[NL25] A7s flush draw

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      CO - reg 14k hand 23/18
      cbet 60/63/49
      cbet F IP/fold to raise 27 (11)

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 4 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $25.85 (103.4 bb)
      Hero (BB): $42.38 (169.5 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      BTN: $12.20 (48.8 bb)

Preflop: Hero is BB with 7 A
      CO raises to $0.75, 2 folds, Hero calls $0.50

Flop: ($1.60) 3 T 2 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.76, Hero calls $0.76

Turn: ($3.12) 8 (2 players)
      Hero checks, CO bets $2.22, Hero calls $2.22

River: ($7.56) 6 (2 players)
      Hero checks, CO bets $5.39, Hero folds

Results:
      $7.56 pot ($0.37 rake)
      Final Board: 3 T 2 8 6
      Hero mucked 7 A and lost (-$3.73 net)
      CO mucked and won $7.19 ($3.46 net)

Často se mi stává, že si nejsem jistý, jak správě hrát draws a na to že je hraji poměrně často mi to nedává rozum :ayfkm:
      hráč je barrel happy hlavně na F a T, takže tam jdu call a když na R nepřijde :spade: , tak si myslím, že mám pořád nějakou SD value (např vs KQ,KJ QJ,... který už asi vzdá)
      Hráli by jste stejně? A změnila by se situace, kdybychom měli nízkou FD? (např. :6s: :7s: )
  • 5 odpovědí
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj, zajímavá handa. Chtěl bych se zeptat, jestli je lepší vůči takto barrel happy hráči hrát draws pasivně nebo zkusit vzít pot hned x/r na F. Na tomto F bude ale zřejmě lepší jen call, protože nemáme moc value hand, které budeme raisovat. Pouze pocket 2 a 3, TT 3betujeme před flopem. Otázka ale je, jestli vůči tomuto hráči nebude dobré x/r turn, protože jeho range bude obsahovat spoustu missnutých hand a overkaret a mohli bychom získat nějaké dead money. Jaký by byl pak náš plán na R if T x/r a R miss?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Nooo x/r T by asi mohl být dobrý, jen ne s touhle handou si mylsím... x/raisoval bych právě něco jako :6s: :7s: , protože když mi shovne, tak 67ss mi zas tak nevadí foldovat, ale když x/r Axss a dostaneš push, tak ti to na call nevyjde a ty musíš foldnout spoustu EQ. Nehledě na to, že máme i SD value, když river missneme...

River bych asi pushoval. Sice tohle není nejlepší handa (protože máme blockery do FD, kterou on by právě callnul na turnu a foldnul na riveru), ale dělám to čistě z exploitu. Většina regů z mých stakes mají z podobných moveů (fakt nevím jak se to skolonuje :D ) fakt respekt a foldují tam všechny ovepáry, což je vlastně top jejich range, jelikož sety by stacknuli na turnu. Myslím, že tam by se naše FoldEq mohla blížit 100%. Somzřejmě chce si to ale vybírat správné hráče...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

v pohodě, myslím si, že část můžeš na T c/r-nout a část c/c-nout. Na F toho fakt moc nereprezentujeme a tady bych určitě jen callnul. Pokud máš ready, že hráč např.folduje někde příliš vs c/r, nebo naopak velmi málo, tak můžeš zahrát ruku exploitativně. Pokud info nemáš, můžeš mít v tom spotu nějaký randomizer, abys měl nějaké nutted flushe v c/c i v c/r linii (např. mít nižší v c/r, pokud je ne3betuješ PF, případně si hodit mincí, cokoliv...).

Každopádně určitě bychom měli chtít c/r-ovat alespoň občas na tom T, jednak už tu chceme začít c/r-ovat naše sety/T8s a druhak nechceme, aby vůči nám začali soupeři hrát nějak merged (tzn. že by si třeba 2x betnuli nějaký low PP a checknuli beh R...co je celkem dobrý exploit pasivních hráčů). Jinak ano - s 67ss standard c/r R, už kvůli tomu, že nemáme žádnou SDv a můžeme vyfoldovat i nějaké lepší FDs, co nám trochu "vyčistí" outy.
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj Katri, když jdeš s 67s na T x/r a dostaneš call a river missneš, tak pokračuješ normálně shovem?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Možná jsou i lepší ruky na tento move v tom smyslu, že můžou blokovat i část calling range soupeře, ale mně se líbí, že alespoň neblokuji jeho folding range, teda jsem za c/r + shove už i z toho hlediska, že jsme fakt na úplném bottomu range a se 7high nemůžeme vyhrát nikdy. S A8ss bych zrovna hrál c/r + give-up R, pokud bych zrovna c/r-oval.