[NL25] A9s - call 3bet

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      BB - reg 20k hand - 23/18/ 3betBvB 5/ cbet 3betpot IP 87%/T - cbet3b40%
      WSD50 /WTSD32/ WWSF 42

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $28.70 (114.8 bb)
      BB: $37.50 (150 bb)
      MP: $8.41 (33.6 bb)
      CO: $25.35 (101.4 bb)
      BTN: $25.25 (101 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 A
      3 folds, Hero raises to $0.75, BB raises to $2.50, Hero calls $1.75

Flop: ($5) 7 5 8 (2 players)
      Hero checks, BB bets $3.75, Hero calls $3.75

Turn: ($12.50) 9 (2 players)
      Hero checks, BB checks

River: ($12.50) 5 (2 players)
      Hero bets $1.50, BB raises to $3, Hero calls $1.50

Results:
      $18.50 pot ($0.92 rake)
      Final Board: 7 5 8 9 5
      Hero mucked 9 A and lost (-$9.25 net)
      BB showed A A and won $17.58 ($8.33 net)

na flopu call je asi jasný, akorát by mě zajímalo, jak by jste exploitovali jeho vysoký cbet v 3bet potu na různých boardech s různými handami? Callovali by jste víc loose flop a pak x/f T nebo by jste ho nějak raisovali na flopu? Jak by jste měli poskládanou range?

T - kdyby betnul, tak jdu call ok?
      R - jsem chtěl levně dostat do SD jeho pocked páry, jestli se je rozhodl checknou na T a taky jsem si šel pro thin value z overkaret.
      Na minraise nevím. Měl jsem foldnout? Nebo mě teď napadá, jestli se to nedalo otočit na bluff a shovnout. Pochybuju, že by takhle zahrát fullhouse a str8 by asi betoval na T ( taky není vyloučený, že by mi str8 zahodil na shove, kdyby jen takhle minraisoval na R)
  • 2 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

jeho vysoký cbet bych neexploitoval nijak, důvod:
      3betBvB 5/
      Zdá se mi, že takto tight 3b má v podstatě právo na to mít vysoké cbet freq, když si vezmeš, že to je klidně něco jako TT+/AQo/AJs/KQs např., příp.99 místo něčeho etc., zkrátka dal bych tomu kredit a spíš hodně overfoldoval PF vs 3b. Ono těžko říct, jestli tam má např. jen velmi úzký top a k tomu bluffy, nebo x% linear range, ale spíš bych se přikláněl k tomu druhému, protože handy jako TT/AJs/AQ jsou prostě jasný value3b v těchto pozicích... Teda plán: stealovat mega loose (nechá nás vidět velmi často F a exploitoval případně vysoké ftocbet, pokud má etc..) a když 3betne, tak calloval jen range, která má dobré odds vs jeho range + handy, které mají dobré IO vs tight range (teda i všechny nízké PPs). Např.zrovna A9s vůči takové rangi klidně fold navzdory tomu, že to je jinak super ez call vůči aktivnějšímu.

Postflop - F ok, T ok, na R celkem zajímavý kandidát na c/shove. Myslím si, že na T může potcontrollnout dost made hand (OPs, příp.i 99, pokud máš v rangi), které betne sám, teda dává smysl imo mít x/shove a A9s je celkem dobrý kandidát, myslím si, že 99 jsou v jeho rangi a i blokujeme nejsilnější OP. Snowie by nejčastěji šel c/c a potom nějaké malé % času malý bet nebo c/shove, ev těch linií považuje za podobnou/stejnou. V tomto spotu, proti takto tight rangi, se mi ten bet zdá trochu optimistický (vs minR shove vypadá taky jako zajímavá option, myslím si, že jsme fakt vždy behind, ale máme celkem dobré blockers..otázka je, jak často takové linii dá kredit...dost hráčů na těchto stakes má tendence spíš nevěřit divným liniím).
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Paráda, dík moc za skvělé rady :)
      s tím nízkým 3betem s cbetem máš pravdu. Je to úplně logický, jen mi to nedojde, dokud mi to někdo neřekne. Ale tak to je s většinou movu, strategií, apod... v pokeru :truestory:

Jinak teda já mám zkušenosti, že lidi se hooodně bojí takhle bluffcatchovat overbety, vysoký shovy, atd.. Takže myslím, že tady by mi všechny PP zahodil, ale je to tím, že nepřemýšlí nad mojí rangí. Často se mi stává, že nemůžu reprezentovat žádnou nebo minimální value a oni stejně zahodí svoje overpáry+, ale věřím, že to je jen microlimitem, kde se soupeři nepřemýšlí nad mojí rangí. Respektive nepřemýšlí už od preflopu, ale jen jednostreetově. Např. callnu 3bet PF, tak na riveru asi nemám AA, ale na ten preflop už se oni nevrátí...