BLOG: Včera bylo pozdě

• Half8
      Half8
      Bronz
      Registrace: 26.02.2011 Příspěvky: 150
      Zdravím všechny pokerové nadšence a vítám Vás na mém prvním blogu.

Jmenuji se Michal a je mi 25 let. Poker hraji asi 4 roky s většími či menšími přestávkami. Začínal jsem na sng, ale poměrně brzy jsem přešel na cash game. Od úplných začátků na nl 2 jsem se dokázal dostat až na nl 100, kterou jsem hrál na konci roku 2013. Poté ale přišlo období, možná smůly, možná ztráty motivace, či syndromu vyhořeni, sám nevím a já si dal na rok od pokeru pauzu. Na začátku tohoto roku, jsem jsem byl nucen kvůli rodinným problémům a časové flexibilitě opustit práci. První varianta jak vydělat nějaké peníze byl jak jinak poker. Po pár sessions sem mu opět úplně propadl a rozhodl se, že zkusím hrát fulltime. Nějaký bankrol mi ještě zbyl a já se přes nl 25 dostal na nl 50. Nicméně očekával jsem rychlejší progres a s mými výsledky nejsem spokojen a i proto zakládám tento blog.

Polovina roku je zamnou a je načase ji shrnout a naplánovat zbylou půlku. V tuto dobu jsem již plánoval hrát nl 100, ale výsledky nejsou dle očekávání. Nebudu se vymlouvat na smůlu, či na nic jiného. Sám vím, že mám obrovské rezervy hlavně ve studiu a analýze hand. S volume jsem vcelku spokojený, i když počet hand není nějak obrovské číslo, díky menšímu počtu stolů (4 normal, 2 zoom), které hraji je celkový čas slušný (cca 100 hod měsíčně).

Mám za sebou první měsíc na zoomu, který jsem začal hrát hlavně kvůli volume a lepšímu focusu stolů. Výsledek je BE za 50k hand, jak uvidíte dole na grafu. Zoom je úplně jiný než normal stoly a dlouho mi trvalo si na to zvyknout a možná, že i BE je malý úspěch, od kterého se odrazím dál.

Hlavním cílem do dalších měsíců, je zvýšení pokerového studia. Nejsem moc kamarád s anglickým jazykem, ale musím se poprat s anglickými videi, protože tuším, že mi zde uniká high value. Určitě chci začít přispívat pravidelně do HJ fóra. Ještě nevím přesně jakým stylem a jak pravidelně budu blog vést, ale určování týdenních cílů + random myšlenky bude pro začátek minimum.

Co se týče dlouhodobých cílů. Budoucnost pokeru je nejistá z více směrů a proto se těžko vymýšlí cíle na několik let dopředu. Samozřejmě bych si chtěl zahrát co nejvyšší limity co jen půjdou a vyhrát co nejvíce peněz, než se tento kohoutek jménem poker uzavře z jakýchkoliv důvodů. Ale poker není můj cíl číslo 1, mou životní vášní je vaření a do toho půjdou moje vyhrané peníze především, do vlastní restaurace nejlépe v jiném státě než je čr. Zatím je to jen velký sen, ale po malých krůčcích toho dosáhnu !

Zde ještě přidám graf z tohoto roku. Lifetime graf dávat nebudu, protože mám tak půlku hand takže by to nemělo moc hodnotu.

Děkuji všem co dočetli až sem, snad sem Vás neunudil k smrti a těším se na jakýkoliv feedback.
  • 8 odpovědí
    • Half8
      Half8
      Bronz
      Měsíc v plné proudu a je čas určit cíle na první týden. Začneme pěkně z lehka...

-nahrát 10k
      -každý den minimálně 1 handu postnout do HJ fora
      -3 videa, aspoň jedno z toho v aj

Ještě se musím podělit co jsem si vysloužil od jednoho místního rega, hned ten poker baví víc :f_biggrin:
      Mimochodem, bylo to v průběhu této handy, tak nevím co se mu nezdálo...
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Přehrát handu

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $57.93
      SB (Hero):
      $49.50
      BB:
      $48.15
      MP2:
      $94.82
      MP3:
      $56.14
      CO:
      $56.33

Preflop: Hero is SB with A, A.
      MP2 folds, MP3 raises to $1.50, 2 folds, Hero raises to $5.00, BB folds, MP3 raises to $12.00, Hero calls $7.00.

