Á jem JAN a můj nouNAME blog

• 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Registrace: 18.06.2015 Příspěvky: 142
      :club: Ciao,:club:

je pátek 19.6. 20:18:06 tak jsem se rozhodl, že si založím blog. Největší problém byl vymyslet název... proto ten název.
      Jmenuju se Honza a můj první příspěvek byl do vlákna představení. Kdyby někdo chtěl kouknout, tak je tady C-I-A-O .

Ale od začátku. Poker jsem hrál už dříve, ale bez větších vědomostí a dovedností. Tímto bych to chtěl změnit a zároveň se o tuto cestu s Vámi podělit. Možná to pomůže mně, možná někomu z Vás, a možná to nikdo číst nebude. Ale za pokus to stojí. :f_drink: Chci hrát CG a můj plán je začít na NL10. Hrát budu na dvou hernách. Hlavně na Pokerstars pod nickem Maxdoli a na NetBetu jako IamIan.

:spade: CÍL:
      :club: V tomhle blogu bych si chtěl vést nějakou statistiku, abych viděl nějaký progres/neprogres. A viděl jsem tady na PSGY nějakou Cornieho challenge, tak bych se do ní chtěl zapojit . Ale zatím nevím jak?.
      :club: Zapojit se do HJ fóra
      :club: Sledovat koučingy
      :club: Najít si nějaký pokerový kamarády, se kterýma budeme třeba jednou objíždět EPTčka :s_drink:

Další cíle si budu stanovovat týdně.

So do it.

1.týden (19.6. - 21.6.)
      Pokerstars:
      Game: NL10FR
      Počáteční BR: 225
      Profit za týden: :heart:
      Celkový profit: :heart:
      Počet hand za týden: :club:
      Celkem počet hand: :club:

NetBet
      Game: ???
      Počáteční BR: 40
      Profit za týden: :heart:
      Celkový profit: :heart:
      Počet hand za týden: :club:
      Celkem počet hand: :club:

PS: Taky to tak někdo děláte, že poker strategy body sbíráte na jiných hernách? Na pokerstars nejsem reglej přes PSGY :f_mad:

Ať se daří u stolů. A už se těším až se na nějakým potkáme :f_drink: soooo :gl: :banana:
  • 102 odpovědí
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Game start. :-D Dneska jsem poprvé hrál na Netbetu. Docela rozdíl oproti Stárům... zjistil jsem, že se tam hraje jen v eurech anebo v librách :f_rolleyes: A navíc tam jedou jen tak tak 4 stoly fullringu a pluuus nl4ka. No veliká show. Používám PT4 a po dlouhé době jsem to rozběhl, ALE na NetBetu mi vůbec nenaběhl HUd. Hrajete tam někdo s PT4 a podporuje to? Jinak bych to musel nějak poštelovat :s_ugly: a na to žádnej expert nejsem.
      Na PS to šlo pěkně. Začal jsem 2 stolama - nuda, 4 stoly - overplay z nudy. Tak sem nakonec 8-tablil asi 10 minut. Nakonec PS 165 BBWON a NetBet 40BBWON.
      Dal bych sem graf, ale jak sem říkal sem nato levej. A nevím jak do spojleru dát graf z PT4 :-(. Pomohlo by kdybyste mi někdo poradil, a nebo mě navedl. Tohle budu určitě potřebovat i v HJ fóru. Njn začátečník :s_o:

Dneska končím. Už toho bylo dost ( založení blogu, a pak to překvápko na Netbetu )

Ciao a GL u strojů :gl:

ps. ti smajlící jsou výborný :s_drink: :f_drink: :wtf: :fouet: :mdr:
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Dobjej,

první dny byly ve znamení nastavování programů, seznámení se s fórem, a na hru jsem se moc nesoustředil a taky to dopadlo jak to dopadlo :-D

SPLNĚNÉ CÍLE:
      :heart: registrace na Netbet
      :heart: rozjetí PT4 na netbetu
      :heart: vložena první handa do HJ fóra
      :heart: vložení grafu do fóra
      :heart: shlédnuté video na PSGY ( sice nepokrové, ale povedené ) http://cs.pokerstrategy.com/video/37758/ od Artas252 :f_thumbsup:
      :diamond: pluuus pořízení kocoura Karla ( aspoň si má přítelkyně s čím hrát, když jsem u stroje :nh: )

