[NL10] AK na spárovaném K boardu

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Dá se tohle zahrát jinak?

PokerStars - $0.10 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG+1: 114.6 BB (VPIP: 17.14, PFR: 12.38, 3Bet Preflop: 7.14, Hands: 107)
      MP: 112 BB (VPIP: 14.80, PFR: 10.20, 3Bet Preflop: 2.56, Hands: 200)
      Hero (MP+1): 100 BB
      MP+2: 179.3 BB (VPIP: 20.00, PFR: 10.00, 3Bet Preflop: 20.00, Hands: 10)
      CO: 55.8 BB (VPIP: 6.67, PFR: 6.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
      BTN: 100 BB (VPIP: 13.33, PFR: 6.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
      SB: 81.2 BB (VPIP: 24.39, PFR: 19.51, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 41)
      BB: 100 BB (VPIP: 14.01, PFR: 11.40, 3Bet Preflop: 5.17, Hands: 311)
      UTG: 104 BB (VPIP: 16.28, PFR: 11.63, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 43)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:spade: A:diamond:

fold, UTG+1 raises to 3 BB, fold, Hero calls 3 BB, fold, CO calls 3 BB, fold, fold, fold

Na UTG si netroufám raisovat, hráč by mi zaplatil jen s lepšíma handama, proto call

Flop: (10.5 BB, 3 players) 9:heart: K:diamond: 9:club:
      UTG+1 checks, Hero bets 7 BB, CO calls 7 BB, fold

Perfektní rainbow spárovaný flop, jasný bet okolo 2/3, možná jsem mohl i méně, ale zase 1/2 proti dvoum hráčům nechci, někdo s Kx by mohl callnout (což chci samozřejmě), ale za ním někdo s JT by už mohl uvažovat na callu pro gutshot a prostě pro value vsázím víc, pot je dost malý.

Turn: (24.5 BB, 2 players) 3:diamond:
      Hero checks, CO checks

Jeden call jeden fold, což je sympatický, na turnu přišla dost blank karta, nepředpokládám, že by si někdo platil FD za 2/3 na rainbow flopu. Odhaduju spíš to Kx, od kterýho bych chtěl bet, protože můj check se může jevit dost slabě. Checkbehind bohužel, ale alespoň je pot nízký a tak nějak odpovídá síle mojí handy.

River: (24.5 BB, 2 players) 3:spade:
      Hero bets 11 BB, CO raises to 27 BB, Hero calls 16 BB

Karta na riveru nic nemění, proto vsázím pro value (je to správná sázka nebo by měla být menší/větší?), dostávám ale takhle škaredej reraise a tak si projíždím v hlavě znovu tu situaci - kdyby měl K3, tak by na turnu něco vsadil, s 33 by nepokračoval na flopu, s 9x by snad něco vsadil na turnu, aby se chránil proti případné FD, takže mi tam sedí nejvíc KQ, případně split s AK, proto call. Jsou tady moje myšlenkový pochody špatný?

CO shows T:spade: 9:spade: (Full House, Nines full of Threes)
      (Pre 40%, Flop 91%, Turn 95%)
      Hero mucks K:spade: A:diamond: (Two Pair, Kings and Nines)
      (Pre 60%, Flop 9%, Turn 5%)
      CO wins 75 BB
  • 4 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      pf, a flop imo ok
      ale turn bych určitě betil, nemyslím si, že ti betne každé Kx co má a ty z toho chceš dobrat co nejvíc, imo i na 3streetách, takže za mě turn určitě bet
      K3 v range moc nemá, sice nemáš na něj moc hand, ale jeví se nitty, a pokud by měl, tak si myslím že K3 je zrovna handa, kterou na turnu checkne (je to druhé nejhorší K co může mít) podle mě si tam checkne velkou část svých K
      no a river si myslím, že je to fold, K3 sice nemá, ale myslím si, že to takhle může často hrát s devítkama, já mám teda zkušenost s tím, že si hráči checkují v pozici své tripsy, a s Kx to nikdo nebude otáčet na bluff, ani tam nejelo žádné draw co by mohl missnout, imo fold
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Phoenka,

no - já teda na těchto pozicích jako je MP1 mám fakt velmi úzkou CC range až žádnou a spíš s nějakým nízkým sizingem 3betuji lineárně. Důvod je ten, že je za námi kopa hráčů, kteří si můžou overcallovat za dobrou cenu různé spekulativní handy a nám se spot bude hrát špatně. Na BTN máme dost jasný call s AKo, ale na těchto EP/MP pozicích jsem za malý 3b s nějakým ~7-8bb sizingem. Postflop - 9x, tedy nějakých nutted ruk, má jednoznačně nejvíc CO, takže já osobně bych checkoval tento board dost často a tím AK si trochu balancoval moje range. Nemyslím si, že po 3w akci dostaneme 3str od dostatečně široké range a protekce před EQ sharem taky není důležitá imo, takže za mě c/c F.

As played určitě b/f R. Může to vypadat jakkoliv weird, ale s outo linií hráči jednoduše nebluffují. Důvod - bluffy většinou stabnou na T a linie call -xbeh T je dost weighnutá na SDv. A dost pochybuji, že tu bude otáčet nějaké KTs na bluff např., takže za mě exploitativně b/f.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Díky za všechny 3 rozbory, Katrisone! Jen pls co je to 3betovat "lineárně"? Zkoušel jsem vygooglit, ale nepodařilo se mi vyluštit význam :/ Díky!
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Lineárně: Silný value handy (např. QQ+, AK)
      Polarizovaně: Silný handy i bluffy (např. QQ+, AK a zároveň handy jako 76s, 87s, A2s-A5s)

Je to tak pane učiteli? :)