Flop: ($24.5) 3, J, T (2 players)
      Hero checks, MP3 checks.

Turn: ($24.5) 2s (2 players)
      Hero bets $12.50, MP3 folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $24.5.

Antiz_001: you my friend
      Antiz_001: are one of the biggest ****** on this limit
      Antiz_001: please take the money and move to nl0.01/0.02
    • K0UB31K
      K0UB31K
      Bronz
      Registrace: 25.05.2013 Příspěvky: 157
      Myslím, že AA jsi měl tlačit preflop co nejvíc, chtělo to ještě 4bet aspon na 35 podle mě.
      Jinak držím palce a budu sledovat! :f_drink:
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      JJ potřeba 5betovat tam, kde nemáme 5bet range a ještě k tomu ho 3xnout na 35 a nechat si behind 15 :f_thumbsup:
    • Half8
      Half8
      Bronz
      Z mé zkušenosti, 5bet non all in jsou na 90% esa, takže to určitě dělat nikdy nebudu. (obv proti rybě jo)
    • Half8
      Half8
      Bronz
      Týden uběhl jako voda a je čas ho zhodnotit. Všechny cíle byli splněny s čím sem spokojen. Nahrál sem 18k hand což je asi nejvíc co sem kdy za týden nahrál. Ale musím říct, že swingy slušný...v půlce týdne jsem byl -16bi a na konci zase na nule. S hrou jsem spokojenější, než minulý měsíc. Nebylo to určitě stoprocentí, udělal sem pár blbostí, které mě stojí lepší winrate, ale je jich stále mín a mín. S tím mi určitě pomáhá semi-pravidelné session reviews, které sem dřív moc nedělal, z toho důvodu, že jsem nechtěl vidět výsledky session. Chodí se mi lépe spát, když vím že jsem sice v minusu, ale zahrál sem dobře.

Cítím už poměrně slušnou edge, a myslím že začínám mít i dobrý odhad na různé typy protihráčů. Nejvyšší čas to crusnout a posunout se dál :f_cool:

Cíle na tento týden trošku přitvrdíme

-nahrát 15k ruk
      -3 videa (min 1 aj)
      -1 hand/per day do HJ fora
      - posilovna min 1x
    • Half8
      Half8
      Bronz
      Tak mám za sebou týden, ve kterém sem nahrál nejvíce hand v životě za týden...20k, pro někoho nic moc pro mě na 2 stolech zoomu konečně solid volume, kvůli kterému sem na zoom přecházel. Ostatní cíle byly taktéž naplněny, takže se může zdát že to byl dobrý týden. Nicméně s hrou nejsem spokojen, nedokázal sem několikrát zahodit OP, nebo small FH a to mě stálo winrate a opět sem skončil +- BE. Se studiem spokojen taktéž nejsem, pořád mám stejný problém a to je ten, že pokud se pár dní daří do studia se mi moc nechce a tím vypadnu z nějakého habitu, do kterého se pak těžko vracím.

Cíle nechám stejné jako minulý týden, i když tento týden budu mít více povinností. Na konci měsíce hodím graf a naplánuji další kroky.
    • Half8
      Half8
      Bronz
      Červenec je za námi a já ani nevím kde začít s jeho hodnocením. Nahrál sem neuvěřitelných cca 65k hand, ale z výsledků jsem zklamaný. Začátek měsíce vypadal nadějně, ale pak zase přišli downswingy a nehrál sem optimálně. Posledních 10 dni sem skoro vůbec nestudoval, navíc mi došel limit v postování hand v HJ foru (který sem do té doby ani nevěděl ze je ). No podívejte se sami...

To by ale stačilo s negativním přístupem, teď je čas vymyslet další plány.

