[NL50] ATs two pair multiway

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      CO reg 20k hand/ 23/19
      BTN reg 20k hand/ 23/19/WTSD 24/WSD 51/WWSF 51
      SB reg 3k hand 22/16

IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $71.15 (142.3 bb)
      BB: $50 (100 bb)
      Hero (MP): $50 (100 bb)
      CO: $52 (104 bb)
      BTN: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is MP with T A
      Hero raises to $1.50, CO calls $1.50, BTN calls $1.50, SB calls $1.25, BB folds

Flop: ($6.50) T 5 8 (4 players)
      SB checks, Hero bets $4.55, CO folds, BTN calls $4.55, SB folds

Turn: ($15.60) A (2 players)
      Hero bets $11.92, BTN calls $11.92

River: ($39.44) 2 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $32.03 and is all-in, Hero folds

Results:
      $39.44 pot ($1.97 rake)
      Final Board: T 5 8 A 2
      Hero mucked T A and lost (-$17.97 net)
      BTN mucked and won $37.47 ($19.50 net)

do riveru myslím, že je to ok a pak si nejsem jist. Nic jiného než flush mi tam nedávala smysl, takže x/f je dobrý?
      Ted mě napadá.. Neměl by být na T větší sizing?
  • 9 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Vs regs checkujem flop. As played na riveri by musel turnovať showdown value na bluff, aby si mohol ísť x/c, čo vs 3way cbet a double barrel asi moc hráčov nespraví.
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      +1 johndou znova:ú pokud sou tito regove slabsi tak bych hral uplne stejne jako ty
    • svbrdk
      svbrdk
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 2,902
      proc checkujete? nechcete bloatovat pot?
    • bedofour
      bedofour
      Diamant
      Registrace: 20.11.2013 Příspěvky: 927
      a co mensi bet? povedzme 1/3-1/2 potsize? dostaneme aspon nejaku protection a to, ze neinducneme bluffy na F imo az taky problem nie je, lebo vela ludi 4-way nebluffuje.

btw ked vidim, ze sa stale viac a viac vo vela spotoch presadzuju checking strategie - v akych hodnotach sa pohybuje vas cbet? viem, ze sa hovori, ze teoreticka idealna hodnota je nejakych 55 a kedze ludia overfolduju na cbety, tak som sa vzdy snazil mat viac... lenze ako sa vlastne doslo k tym 55? nikdy som nevidel nijake zdovodnenie a teraz mam pocit, ze by mohlo byt lepsie cbetovat o dost menej.
    • godlike3
      godlike3
      Bronz
      Registrace: 10.01.2012 Příspěvky: 234
      Není checkovat v takových spotech chyba skrz to, že v podstatě necháváme soupeře realizovat nechutné množství equity a navíc může přijít poměrně dost nepříjemných karet? Já osobně se v těchto spotech držím rad W34z3la, který doporučuje betovat, případně donkovat mw dost merged (hádám any TP+ a některé 8x). Navíc bychom dle něj měli snižovat sizingy s množstvím oponentů v potu, takže dle tohoto přístupu bych betoval ~3.50.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      @svbrdk: nemáš asi ani jednu street value, vs 4way cbet hráči nebudú callovať wide (v teórii ani nemusia veľa defendovať, keďže FE sa delí medzi 3 hráčov - stačí TP+ a silné draws)

@bedofour: 1/3 by asi mohol fungovať.

@godlike3: merged donk / cbet preferujem so slabším hráčom v pote, pretože:
      - na cbet bude defendovať viac, než by teoreticky mal, takže dostaneš aj value
      - často má wide range, takže otázka protekcie je aktuálnejšia
      - o to lepšie, ak je reg sandwitched medzi nás a fish, pretože nebude inklinovaný k floatovaniu

Vs regs sa snažím checkovať, pokiaľ nemám exploitatívne dôvody.
      ________

Otázka na Johnyho - chceme mať vôbec cbet range vs regs v týchto pozíciach? Čo by si si cbetoval?
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      godlike - doporučuji se podívat na coaching od Katrisoneho, MW poty, 2-3 týdny zpátky
    • JohnyC1337
      JohnyC1337
      Bronz
      Registrace: 27.05.2011 Příspěvky: 5,998
      Ano katrisone mel hezky coaching na toto tema... Osobne hraju mW poty explo (co se cbetting a checking rangi tyce) a myslim ze na nl50-nl100 to urcite bude nejvice +EV... kdyz ale cbetuju tak davam vzdy 1/2 sizing pokud hraju jen s regama (4way+ mozna bude lepsi jit sizingem jeste dolu ale nejak zanalyzovanme to nemam). Takze s ohledem na toto bych cbetnul 1/2 s okish draws a AT+. Nektere draws je dobre mit i v checking range (neni dobre nafukovat pot napr. s nejakou Thi- FD protoze se muze stat ze budeme dominovani kdyz flush dorazi).
    • Zeltzn1
      Zeltzn1
      Zlato
      Registrace: 15.06.2013 Příspěvky: 1,629
      určite by som šiel 1/2 a na turne to začína byť tricky. Väčšina tvojej range sú JJ-KK aka jednopárové ruky, takže dáva zmysej aj veľmi často checkovať tento T, ale jeho range bude Tx a Ahi FD, slabšie FD buď foldne alebo raisne a taktiež 55 a 88 raisne OTF. Axhh vs missed bet nebetne, takže asi za teba nedáva veľký zmysel veľa checkovať, pretože ho necháš realizovať equitu for free (a si uncapped, čo tu zohráva asi najväčšiu rolu. Všeobecne v MW spotoch na drawy boardoch imo). Teda by som mal betting range OTT a mal by som tam nejaké shovy alebo OB shovy OTR, záleží aký bude leverage.

Nehanbil by som sa s JJ-KK hrať cbet - XX - XF. Ďalej by som možno rozmýšľal nad cbetom s niečím ako 8sXs, TsXs ako bluff na flope. Hlavne pokiaľ nepríde tá flush, tak sú to asi najlepšie ruky + majú nejaký BD potenciál