[NL5] set 222

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BB): 104 BB
      UTG: 206.4 BB (VPIP: 22.97, PFR: 17.57, 3Bet Preflop: 5.50, Hands: 1,335)
      MP: 105 BB (VPIP: 23.03, PFR: 21.05, 3Bet Preflop: 15.20, Hands: 552)
      CO: 50 BB (VPIP: 31.10, PFR: 25.31, 3Bet Preflop: 11.40, Hands: 1,238)
      BTN: 101 BB (VPIP: 27.84, PFR: 17.30, 3Bet Preflop: 4.55, Hands: 378)
      SB: 128.2 BB (VPIP: 27.27, PFR: 18.18, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 11)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has 2:spade: 2:club:

fold, fold, fold, BTN raises to 3 BB, SB calls 2.6 BB, Hero calls 2 BB

Flop: (9 BB, 3 players) Q:diamond: 7:diamond: 2:heart:
      SB checks, Hero bets 6 BB, BTN calls 6 BB, SB calls 6 BB

Turn: (27 BB, 3 players) 4:diamond:
      SB checks, Hero bets 12 BB, BTN calls 12 BB, SB calls 12 BB

River: (63 BB, 3 players) 3:club:
      SB checks, Hero checks, BTN bets 30.2 BB, fold, Hero ?
  • 26 odpovědí
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Registrace: 02.10.2014 Příspěvky: 364
      Přišel doufám call? :)
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Kdybych tam chtěl napsat, co jsem udělal za akci, tak to napíšu. Pokud doufáš v call, tak zdůvodni proč. Napiš konkrétní ruce, které takto může betnout a porážím. Já při analýze došel k tomu, že porážím pouze blafy. Zároveň však pochybuji, že 3 way bude takovýto (normálně vypadající) hráč blafovat dostatečně často, abych měl profitabilní call. Navíc si myslím, že i kdyby blafoval, tak musí na blaf otáčet handy s nějakou SD value, což je další důvod si myslet, že spíše neblafuje.

Obecně mu tedy nemohu v rangi najít ruce, které tu má důvod betnout a já porážím. Ale třeba něco missuju a těším se tedy na názory.
    • Petja1982
      Petja1982
      Bronz
      Registrace: 01.11.2010 Příspěvky: 142
      Na flopu bylo třeba raisovat, dámu, overpair ani draw ti nevyhodí, snažil bych se jít pro value. Ten tvůj call na podobném boardu je navíc hodně podezřelý, často značí právě set a každá další karta vylepšuje jen soupeřovu handu. Jinak na riveru asi call, stačí nám být lepší v 1 případě ze 3, což by mělo stačit.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Podívej se znovu a lépe. Donkoval jsem.
    • Petja1982
      Petja1982
      Bronz
      Registrace: 01.11.2010 Příspěvky: 142
      Jasně, promiň, blbě koukám :-) Asi tam bude mít tu flash, možná KQ, QJ, záleží co to je za hráče.. Jako na NL5 bych to defaultně callnul, nemělo by to být ztrátové.
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Podle mě jediné co tě poráží jsou flushe. QQ ani 77 by mít neměl (to by měl fastplayovat), A5 a 56 by měl zahazovat na flopu, totéž 44 a 33. No a může si takhle na riveru betnout za half pot třeba AA, KK, AQ, KQ, těžko říct možná má i nějaké Q7.
      Díky tvému slabému sizingu OTT si mohl myslet, že jsou tohle všechno best handy a že když betne jen half pot, tak někdo callne s horší Qx nebo třeba i s JJ, TT.

Tak kvůli tomuhle bych já callnul :)
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Ty napíšeš "jediné co tě poráží jsou flushe" způsobem, jako kdyby to byla nějaká zanedbatelná část jeho range s kterou pokračoval po flopu. Souhlasím, poráží mě v podstatě jen flushe (popravdě tam může mít i ty sety, protože působil pasivně postflop, ale to si nemohl vědět), ale on jich tam má ze široké BTN range hrozně moc a navíc jediné dávají smysl, že tu takto betne.

Proč by ruce jako AA, KK, AQ, KQ betoval do dvou hráčů na boardu kde hrozí flush i postupky, když má SD value a může si checknout back? Tobě to přijde jako nějaký běžný play na těchto stakes? KQ by takhle betla snad jen opravdu fish (což on není). AA, KK, AQ a Q7s si tam v nějakém alternativním vesmíru představit umím, ale zase...proč by se neprotektoval na flopu takto multiway na drawy boardu? A i kdybych mu tam tyto ruce našel, tak je to 24 komb vs asi 30 komb flushí (kdyby tam dal i ty sety QQ a 77, tak 42 komb).
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      Registrace: 08.09.2013 Příspěvky: 220
      hrac je 28/17 taky si najde postflop dovod na call casto so vselicim ...myslim si ale ze xpravda alebo shamway ti napisu nieco v style ze flushe by sa na turne protektovali proti sparovaniu boardu raisom ...podla mna by to bol overfold z tvojej strany za ten sizing ale ja som station :coolface: takze ma ber s rezervou
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Konkrétně tento hráč má 2bet na turnu 14 % (2/14). Na flopu dokonce z 22 případů neraisnul nikdy. Takže obecně mi přišlo, že své silné handy bude hrávat pasivně. Tedy flush by tu pro protekci na turnu nemusel raisovat.
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      T ...(2/14) 14% znamena aj na tak malej vzorke ze to s dobrymi kombinaciami robi predsa ....toto obecne podporuje skor moj argument ako tvoj ...
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      28/17 mi přijde docela fishy, takže bych se nedivil, kdyby tam měl i KQ.