Tento měsíc bych chtěl přejít z kvantity na kvalitu. Nebudu se tolik snažit hrát i v dopoledních hodinách, kdy jsou všichni fresh a snaží se hrát solid, a radši si projdu marknuté handy z předešlého večera. To navazuje na další věc, markovat handy...mým problémem ve studiu je to, že často nevím kde začít. Když marknu handy, ve kterých nevím jak správně hrát hned budu mít na čem pracovat. Postování hand beru jako samozřejmost, s tím že přikoupím platinu ať se můžu pořádně rozšoupnout.

Před každou session začnu krátkým warmupem, který mi často scházel a nedělal sem ho hlavně kvůli tomu, že jsem měl těch sessions spoustu za den a snažil sem se nahrát co to půjde. Což tento měsíc změním. Určitě začnu používat znovu soft Stayfocused, protože občas sklouzávám při hrání s hloupostem, které chci eliminovat.

Hlavní změnou, kterou bych chtěl tento měsíc zkusit, je plná exploitace tendencí limitu. Do teď jsem se snažil hrát co nejlépe gto, ale myslím si že na nl 50 to nebude většinou správné. Lidé sou stations, ale nikdy (čest vyjímkám) neblafují. Proti silné agresi budu overfoldovat, pokud nebudu mít silné ready že je hráč opravdu agro (a nebo je z čr a četl můj blog a snaží se mě vyhnat :f_biggrin: ) . Opravdu se chci zaměřit na hero foldy ve spotech kdy mám slabý FH nebo nízkou fleš a někdo mě raisne. Ti lidé nikdy neblafují a ani neraisují thin - mají vždy nuts. Jak sem četl u někoho tady na blogu, 90% lidé jsou fishe a tím se budu řídit. Nebudu vymýšlet speciální linie, nebo zbytečné blafy. Půjdu si silně pro value, a zároveň nebudu station.

Když sem si ráno pročítal blogy, viděl jsem že podobné problémy nemám sám. To mi vlilo krev do žil a dodalo sílu bojovat dál...na vzdávání jsme ještě mladí :f_cool:
    • Half8
      Half8
      Bronz
      Opět po měsíci zdravím všechny pokerové nadšence :f_cool:

Volume bylo tento měsíc slabé, ale hlavně z důvodu 14ti denní dovolené v Egyptě. Výsledky jsou ale slušné, konečně se mi podařilo prolomit BE období a něco málo vyhrát. Ukazuje se, že plán který jsem si určil minulý měsíc je dobrý a budu v něm i nadále pokračovat. Tzn. kratší a kvalitnější sessions, nezabývat se zbytečně GTO ( overfoldovat v hodně spotech, protože lidi neblafují ), jít si silně pro value, nic zbytečně nevymýšlet a netiltovat.

Honí se mi občas myšlenky o přestupu na jinou hernu. Nicméně bych si chtěl splnit můj malý cíl a to je Supernova na Stars, kde my chybí asi 35k point. Vím, že to není bůhví jaký moneymake, ale chtěl bych to dotáhnout pro svůj nějaký dobrý pocit. Takže pokud se situace nezmění tím směrem, že bych věděl že SN nezvládnu a to hlavně z důvodů popsaných níže tak na Stars budu hrát i nadále.

Dlouhodobější plány jsou ale poměrně mlhavé. Po příjezdu z dovolené jsme zjistili, že nás sousedi nad námi vytopili a s největší pravděpodobností budeme muset na nějakou dobu pryč než se byt neopraví. K rodičům se vracet nechceme s přítelkyní ani jeden, do stejného města stěhovat také ne. Jedna varianta je Praha, do které já osobně nechci a druhá varianta je Anglie, kde máme nějaké známe, kteří by pomohli se začátkem. Tím pádem ani nevím kolik času bude na grind a vůbec jak to dopadne.

Každopádně výsledky tohoto měsíce mě potěšili, pro větší motivaci jsem se přihlásil do Ultimate grindera, takže grindit budu jak to jenom půjde a uvidíme co z toho vypadne.

Gl u stolů