[NL25] JJ 4b pot IP

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      AHoj,

soupeř nějaký slabší hráč, nemám zatím na něj moc relevantní staty, ale má 31/23/15 po 100h. PF je asi nejlepší to jenom clicknout back ne? Nechci callovat, abych umožnil dalším 2 hráčům zamnou call. Na 5bet shove ok fold? Jinak co se týče F - jeho raise mi absolutně nedává žádný význam a jeho range putuju nejčastěji na overkarty AK,AQ,AJs,KQs. Nechci prohrát velký pot a umožnit mu dostat free kartu, proto shovuju. Měl bych tu jít jen call a bluffcatch? Když dojde A,K,Q tak fold?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $20.30 (101.5 bb)
      BB: $26.57 (132.9 bb)
      UTG: $13.07 (65.4 bb)
      MP: $38.31 (191.6 bb)
      Hero (CO): $38.51 (192.5 bb)
      BTN: $18.25 (91.3 bb)

Preflop: Hero is CO with J J
      2 folds, Hero raises to $0.60, BTN calls $0.60, SB calls $0.50, BB raises to $2.80, Hero raises to $5, 2 folds, BB calls $2.20

Flop: ($11.20) 6 6 2 (2 players)
      BB checks, Hero bets $5, BB raises to $12, Hero raises to $21.20, BB folds

Results:
      $35.20 pot ($1.76 rake)
      Final Board: 6 6 2
      BB mucked and lost (-$17 net)
      Hero mucked J J and won $33.44 ($16.44 net)
  • 6 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

tak záleží vždy na tom, jak chceš defendovat PF celý spot. Pokud máš tight range a myslíš, že nemusíš defendovat spot coldcallem, potom clickbacknout x% linear range může být option. Pokud máš loose open, potom často bude lepší mít nějaký úzký CC sestavený právě s nějakých silnějších PPs jako 99-JJ a hand jako AJs/AQs/AQo etc. a 4betnout QQ+/AK s plánem stackoff + pár bluffů jako KQo/AJo. Snowie při této stack depth preferuje call, ale asi 25% času chce resqznout s plánem resqz/f. Určitě tu ale má call. Spot, kde doporučuje mít velmi úzkou (teda řekl bych nulovou pro praktické účely) range a pouze linear resqz je např. UTG open, BTN call + BB sqz.

Postflop - měl by to být lepší board pro Tebe, ale dost hand z jeho range má 1-2overs, teda snažil bych se to hrát 2streetově a hrát nějaký balancovaný bF + shove T, takže ten sizing se mi líbí a vs raise - eh nevím no, co tím chce ten hráč říct, ale trochu bych se bál, že má buď nějaký nonsence, nebo lepší (krom mby něčeho jako TT, co je celkem dead vůči nám). Z tohoto důvodu se mi teda trochu víc líbí call a call T, ale těžko se to hodnotí po tom, co jsem viděl ten r/f, osobně většinou moc nepředpokládám ,že tam ještě něco folduje a řeším to stejně a pak jsem celkem překvapený, že co se to zase stalo:f_biggrin:
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      a co si myslis o 3street leverage, tj zacat s nejakymi 2,5-3 usd na F? Alebo vlastne preco 2street > 3street?
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Takže na ten flop raise calluješ a calluješ teda už down jakýkoliv T?

BTW: podle mě tu chceme jít 2 streetově, protože se chceme protectovat proti 1-2 overs, jak psal Katri ne?
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      hedisaces původně napsal
      BTW: podle mě tu chceme jít 2 streetově, protože se chceme protectovat proti 1-2 overs, jak psal Katri ne?
      na protekciu aj vs 2 overs staci aj 3streetovy sizing.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      @hedisaces: No něco jako A by bylo určitě dost nepříjemné, ale jinak určo na všech ano. A ano na druhou otázku.

@bedofour: Doporučuji shlédnout Matuskův poslední coaching tady na PSG o sqzování. Možná jsi ho viděl, ale tam přesně matusko popisuje, proč na low boardech s linear rangí ve velkých potech jde bF + shove T a proč na boardech typu Kxx je lepší 3str. On sám říkal, že nemusí být pravda, že to je nejlepší linie, ale momentálně se mu ta linie zdá best. Důvod EQ share protection je teda první - tys psal, že stačí i menší pro protekci před overs...to je pravda a intuitivně jsem hrál ty spot stejně jako ty bylo nás takových víc.

Co je lepší ho na větším sizingu? Např.může být to, že tím maximalizujeme množství bluffů v rangi a nějakým způsobem se snažíme vytěžit maximum ze spotu, kde máme rangovou výhodu na boardu, který je lepší pro nás. Můžeme jednoduše hodit do naší range value a k tomu takové množství bluffů, aby byl soupeř s jeho bluffcatchery indiverent mezi callem a foldem. Pokud s linear rangí toto uděláš, snadno se dostaneš na tolik % (často takto můžeš hrát i 100% F cbet + 75-80% shove T balancovaně), abys nemusel řešit c/c (v případě OOP spotů), nebo v podstatě něčeho jako xbeh + call R, protože soupeři zase ten float (ať už IP či OOP) neumožníme realizovat dostatečně často.

Může být trochu divné, že proč bychom toto chtěli hrát s JJ..vždyť skoro vždy dostaneme call už jen od lepších..toto je částečně pravda, ale ono stačí udělat si nějakou CREV analýzu a kolikrát zjistíme, že i pouhá FEq + občasný herocall od random TT/nutFD etc.nám zajístí +ev shove a nedovolí soupeři realizovat EQ do R, co je velká výhoda.

Důvod, proč toto jde dělat na low boardu a nejde dělat na Kxx je možná obv...na Kxx protekce není vůbec důležitá a ruka jako JJ už nemůže jít bF+shoveT, takže určitě se nemůžeme dostat na takovéto freq, aniž bychom tu ruku totálně neoverplaynuli (dostaneme cally vždy od ruk, vůči kterým jsme skoro dead a nemáme ani takovou FEq).

Doufám, že jsem matuskovi nepokazil typ pointy a proto doporučuji zchecknout (znovu?) ten jeho coaching, kde to vysvětluje a má tam i ty konkrétní příklady z CREV etc. Myslím si, že se to určitě dá aplikovat i na tento spot.
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      bol som na tom coachingu, len vzdy na tom zabudnem :f_mad: thx