Jinak píšeš, že v nejhorším případě tě 42 komb poráží a 24 porážíš ty, čímž sis přímo odpověděl na otázku jestli callnout river. (Dejme tomu, že některý z horších by nebetnul a některý z lepších by po cestě raisnul, takže poměr zůstane cirka stejnej.) Vyhraješ jednou ze tří a na +EV call ti stačí bejt lepší jednou ze čtyř.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      No ale jak jsem psal předtím, ty komba jsem spočítal pro tu situaci, ve které by fakt hráči betovali slabou SD value do dvou hráčů i přes zkompletovaný draw. Ty si mi neodpověděl na otázku, zda si myslíš, že je to běžný play co hráči dělají...v různých jiných vyhodnoceních se stále dokola opakuje, jak bety na riveru jsou value heavy pouze se silnými kombinacemi atd. atd. Takže vážně nevím, zda tu můžeme předpokládat, že tu bude betovat jenom pár. Mě se to nezdá...
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      Aha omlouvám se. Takže ano, věřím tomu, že s AA, KK a AQ by si fish betnula (24 komb), protože by si myslela, že má value. Možná i s KQ, ale tam už je to na pováženou. A podle statů tipuju, že je fishy.
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Registrace: 23.05.2011 Příspěvky: 236
      Přiřadit range nebude úplně snadný. BTN může za 3bb pouze stealovat, stejně jak my set-minovat.
      F: flopnuli jsme SET, donk vypadá imho v pohodě, na check by mohl jít BTN jako preF agro i check behind, což by jsme nechtěli. Jde o to, jestli by pokračoval v agresi... Mohl trefit TP s SDBD, to samé i SB, který navíc má slušné pot-odds.
      T: c-betujeme T, co so mi líbí, hrál bych stejně. Jen bych dal větší sizing, tak 2/3 potu.
      R: v pozici agro po F a T bych šel b/f. Zde BTN mohl využít check a snažit se získat pot. V této situaci tedy FOLD, za mě.

P.S.: sám mám problém jelikož dát kolikrát HEROCALL, ale snažím se to minimalizovat. Problém je, že často to villain opravdu nemám... tak mám problém sebe sama přesvětčit, že to má.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      tomatostone: Takže ty podle statů 27/17 usoudíš, že když nejsou ideální, tak je to fish. A když je to fish, bude hrát blbosti? Já jsem proti takovému zobecňování. To že někdo třeba nemá napevno sestavený range preflop a dělá mu to pak nestandardní staty vůbec neznamená, že si neuvědomuje, že stojí proti dvěma hráčům a že došla flush draw. Dělat závěry, že zrovna tento hráč tu bude své ruce přehrávat, když má naprosto přímou možnost se s nimi podívat do SD, mi přijde přehnané.

Něco jiného je, když člověk stojí proti hráči 40/30. Ale já osobně hráče s VPIP mezi 20-30 rybama nenazývám a bez konkrétních readů od nich čekám spíše standardnější play než nějaké podivnosti.
    • Pavorcik147
      Pavorcik147
      Bronz
      ja napriklad ano... ked vidim 27/17 tak pocitam stym ze hra kopec blbosti a kopec blbosti bude hrat nestandardne a hlavne ten gap medzi vpip a pfr signalizuje dost slabeho hraca co nevie co robi
    • tomatostone
      tomatostone
      Bronz
      OK, bez koukání na staty z jeho pohledu to mohl chápat takhle: BB betnul flop. Když se zkompletovala FD, betnul slabě, co nejspíš znamená, že se bojí flushe. Asi má nějakou queenu. Checknul river, takže nejspíš nemá AQ ani flush, ale možná na malej sizing callne. SB se bát nemusím, ten může mít víceméně cokoliv, na každé streetě dostával super cenu.

Z tohohle důvodu bych se nedivil, kdybych u něj viděl AQ, KK, AA.
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Pavorcik147 původně napsal
      ja napriklad ano... ked vidim 27/17 tak pocitam stym ze hra kopec blbosti a kopec blbosti bude hrat nestandardne a hlavne ten gap medzi vpip a pfr signalizuje dost slabeho hraca co nevie co robi
      No, já třeba mám staty v "linii" co by "měla" být. Ale to neznamená, že nepřizpůsobuji hru danému stolu/hráčům. Protože když budu pořád hrát jen co všichni čekají, tak budu hned exploitovaný všemi u stolu.

Myslím, že je nejlepší být "nečitelný", vědět že jsem nasovám protihráčem na LAG či TAG.
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Ještě bych doplnil... http://www.mujpoker.cz/poker-blog/657/full-ring-cash-game-jak-na-micro-limity-1-dil

zajímavý až krutě pravdivý odstavec: Frajeřinky, Thin Value a marginální situace: Proč nejste Daniel Negreanu
    • 1
    • 2