[NL10] BB vs Btn 98o

• Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Registrace: 16.01.2012 Příspěvky: 3,765
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $10 (100 bb)
      Hero (BB): $12.94 (129.4 bb)
      UTG: $18.84 (188.4 bb)
      MP: $10.05 (100.5 bb)
      CO: $10.93 (109.3 bb)
      BTN: $13.14 (131.4 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 9
      3 folds, BTN raises to $0.30, SB folds, Hero calls $0.20

Flop: ($0.65) 9 8 4 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.46, Hero calls $0.46

Turn: ($1.57) K (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.12, Hero raises to $3.60, BTN raises to $10.12, Hero folds

Results:
      $8.77 pot ($0.39 rake)
      Final Board: 9 8 4 K
      Hero mucked 8 9 and lost (-$4.36 net)
      BTN mucked and won $8.38 ($4.02 net)

Ahoj, tu me zajima jestli to je okis fold ? vs neznamy hrac ..
  • 5 odpovědí
    • Tightfold
      Tightfold
      Diamant
      Registrace: 16.08.2014 Příspěvky: 480
      Ahoj, většinou raisuju už flop, protože právě na flopu chci i nejvíc bluffraisovat(ikdyž na NL10 tohle asi není třeba řešit).

Rozhodně nefolduju.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Dekaedr,

no vs 3x open to PF je docela close. Nevím teda, jak moc adjustuješ range, ale často vídávám u ostatních hráčů, že foldnou v těchto pozicích něco jako 62s vs minR "protože to je moc loose" a A2o flatnou vs 3x, protože to je stnd. Přitom ty odds jsou diametrálně odlišné a mělo by to být spíš naopak. Teda 89o velmi stnd call vs 2x, 2,5x, vs 3x bych minimálně zvážil, jestli už nebude blíž bottomu/topu folding range a spíš bych ji 3betoval, ale bude to zřejmě close.

Btw. zkusil jsem to hodit přímo do snowieho a vyšlo mi to, co jsem předpokládal...flatuje vs minR, 2,5x a vs 3x folduje 89o, takže pozor na to, imo na toto fakt většina hráčů na micro/low stakes nedává dostatečný pozor.

Postflop v těchto pozicích raisovat 2ps s plánem foldnout vs shove není moc dobrý plán. Věřím, že lidi jsou overplayeři na těchto stakes a shovenou i horší pro value (AA,AK) a může tam mít určitě i bluffy typu AQcc apod. Teda za mě c/r/get it in. Jinak raisovat/neraisovat F....pokud nemáme info na konkrétního hráče, tak se musíme zamyslet, jestli toto je board, který se často bude hrát b-x-x/b, nebo b-b-x/b...jak toto zjistit? Imo na víc drawy boardech hráči betují víc pro protekci F a mají často plán bet-potcontroll a bluffcatch/fold podle runnoutu. Na Dryish boardech umí checkovat víc midstrenght ruk na F a potom většina jejich betting range imo betuje i na T. Takže na tomto boardu bych svoji raising range osobně delayoval na T, pokud nemáme info na konkrétního hráče.
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Jo ten call pf je chyba to vim normalen to mam v 3bet/fold rangi .. Buh vi proc jsem to calloval. No ja to mel v planu stacknout, ale on to tam proste tak snap poslal za 130bb deep ze mi to prislo proste divny. Tak jsem zacal premyslet co porazim a co tu mam lepsi no a vyslo mi to ze pokud neblufuje coz moc lidi na ty nl10 neblufujou za stack ( co jsem si zatim vsimnul ) Tak ze jsem asi celkem na bottomu range.. mam tu porad sety 9, 8, 4, K9, K4, K8, a naky combodraw a radeji to stacknu s combodraw kde mam outy na nuts hand i kdyz uz jsem pozadu

JInak super point ohledne tech lines ;) na to jsme vubec nemyslel :f_thumbsup:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      No na bottomu nejsi, pokud raisuješ polarizovaně, tak bys měl být bluffs:value zhruba 1:1 a vzhldem k tomu, že on potřebuje ~60% FEq okamžitě na +ev shove (s equity spíš něco jako 50-55%), tak bys jednoduše měl foldnout svoje bluffy a callnout value :) .

Btw - podle snowieho je chyba hlavně ten raise, co taky dává smysl, teda obzvlášť pokud pochybujeme o tom, jestli je stackoff vůbec +ev, tak c/c + c/c není rozhodně špatné. Přece jen může mít všechny sety, K9, K4, teda c/c se mi začíná pozdávat jako lepší liniíe na tomto runnoutu a deeper. A c/r/get-in spíš na nějaké low/nekompletující kartě.
    • Dekaedr
      Dekaedr
      Bronz
      Jasny ok :) Mi se to moc nelibilo proto jsem to foldoval :D treba se do toho dostat :)