[NL25] KQo

• hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj,

soupeř tag 19/15/7 po 750h. Jak tento spot zahrát? Je to vůbec vůči takto tight hráči profitabilní second barrel, když jeho range na F bude často obsahovat AJ,AQ,AK nějaké PP které bych mohl vyfoldovat, ale celkově ta jeho range bude dost silná. Tím spíš se mi víc líbí na R x/shove zrovna s touto handou. Je to ok a nebo vůči takovému tight hráči je dost pravděpodobné, že checkne back a já ztratím value?

IPoker, $0.10/$0.20 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $23.97 (119.9 bb)
      BB: $24.29 (121.5 bb)
      Hero (UTG): $20.30 (101.5 bb)
      MP: $58.12 (290.6 bb)
      CO: $26.23 (131.2 bb)
      BTN: $22.60 (113 bb)

Preflop: Hero is UTG with K Q
      Hero raises to $0.60, MP calls $0.60, CO calls $0.60, 3 folds

Flop: ($2.10) 8 2 J (3 players)
      Hero bets $1.20, MP calls $1.20, CO folds

Turn: ($4.50) A (2 players)
      Hero bets $3, MP calls $3

River: ($10.50) T (2 players)
      Hero bets $7.35, MP calls $7.35
  • 6 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj hedisaces,

myslím si, že AQ/AK nebude obsahovat skoro nikdy, protože mw imo nebude floatovat Ahighs, takže za mě je to určitě dobrá barrel karta. Spíš je zásadní otázka, jestli chceme vůbec cbetovat s touto rukou. Můj názor je ten, že při takto tight rangích bude velmi těžké zístat 3str value i z něčeho jako AJ -> preferuji check s těmito handami (nebo hrát nějakou mixed strategi a část hrát bet) -> máme úzkou valuerange -> musíme si dávat dost velký pozor na to, co všechno bluffujeme. Imo KQ bez BDFD je spíš c/f, s BDFD bych cbetnul taky. Rád bych měl alespoň info, že má MP coldcall nadprůměrně vysoký, co většinou 19/16 hráč mít imo nebude.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Ahoj, no já cbetoval z toho hlediska, že hráč na CO byl celkem fishy a chtěl jsem dostat rega, co je sandwiched pod tlak. Jinak co říkáš teda na ten R?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      R bych zvažoval shovenout, resp.ideálně mít 2 balancované sizingy, z nichž jeden (právě s KQ pro value) by byl shove. Je to čistě z toho důvodu, že on v tomto spotu nemá nuts, narozdíl od nás, teda bude to pro něj dost nepříjemná strategie. Další fakt je ten, že on má imo většinou buď set, který moc často nebude chtít vyhodit, nebo nějaké handy typu JJ, které asi foldne i na nižší, takže ten shove se mi celkem líbí.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      No já myslel na R x/shove, protože si nějaké AJ (které zrovna měl) může betnout pro value, to samé i se setama. Nejsem si jistý, jestli by to nedokázal vyhodit na ten OB ship rovnou?
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Jo a ještě jakýma bluffama bys to balancoval?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Ideálně handy blokující jeho top range, který by vs ship neměl foldovat. Teda např.něco jako 89dd. Blocker na KQ asi nepotřebujeme, protože si fakt nemyslím, že ever floatuje KQ v tomto spotu. Co se týče c/shipu - no toto dělám tehdy, kdy si myslím, že je runnout lepší pro villaina, co si nemyslím, že tu platí. Ale z toho hlediska, že to co calluje, si sám i betne, může být i toto ok. Problém může být, že pokud začneme value checkvoat, tak bychom měli checkovat i bluffy. A co když teda náhodou checkne beh JJ, co jsme mohli vyfoldovat betem? Jsem stále za ten shove, dostává soupeře daleko víc pod tlak + nám umožňuje mít nejširší možnou bluffing range.