DNEŠNÍ CÍLE:
      :Ac: Odehrát 5000 hand na PS 6374 -> splněno 127%
      :2c: Být v plusu splněno 225,05 100,00000001 %
      :mdr:

:3c: Vybrat 5 špatně zahraných hand splněno 100%
      :4c: Odehrát 1 hodinu na Netbet kvůli strategy points => SILVER .... abych mohl postovat do HJ fora splněno zítra by ten puntík měl změnit barvu
      :5c: Udělat report na blogu a zanalyzovat hru splněno

Doufám, že se dneska večer nebudu za ten report stydět, je neděle, tak předpokládám větší množství :f_grin: . Doufám že jsem menší rybka a budu je nějak exploitovat a tiltovat :s_biggrin: .

Hawk, jdem makat.
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      SHRNUTÍ: WEEK 1

První zkrácený týden byl jakej byl. Bylo to jak na kolotoči, nebo spíš jako na horské dráze v úvodní znělce Kroku za krokem :f_mad: . Nahoru, dolů, nahoru, dolů.
      Nějak to zhrnu. Zjistil jsem, že se vůbec nesoustředím na začátku každé session. Klasicky prohraju 2 až 3 BI, protože nikomu nic nevěřím, a chci všechny hned exploitovat, i když na toho unknowna mám 100 hand, a ani nevím jak se dneska vyspal, a jakou má náladu ?( Po 15 minutách bych si nejradši naliskal a do konce session se to snažím dohnat :evil: . A ve výsledku jsem rád za break even :f_ugly: .

Takhle to nejde => OD ZAČÁTKU! Tohle je asi tak největší průšvih. Jinak nechci z 6K hand dělat nějaké závěry. We will see. :f_drink: Na příští týden si nastavím vysoký cíle, abych to neměl tak jednoduchý a pořádně makal.

Tady je shrnutí:
      1.týden (19.6. - 21.6.)
      Pokerstars:
      Game: NL10FR
      Počáteční BR: 225
      Profit za týden: +0,5
      Celkový profit: +0,5
      Počet hand za týden:6374
      Celkem počet hand: 6374

NetBet
      Game: NL 10 6max
      Počáteční BR: 40
      Profit za týden: -6,75
      Celkový profit: -6,75
      Počet hand za týden: 344
      Celkem počet hand: 344
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      WEEK 2

22.6. - 28.6.

CÍLE:
      :diamond: účast na pondělním koučingu: Fail Bohužel jsem si neuvědomil, že koučing začíná ve stejný čas jako turnaj v darts :f_cry:
      :diamond: odehrát 25 000 hand NetBet: 930+610=1540 PS: 2107(FR) + 8001(6Max) = 10108 CELKEM: 11648/25 000 46,59%%
      :diamond: denně aktualizovat progress: 4/7
      :diamond: vložit 10 hand do HJ fóra: 0/10
      :diamond: profit: 28.6. aktualizace
      :diamond: pohlídat si začátky session: 28.6. aktualizace
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Trochu jsem se zamyslel. Začínám uvažovat, respektive jsem se rozhodl, že přejdu na 6MAX. Myslím si, že plusy převládají nad mínusy.
      :heart: PLUSY::heart:
      :diamond: Všechny koučingy jsou pro 6Max
      :diamond: Jasně definováné pozice. Na FR je více EP a MP a PT4 je nerozlišuje. Takže to může zkreslovat staty. Teda aspoň si to myslím :f_rolleyes:
      :diamond: Lepší dynamika
      :diamond: Na Netbetu hraji 6Max (kvůli trafficu) a na PS FR... myslím si, že není dobré míchat 2 varianty
      :diamond: Můžu přidat i další staty do HUDu. Na FR už se mi překrývají
      :diamond: Více odehraných hand a větší rakeback. ( při stejném množství stolů ) Ale je mi jasný, že na FR jde více multitablit.

:spade: MÍNUSY::spade:
      :club: zatím málo odehraných hand
      :club: žádné staty na hráče
      :club: (asi) menší winrate. Méně ryb u stolu. ( ale to je relativní, na tom FR čím více ryb u stolu, tím více multiway potů :-D A to je zlo. Teda aspoň zatím :f_eek: . Ale na 6 Max se dají taky určitě vyselektovat stoly s většíma rybičkama než jsem já :-D . A stačí mít jednu u stolu a mít na ni pozici.

