[NL5] JJ topset flop

• Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Lehce risky slowplay na flopu a hned se to na turnu zkomplikuje.

PokerStars - $0.05 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: $6.60
      SB: $5.89 (VPIP: 17.78, PFR: 13.33, 3Bet Preflop: 5.26, Hands: 47)
      BB: $11.63 (VPIP: 14.08, PFR: 9.91, 3Bet Preflop: 5.06, Hands: 216)
      UTG: $11.56 (VPIP: 16.67, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      MP: $6.52 (VPIP: 50.00, PFR: 50.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 3)
      Hero (CO): $6.87

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: (pot: $0.07) Hero has J:heart: J:spade:

fold, fold, Hero raises to $0.12, BTN calls $0.12, fold, fold

Flop: ($0.31, 2 players) 2:heart: J:club: 6:club:
      Hero checks, BTN bets $0.30, Hero calls $0.30

Turn: ($0.91, 2 players) 7:club:
      Hero checks, BTN bets $6.18 and is all-in, Hero ??
  • 21 odpovědí
    • Arachnus
      Arachnus
      Bronz
      Registrace: 25.01.2014 Příspěvky: 24
      Ott máme dorovnať 6.18 do potu, kde bude 13.27, potrebujeme 47% equity. Na call by nám malo stačiť, aby sa tam takto vybláznil aspoň s pár horšími handami, ktoré porážame (napr. sety 22,66). Inak nedáva moc zmysel, aby tam takto overbet pushoval flush (hlavne nut flush), to by z nás skôr chcel niečo dostať nižšími betmi. Skôr by som povedal, že nevie čo robiť, tak tam pushol nejaké 76s, AcJx, AcX. Takže ja by som callol.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Když potne flop, tak bych ho hned raisoval, není nač čekat.
      Jinak myslím, že kdyby se pot betem na flopu protektoval před FD, tak by tam OTT neposlal stack a bál by se jí. Tady by mi už přišel call jako zbytečná loterie.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      na takom flope nechceš slowplayovať. vlastne vôbec nechceš hrať na takom flope check ako preflop agresor. je to board dobrý pre cbet a táto stratégia zahrňuje, že tu budeš betovať rovnako bluffy ako value. ja takéto priame pushe už necallujem. skoro stále tam vídam nuts a už som prestal byť zvedavý.
      argument pre fold je ešte to, že ste deeper.

v tejto hande je však zaujímavé, že súper betoval na flope potbet, čo nie je obvyklé pre hranie FD. vyzerá to sizingami ako keby tlačil na tvoju capped range... (asi sám seba levelujem :D ). myslím, že v tomto konkrétnom prípade, kde si na tope svojej range (FD ćakám, že by si cbetoval), tak by si mohol aj callovať.

je to blbý spot, pretože sa na neho dá pozerať z rôznych hľadísk (a dá sa nájsť argumenty pre fold aj call) a hlavne vyskytuje sa veľmi vzácne, takže nemám ani ja veľa skúseností ako ho hrať. idem čisto len zo skúseností, že keď niekto pushe na FD boarde, tak to väčšinou má
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Jejda já missnul, že jsme byli preflop agresor. Slowplay never.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Díky. Na flopu mám nějakou x/call range, minimálně TT QJ JT a pár horších suited jacks, některý AK/AQ a přidávám právě topset a někdy AA v barvě FD.
      Tady se to trochu zvrtlo. Nakonec sem se přemluvil ke callu právě že FD cbetuju a lepší handu vůbec nemám, že sem mockrát viděl jak někdo pěknou made handu radši pushne aby si hru zjednodušil, že nut flush nemusí tlačit a tak podobně.
      Naštěstí teda ukázal J7, spíš sem doufal že má menší sety kromě flushí.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      nepáči sa mať v check/caliing range AA, AK, AQ
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Nojo, ale čim mám vyztužit check abych neoverfoldoval na stab. Ty vysoký karty teda cbetuju s backdoor FD, ale x/fold je pořád docela bohatá, nechci AK bez barvy ani cbetovat ani foldovat.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      Určitě KJ,bych začal.AJ bych cbetoval,AK v BDoru taky.Mrknu na to vkombonatoru,ale myslím,že beckdory sou v beting range.
      Hlavně si myslím,že měls cbetovat..........pro protekci i value z FD a Jx hand.

No jestli ukázal J7.......dobré.Zajímavé.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      na tejto štruktúre môžeš mať 100% cbet range a bude to v poriadku. vôbec by som si tu nevytváral ch/c range. ak budeš cbetovať vysokými frekvenciami, v takom prípade nebudeš potrebovať defendovať ch/c range, pretože do checku sa dostaneš len občas
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Na této struktuře nemáme ch/call range?

