[NL10] AA na spárovanym boardu s možnou FD a SD - potkontrol, nebo ne?

• bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      IPoker Network $10.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 2735803
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (UTG): $10.22
      CO: $10.00
      BTN: $12.38
      SB: $4.00
      BB: $11.84

Pre Flop: ($0.15) Hero is UTG with A :heart: A :club:
      Hero raises to $0.30, 1 fold, BTN calls $0.30, 1 fold, BB calls $0.20

Flop: ($0.95) 6 :heart: 9 :heart: 9 :spade: (3 players)
      BB bets $0.10, Hero calls $0.10, BTN folds

Turn: ($1.15) 4 :spade: (2 players)
      BB bets $0.10, Hero raises to $0.87, BB raises to $1.64, Hero calls $0.77

River: ($4.43) J :spade: (2 players)
      BB bets $1.30, Hero calls $1.30

Ahoj, můj argument pro call na flopu byl ten, že nemám 3 streety value kvůli dvěma 9kám. Zpětně si uvědomuju, že díky draws co tam jsou mám minimálně 2 streety, pro které si ale musím jít hned kvůli protekci.

Takže imho správné řešení téhle handy je 2x 3/4 (pokud nedojde draw) a na riveru se rozhodnout mezi nějakým thinv betem a checkem behind.

Je to opravdu správné řešení?

A další otázka: Kdyby flop byl rainbow, popřípadě kdyby tam ani nebyla možnost SD (flop by byl třeba 994r), tak by bylo správné řešení jaké? Tam už by se dal flop callnout ten 1 bb? nebo je lepší raisnout třeba něco málo (cca na 4bb) pro value, ale pro udržení overkaret, aby mohli hitnout horší 2P?

Díky :f_p:
  • 5 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      imo z nějakých TT, možná 88 máš 3 streety, flop je dost wet, takže si myslím, že call je chyba
      imo je ideální reis a bet turnu a river bych přehodnotil podle runoutu
      pokud by nebyl draw board, tak bych reisil taky, na nějakém 993 rainbow bych reisoval většinu donků a tak si myslím, že pro balanc je potřeba reisovat i esa
      as played je imo ok
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      To jsem rád že ses zmínil o tom balancu s esama. Vrtá mi to poslední dobou hlavou, jestli má smysl tady balancovat range když jsem proti rybě? Sám nevím, jestli v takových situacích vytvářet nějakou složitou neexploitovatelnou range, a nebo se prostě jen zaměřit na co nejefektivnější linii teď a tady tak, aby to vytvořilo co největší (z dlouhodobého hlediska) profit.

Například pokud bys na flopu 994r chtěl raisovat donky s bluffama, tak to znamená, že čekáš vysokou fold equity a tudíž seš sám proti sobě, když raisuješ s value handou, která se nepotřebuje moc chránit, protože vyfolduješ většinu jeho range, místo toho, abys ho nechal třeba něco hitnout, nebo bluffovat.

Samozřejmě proti přemýšlejícímu regovi je to nezbytné, tomu rozumím. Ale proti rybě nevím, jestli má vůbec smysl si vytvářet nějakou range, místo toho zaměřit se prostě na soupeřovu range a tu co nejvíc exploitovat.

Zajímá mě i názor katrisoneho, díky :-))
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Asi máš pravdu, že proti rybě tu nemá cenu nic balancovat. Koukal jsem na to a nikde jsem nenašel, že se jedná o rybu.
      Ale pokud by to byla ryba, tak si myslím, že ji má cenu reisovat i s bluffem, protože hodně ryb, které takto donkuji, rozehravaji takovým způsobem hodně spotů a taky někteří částo sfoldí a taky minimálně pro notes.
      Obecně si myslím, že takovýto min donk je dobré prověřit a zapsat si notes, protože je to dost cenná infa a celkem levná :D
      A co se týče spárovaného flopu, tak ten je imo vhodný na 3streety value. Hodně hráčů nezahodí second pp.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      O rybu se nejspis jedna právě proto ze vsadil 1bb donk. :-)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj bodycheck,

raise F, máme value vůči rybě a nechceme ho nechat vidět takto levně další kartu. Pokud má nějakou draw, tak mu vysloveně touto hrou dovolíme neudělat chybu. 1bb donku nedávám kredit, beru to jako dražší check a můj raise jako o trochu dražší cbet :) . T je funny no, je dost možné, že to je nějaká klasická ryba typu "hitnul jsem nutted ruku a nechci soupeře vyfoldovat, tak udělám co nejvíc funky play, abych ho vyprovokoval".

Spíš než teda matematický rozbor tady opět poskytnu spíš nějaké takové filozofické úvahy - imho je to b/f, draw by spíš takto nehrál a nevěřím, že takto zahraje horší pro value. Pokud vidím extrémně retardovanou fancy play, tak raději nit foldnu a snažím se vysledovat na nějakých showdownech, s čím jak ten člověk hraje. Většinou mají tito hráči nějaký brutální tells typu, že takto hrají jen nutted ruky a bluff hrají buď pasivně, nebo betují vyšší sizing. Pokud ještě do toho má nějaké timing telly (typu že třeba insta-3betnul T), tak můžeš dělat exploitativně dost velké odchylky od game planu a totálně ho zničit (overfoldovat v některých spotech, v jiných zase dělat velké hero-cally etc.).

Jinak vůči rybě určitě never balance, odehrajeme příliš málo ruk spolu a většinou si stejně hraje jen svoje handy. Možná dává pozor na nějaké timing tells (hraje přece jen 1 stůl...), ale určitě není schopný vypozorovat, že někde overbluffuji, nebo mám naopak jen value etc...