[NL10] cbetovat vs fish s GT+BDFD, nebo si jít pro SHV?

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      IPoker Network $10.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2734768
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: $1.83 - VPIP: 58, PFR: 46, 3B: 14, AF: 3.0, Hands: 24
      CO: $18.25 - VPIP: 86, PFR: 15, 3B: 6, AF: 2.6, Hands: 65
      BTN: $4.50 - VPIP: 23, PFR: 13, 3B: 4, AF: 2.8, Hands: 590
      Hero (SB): $10.00 - VPIP: 32, PFR: 23, 3B: 7, AF: 2.5, Hands: 55256
      BB: $10.00 - VPIP: 19, PFR: 13, 3B: 5, AF: 2.5, Hands: 433
      UTG: $3.00 - VPIP: 58, PFR: 46, 3B: 14, AF: 3.0, Hands: 24

Pre Flop: ($0.15) Hero is SB with Q :heart: A :heart:
      1 fold, MP raises to $0.40, CO calls $0.40, 1 fold, Hero raises to $1.60, 2 folds, CO calls $1.20

Flop: ($3.70) J :diamond: K :spade: 3 :heart: (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.90, Hero calls $1.90

Turn: ($7.50) J :heart: (2 players)
      Hero checks, CO bets $3.75, Hero calls $3.75

River: ($15.00) 7 :diamond: (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.80, Hero folds

Ahoj, můj myšlenkový pochod na flopu je, že takovéto fishky málokdy budou sázet vysoké sázky pokud nebudou hitlé a měl jsem tedy plán x/callovat nízké sizingy až do showdownu s tím, že když vsadí více, tak to většinou bude mít a zahodím. Respektive takový plán mě napadl při zpetné analýze. Handa je starší, takže jaký plán jsem měl přímo u stolu nevím :D Flop bych zpětně zahazoval.

Otázka zní, je tento plán OK, nebo mám s GT+BDFD cbetovat? Také se nechci vyhazovat zbytečně do lepších hand, které by si soupeř mohl v případě mého checku klidně slowplayovat a dávat free cards.

Díky
  • 3 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      pf bych se nebál proti dvoum fishim většího isolejtu
      s výrokem, že fishka betne málo když nic nemá nesouhlasím, imo je to jen určitá skupina co to tak hraje, ale není to obecné u všech a určitě bych na to nespoléhal
      asi bych se koukl na fold to cbet, i přes ten malý samlple ale defaultně bych betil, když už jsi rozhodnutý vnést peníze do potu, tak je imo lepší je vnést betem (to ve velkém množství spotů), máš tak fold equity a nenecháváš ho realizovat jeho equity za jím stanovenou cenu nebo zadara
      na tomto runoutu bych hrál přes bet na flopu a větším isolatem pf
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Urcite suhlas s killtilter. Problem toho checku je ten ze ked do teba takto zacne busit tak sa citis strasne nekomfortne. Obecne Oop je treba hrat agresivne lebo sa tazko ubranis jeho agresii. Kludne ho mohlo napadnut ze ta vyblufuje s nejakym nizkym pps ktory calloval na setmining.
      Radsej cbetujem realizujem svoju equity a zaroven generujem fold equity...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bodycheck,

souhlasím, že i o něco větší SQZ může být, ale každopádně jinak PF stnd. Postflop - vůči rybě se toho dá vymyslet dost. Vůči passive se dá zahrát 2x bet velmi málo F/T (třeba 1/5p) - point je v tom, že si dáme jednak velmi dobrou cenu za F/T, získáme nějakou thin value z horších Ahighs/GS etc + se zároveň protektujeme před EQ sharem. Vůči aktivnějším bych buď sám barreloval s nějakým stnd sizingem, nebo to někde raisnul/shipnul. Vůči aktivnějším jít 2x call a fold R bude trochu beznadějné, často to dopadne tak, že necháme kopu dead money v potu a foldneme často i best hand.