......na tejto štruktúre môžeš mať 100% cbet range a bude to v poriadku. vôbec by som si tu nevytváral ch/c range. ak budeš cbetovať vysokými frekvenciami, v takom prípade nebudeš potrebovať defendovať ch/c range, pretože do checku sa dostaneš len občas .....
      Mohl bys to trochu rozvést?Nějak to neberu....do hlavy......
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Registrace: 23.05.2011 Příspěvky: 236
      to Vinni48: Myslím, že je to chápáno tak, že 100 c-bet na NL2+NL5 je dlouhodobě profitabilnější, než hrát ch/c, ikdyby jsi měl někdy na re-raise zahodit. Tím pádem nebude potřeba žádná ch/c range.
      Tak to nějak chápu (snad nematu ještě víc :) ). A to, že na c-bet v drtivé většině foldují a max callují jsem stihnul zaznamenat i já :f_biggrin: A ten re-raise na c-bet přichází jen vyjímečně.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Taky sem to tak nějak pochopil. Určitě na tom něco je. Mám celkově flopcbet jen něco přes 50%, to znamená že mám dost široký a silný check range. Pak se to projeví při hře tim že mám hodně složitých rozhodování jestli bluffcatchnout, vyšší cbet by asi zjednodušil hru.
    • Corn3r
      Corn3r
      Bronz
      Registrace: 27.01.2011 Příspěvky: 308
      Xpravda chtel bych se zeptat jaký volíš sizing c-betu OTF? A jakou část jeho range COvsBTN targetujes? Mě tady napadne x/r OTF, protože všechny Jx, FD a sety obv. betne sam... Děkuji za odpověď
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Mne sa check raise na flope nepaci pretoze to vyzera strasne silno a vyfoldujes strasne vela z jeho slabsej range. S cim bude pokracovat ak ho ch/r na takomto boarde.
      Siel by som klasika bet bet bet

Jacky mas ty takze ti ostavaju 22, 66 a nejake flush draws.
      Vs cbet nefoldne ani 77-TT, ani vela broadway kariet
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      raising range by som tu s JJ nemal, kvôli obrovskému bloker efektu. na flope by som betoval 1/2 - 2/3. záleží od toho ako veľa súper folduje na cbet. ak folduje veľa, zvolil by som nižší sizing a snažil sa tak rozšíriť jeho calling range o Ax. ak súper folduje málo, tak jeho defaultný gameplan je floatovať Ax a môžeš etovať 2/3. proti unknown môžeš zvoliť oba sizingy.
      problém x/r vidím v blokerefektu. oveľa radšej napríklad ch/r nejaké overpáry, pretože súper bude mať viac Jx range

ešte aj vyššie (do nl25-50) tu môžete mať 100% cbet range ;) ľudia tam stále overfoldujú na cbety - na tom profitujete
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Jen si musím utřídit některé výrazy
      .....raising range by som tu s JJ nemal, kvôli obrovskému bloker efektu......
      Tzn.,že nehraju x/raise
      Znamená to,že když někdo řekne .....pokud ty půjdeš raise,bet,šav na Turnu se setem a na riveru to bude vycházet na 3/4,tak musíš mít na Riveru 30% blafů.....
      Takže flop hraju x/raise?
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      zapoměl jsem přivolat HJ
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      radšej by som hral ch/r s handou ako AJ, QQ-AA, pretože neblokujú toľko Jx hand. s JJ by som šiel bet, bet, bet
      s teórie by si mal mať na river 30% bluffov, v praxi by som toľko nebluffoval. ľudia nie sú veľmi priateľský na foldy top párov, keď missne FD. s bluffovaním by som pokračoval, keby prišla aspoň nejaká overkarta, ktorá by zmenila Jx na 2nd pár a súperovi by sa teda hodšie callovalo
      takáto štruktúra (ktorá je v prvom príspevku), keď sa tam FD skompletizovala je celkom dobrý board aj na river bluff (ale popravde, aké bluffy tam budeme mať ;) )

dúfam, že som pochopil tvoju otázku správne
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      nemám asi seřazené dobře pojmy,právě proto se ptám.
      ...... ty půjdeš raise,bet,šav........tzn.,že raise znamená check/raise Flop?Pak už z blafem přeberu iniciativu a sám jdu bet na T a abych ho vyfoldoval-nebo sebral všechno,když trefím na Riveru,posílám Ain
    • 1
    • 2