Shrnuto. Plusů je víc. Nejdůležitější jsou pro mně ty koučingy, a zapojení se do komunity. Protože víc z vás tady hraje určitě 6Max.

Cíle na dnešek:
      :club: vytunit Hud na 6 Max

Byl bych i docela rád, jestli to tady někdo čtete a hrajete 6Max. Tak mi třeba poradily, jaký staty si mám do toho HUDu přidat/odebrat

Tak jdem na to.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Registrace: 25.09.2011 Příspěvky: 2,620
      name/tot hand/BBfld SB steal/BBfld BTN steal/SBfld BTN steal/BTNfld CO steal

VPIP/PFR/3bet/fld to 3bet/4bet/fold to 4bet

RFI-UTG,fld3bet,MP,fld3bet,CO,fld3bet,BTN,fld3bet,SB,fld3bet

SQ/Donk/Check-fold(F,T,R)/Stab(F,T,R)

Cbet-F,T,R/Fold to cbet-F,T,R/ WTSD

druhý panel
      BB3bet vs SB
      BB3bet vs BTN
      SB3bet vs BTN
      BTN3bet vs CO
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      HUD

BYLO:

Notes/ BB/100/ Player Name/ Hands/ VPIP/ PFR/ PF Limp/ WTSD
      3Bet PF/ Fold to PF 3Bet/ 4Bet PF/ Fold to PF 4Bet/ Cbet Flop/ Fold to Flop CB
      Att To Steal (CO)/ Att To Steal (BU)/ Att To Steal (SB)/ Cbet Turn/ Fold to Turn CB
      BB fold vs BTN open/ BB fold vs CO open/ SB fold vs BTN open/ SB fold vs CO open/ CBet River/ Fold to R CBet

Tunning:

Notes/ BB/100/ Player Name/ Hands/ VPIP/ PFR/ PF Limp/ WTSD
      PF 3Bet / Fold to PF 3Bet/ 4Bet PF/ Fold to PF 4Bet/ 5Bet+ PF/ Fold to 5Bet+ PF
      Cbet Flop/ Fold to Flop CBet/ Cbet Turn/ Fold to Turn CBet/Cbet River/ Fold to River CBet
      RFI (EP)/ RFI (MP)/ RFI (CO)/ RFI (BTN)/ RFI (SB)/ Donk flop/ XRaise flop
      Fold to PF 3Bet (EP)/ 3Bet PF (MP)/ Fold to PF 3Bet (MP)/ 3Bet PF (CO)/ Fold to PF 3Bet (CO)/ 3Bet PF (BTN)/ Fold to PF 3Bet (BTN)/ 3Bet PF (SB)/ Fold to PF 3Bet (SB)/ 3Bet PF (BB)

No trvalo mi to asi 2 hodiny, ale jsem spokojenej. Nemusim tady v tech zakladech rozklikavat pop-up.

I kdyby to pomohlo jen v jedne hande z 1000 tak i to se počítá :-)

Jdu ho vyzkoušet na NL5 6 MAX. Držte palce, a třeba se tam dneska potkáme :f_drink: FISHKA jde do boje s novou zbraní :f_biggrin:
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Díky Blazejsone. Měl sem to zrovna rozdělaný. Ale vypadá to, že to mám docela podobný :-). A mám tam i 5Bet :f_pleased: . Akorát koukám na ten stab. Ten je taky dost důležitej. To je vlastně bet vs. missed cb vid? A squeeze mi ta chybí.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Rádo se stalo :f_drink:
      Ano stab je tak jak píšeš :f_thumbsup:
      Ať se daří :gl: Budu sledovat ;)
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      První den na NL5 (6Maxu). Líbí se mi jak je to akční :f_pleased: . Ale nevím jestli se mi to zdá, ale hráči tady jsou hlavně 3 tipů.

