[NL5] NL5 AKs v 3bet potu SB vs BTN dobrý bluff nebo overplay?

• Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

Hero (SB): $5.02 (100.4 bb)
      BB: $3.94 (78.8 bb)
      MP: $5.30 (106 bb)
      CO: $5.09 (101.8 bb)
      BTN: $5.06 (101.2 bb) VPIP: 20, PFR: 17, 3B: 11, AF: 1.6, Hands: 186

Preflop: Hero is SB with K A
      2 folds, BTN raises to $0.12, Hero raises to $0.35, BB folds, BTN calls $0.23
      Tady asi není o čem přemýšlet.

Flop: ($0.75) 2 7 3 (2 players)
      Hero bets $0.47, BTN calls $0.47
      No a tady už to začíná :-) Rozhodl jsem se cbet a to proto, protože si myslím, že ho board absolutně nehituje. I když na BTN má nejširší range, tak je to reg a vlastně calloval 3bet preflop, takže kombinací s 273 tam moc nemá, respektive myslím žádnou nemá. Kdybych tady jen checknul, tak si myslím, že by to byla chyba, že jo? Kdyby mě raisnul, zahodil bych.

Turn: ($1.69) 2 (2 players)
      Hero bets $1.07, BTN calls $1.07
      No, i když jsem si na flopu ještě původně myslel, že to cbetnu one & done (kdyby přišla nějaká broadway karta a nehitnula mě, asi bych tu hrál x/f), tak po této dvojce jsem se rozhodnul to přehodnotit a otočit handu na bluff. Myslím, že můžu věrohodně reprezentovat AA/KK. Ty bych hrál od začátku stejně. Navíc tím, že držím AK tak mu nějaké kombinace blokuju a předpokládám, že on AA/KK nemá, to by podle mě točil do all-inu preflop. No a když už bych teda já držel aa/kk tak bych tady zase vsadil (asi jsem měl zvýšit sizing), i kvůli možné flush draw... Předpokládám, i podle statů, že se jedná o rega a ne nějakou calling station, tak myslím, že by mohl zahodit handy AK a slabší esa, KQ (pokud má) případně i nižší páry (TT a nižší), u QQ a JJ si nejsem tak jistý... Flush draw by asi zahodil, kdybych betnul víc, takto by možná callnul...

River: ($3.83) 3 (2 players)
      Hero bets $3.13 and is all-in, BTN calls $3.13
      Full housu se nebojím, to tam podle mě na 99% nemá (když už tak se 777). Pokud calloval flush draw, tak nemá. Pokud calloval pocket páry, tak za sebe bych na jeho místě TT a nižší zahodil, JJ bych váhal a QQ bych callnul (jako bluffcatch, fakt bych se obával AA/KK). Zajímá mě, jestli jsou mé úvahy jakž takž dobré a na podobý bluff jsem si vybral dobrý spot, nebo to byla fest overplay z mé strany a měl jsem hrát na nějaké streetě x/f?

Results:
      $10.09 pot ($0.42 rake)
      Final Board: 2 7 3 2 3
      Hero showed K A and lost (-$5.02 net)
      BTN showed J J and won $9.67 ($4.65 net)
  • 6 odpovědí
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      Ahoj Zeldyman
      Vzorka je celkom malá.AJestli je to teda reg,s čím myslíš,že callne 3bet preflop?
      Na druhou stranu,kdybych byl v jeho pozici s jeho handou,nevím,co bych dělal na 3streetovou agresi,jestliže soupeř nemá capnutou range.Takže na jednu stranu dobré,na druhou špatné.
      Ten R je zajímavý.On jen hádá a OP ti nevěří na tak malém bordu.To je dobře pro další setkání.Sice drahá poznámka,ale bude zisková pro příště.
      Ten flop se dal čeknout.Ale jestli byl plan bet,bet,bet vybral bych si bord alespoň s Bdfd.Sice tam máme BdSd,ale tu nám po 3betu asi neuvěří.....
      AK mi moc nejdou.Spíš je potkontroluju,když nehitnu.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      Ahoj, sizing 3betu up, jsme opp. Na flopu one & done je ok, ale toho plánu bych se držel a na turnu jsme už v give-upu.
      Čekám u něho něco jako 88-QQ a z toho ho nedostaneš.
      Nemáme žádné info jak hraje 3bet spoty, takže bych to nepřehrával.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ťažká otázka na river. niekto foldne, niekto nie. obecne však ide o ambiciózny plán, pretože sa ideš snažiť vyfoldovať overpár a na takom boarde môžeš dostať aj dosť callov od Ahigh hand.
      s handou ako AK by som hral ináč flop alebo turn. je to dosť silná handa na to, aby si mohol bluffcatchovať. takže mne by sa napríklad páčilo hrať bet slabo flop a ch/c turn. ak už sa rozhodneš ísť takto 3 barrel, tak by som volil handu, ktorá nemá showdown value - nejaké Kx alebo Qx handy
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Jj takže overplay. Díky moc vám všem za názory. :f_thumbsup:
    • rangeer
      rangeer
      Bronz
      Registrace: 24.04.2011 Příspěvky: 21
      to xpravda:
      když bychom tedy betli slabě F a x/c T, jak bychom hráli na takovém R?
      1) znovu x/c
      2) x/f
      a podle čeho bychom se měli rozhodovat, podle případného sizingu?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      river ch/f. naša handa poráža menej bluffov (Ax splituje). by default však ch/f. ľudia síce Ax často floatnú a aj raz betnú, ale odbluffovanie sa za celý stack nie je až tak úplne bežné

rozhodovať by si sa mal podľa agresie súpera. čím agresívnejši, tým som viac bluffcatch happy. naopak, čím pasívnejší (a poprípade overfoldujúci na flope), tým som schopnejší ch/f priamo na turne