[NL5] NL5 AKo 3bet pot

• rangeer
      rangeer
      Bronz
      Registrace: 24.04.2011 Příspěvky: 21
      iPoker - €0.05 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players

BB: €5.34
      UTG: €2.00
      Hero (MP): €8.39
      CO: €1.70
      BTN: €4.69
      SB: €6.51

Na BB mám 23 hands z toho 2x 3betoval: AKo a KK.

SB posts SB €0.02, BB posts BB €0.05

Pre Flop: (pot: €0.07) Hero has A:heart: K:spade:
      fold, Hero raises to €0.15, fold, BTN calls €0.15, fold, BB raises to €0.50, Hero calls €0.35, fold

Jeho 3bet range vidím na QQ+, AK, možná KQs. Pokud by tam měl JJ nebo nějaký random bluff, tak na flopu mám mírnou equity edge. Pokud ne, tak jsem behind.

Flop: (€1.17, 2 players) K:club: Q:heart: 5:heart:
      BB bets €0.81, Hero calls €0.81

Toho sizingu jsem se trochu bál, můžu tady s tímhle foldovat?

Turn: (€2.79, 2 players) 3:club:
      BB bets €1.95, Hero calls €1.95

Kdyby tu tedy měl nějaký random :heart: :heart: bluff (o čemž silně pochybuju, když mám A :heart: ), tak se ale obávám, že už by tu podruhé nebarreloval.

River: (€6.69, 2 players) Q:club:
      BB checks, Hero bets €5.13, BB calls €2.08

Tenhle river mohl být ještě zajímavý. Když checkoval, tak asi nemá ani KK, ani QQ, ani KQ. Betem jsem se ho snažil shodit z AK, se kterým splituju. AA by na bet asi nezahodil.

Jde mi o to jestli na F a na T je to EV+ call nebo zahrát jinak?

BB shows K:heart: A:spade: (Two Pair, Kings and Queens)
      (Pre 50%, Flop 48%, Turn 50%)
      Hero shows A:heart: K:spade: (Two Pair, Kings and Queens)
      (Pre 50%, Flop 52%, Turn 50%)
      BB wins €5.07
      Hero wins €8.11
  • 1 odpověď
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ak BTN nie je slabý hráč, tak 4bet preflop. takto dávaš BU odds na call s celou range a AKo sa ti sandwich nebude hrať komfortne ak nehitneš

flop štandard call, na turne by som bol už obozretný a tiež rozmýšľal nad foldom. jeho sizing od flopu je super veľký a hovorí nám, že neplánuje foldnúť. ten vysoký sizing nám ukazuje, že hitol veľmi dobre. vzhľadom na to, koľko ostáva za čiarou by som sa rozhodol medzi push a fold, pretože sme potom na river úplne commitnutí. folduje sa to ale veľmi ťažko hlavne keď tam sú 2FD a úprimne neviem, či by som sa k tomu vedel presvedčiť vždy, ale z toho čo obecne vidím po 3/4 sizingu na flope a turne v 3bet spotoch je stále veľmi silná handa

na river by som si checkol behind. bet je overplay. ak si myslíš, že tu máš valuebet, to znamená, že by takýmito vysokými betmi muel hrať niečo ako KJ