:club: 1.Possible nit reg. se statama 15-18/10-12/0 mě to teda přijde hrozně tight, ale nevím asi to vydělává :Ah:
      :club: 2.Mega ryby s 45/13/38 s limp callem 85% ... upřímně nevím co s něma. :sifflote: Protože když to nechodí tak nepomůže barrelování, a slowplayovat nejde, protože to nechodí :roto2: a zlo je být proti 2 :s_ugly:
      :club: 3.POKERSTRATEdžisti: zapnu první stůl, a v chatu se objeví " Cau Maxdoli, už s novým HUDem? :mdr: " bohužel si nepamatuju nick. Ale pro "naši rodinu" jsem přiřadil pěknou fialovou barvu kterou si vás budu značit :s_thumbsup: Takže když se potkáme, tak se přihlašte, at si vás můžu označit :s_cool:

Ke grindu:
      Nový formát, nový range, nový soupeři. Musím něco prostudovat.
      Kouknul jsem na tyhle povedený videa od Katrisone:
      :spade: http://cs.pokerstrategy.com/video/37421/ :spade:
      :spade: http://cs.pokerstrategy.com/video/37476/ :spade:

Jestli sem někdo zabloudíte, tak by mě zajímalo jaký máte vpip,rfi,3 bet. A jaký range defaultně otevíráte na jednotlivejch pozicích :f_grin:
      Ještě si to chci ujasnit a vymodelovat si je v equilabu.
    • Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Mám 21/16/6, ale jsem furt rybka :D Jinak ranges používám od w34z3l ;)
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Aleee. Každej říká, že je rybka :-D A kde bych ty ranges mohl najít? :f_rolleyes:

:heart: "Každý je král, když se daří a vyhrává, ale dobrý pokerový hráč se pozná, když se mu nedaří a navíc se tím dokáže pochlubit!" :heart:
    • Nikii88
      Nikii88
      Bronz
      Registrace: 22.10.2012 Příspěvky: 90
      Nejviac vyhrávajuci hrac na NL5 6max na vzorke 5mil hands mal staty 28/21/5 ... osobne preferujem nieco ako 22/21/5 mam nejako +15bb/100 po 50k handách, ale je to hrozne individuálne... každý hra inak, a niekto može robit +20bb/100 s tight statmi. Ja si neviem predstaviť mať PFR pod 20...

Myslím že priatel ma wízlove ranges nakonfigurované v equilabe a používaich pri hre, tak mu napis na skype : pcmaniaq.horak .... možno ti pošle len subor čo nakopírujes do svojho pc a nemusís nič nastavovať.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,153
      To jsem ti do toho chatu psal já :welcome: jinak wizlový range najdeš tady http://www.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=309916
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      5 mil hands :f_cool: Ale těch 22/21/5 se mi hodně líbí. Já právě pod těch 20 taky jít nechci.... Asi to vypada, že si ty range vymodeluju sám, aspoň se mi to dostane do hlavy, a budu je mít trochu jiný. Ale nějaká inspirace by se hodila. Asi uvidím jaký staty budu mít po těch 50K hands. A potom mrknu, kde mám největší leaky.
      Možná mi to dá víc, než nějaké defaultní range.
      A skype nemám, ani nevím proč :f_mad:

Ale děkuju za info Nikii :f_wink:

:heart: "Každý je král, když se daří a vyhrává, ale dobrý pokerový hráč se pozná, když se mu nedaří a navíc se tím dokáže pochlubit!" :heart:
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Ciao Karisku :f_drink: , už seš fialovej :-) Jinak dík za ten odkaz. To se bude určitě hodit. Ale teď asi zkusím těch pilotních 50K hand. A pokusím se překonat Nikii88 winrate :f_p: Ale i BE bude úspěch :f_ugly:

• Blazejson
      Blazejson
      Bronz
      Jinak ranges přímo v excelu můžeš sosnout ZDE :f_thumbsup:
    • 1s8ofValue
      1s8ofValue
      Bronz
      Hustý! Sosám, sosám :f_grin: ale to asi neovládnu za 15 minut :s_p: Zkusím do toho moře skočit po hlavě, a až mě žraloci pokoušou, tak si pořídím záchranej kruh :s_smile: . , plachetnici, rybářskou loď a časem i možná zaoceánskou výletní loď, aby se mi po tom moři hezky plavilo. :s_cool:

• EISSAZ
      EISSAZ
      Zlato
      Registrace: 11.01.2012 Příspěvky: 957
      Ideální bude, když budeš hrát něco jako 24/20/8(10). Vysoký 3bet ti na těchto stakes katapultuje red line up, protože proti tomu tady nikdo neumí hrát.

W34z3ls ranges nejsou na nl5 vhodné. Obzvlášť ty jeho 4bet ranges jsou agro a vůči stations na nl5 to je kontraproduktivní.