[NL10] TT blaf river

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Asi špatný blaf, ale chci si ohledně této handy utříbit myšlenky. Obecně ta handa na riveru asi nemusí být špatná na nějaký bluf, protože mohu reprezentovat flush, straight a třeba i 2 páry. Vzhledem ale k soupeřově range ho asi nemám moc z čeho vyfoldovat. Jeho range na tom riveru myslím bude hodně složená z devítek a jacků. Devítky mi nevadí a z jacků mohu vyfoldovat asi jen KJ, JT, což asi nestačí. Mnohem lepší by tu bylo otáčet na blaf handu jako 88, že? Důležitý je, jestli by byl schopen foldnout i dva páry...pak by to asi byl +EV bluff. Co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentářů. :f_biggrin:

PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 100 BB (VPIP: 26.27, PFR: 20.30, 3Bet Preflop: 9.23, Hands: 343)
      CO: 100.7 BB
      BTN: 113.2 BB (VPIP: 27.47, PFR: 21.98, 3Bet Preflop: 3.45, Hands: 91)
      Hero (SB): 104.9 BB
      BB: 62.1 BB (VPIP: 72.73, PFR: 36.36, 3Bet Preflop: 16.67, Hands: 11)

Hero posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has T:diamond: T:club:

UTG raises to 3 BB, fold, fold, Hero calls 2.5 BB, BB calls 2 BB

Flop: (9 BB, 3 players) J:club: 7:diamond: 9:diamond:
      Hero checks, BB checks, UTG bets 6.4 BB, Hero calls 6.4 BB, fold

Turn: (21.8 BB, 2 players) Q:club:
      Hero checks, UTG checks

River: (21.8 BB, 2 players) A:club:
      Hero bets 11 BB, fold

Hero wins 20.8 BB
  • 4 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      zkusil jsem to nadatlovat do equilabu a vyšlo mi, že na river se může dostat s něčím podobným : TcTh,TcTs,TdTh,TdTs,ThTs,88,AKs,AJs,KJs,QTs+,JTs,T9s,98s,87s,76s,KJo
      no a zacalluje tě přibližně s tímto, hodně hrubý odhad: AKs,AJs,KJs,QTs+,JTs
      tzn:
      range 4,8%
      call 1,8%
      ty z toho ale 34% porážíš tzn. z 3,1% ti callne 1,8%
      máš 47% equity takže matematicky asi jo
      je tento výpočet aspoň trochu správně?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj karisek,

imho špatný bluff to není, vždyť jsi tu beztak na bottomu range, ne? Betoval bych korát silněji, myslím si, že tu můžeme udělat tlak na v podstatě celou range, pokud tu bombneme. Je výrazně capped a nejlepší ruky jsou jednopárové (snowie tu doporučuje pot sizing).
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Jak se určuje bottom range (jaké procento nejslabších ruk?)? Tak z SB budu proti UTG callovat 44+, mám tam tedy dost slabších párů v rangi. Pokud se to bere z range, se kterou se dostanu na river, tak stejně bych asi zahrál i 88. Úplný bottom teda asi je právě 88. Proto se ptám, jak vlastně široce se ten bottom pojímá.

Jinak proč má soupeř nejlepší ruk jednopárové? Podle mě úplně v klidu tu může mít AJ nebo A9s a dávalo by to i docela smysl.

S tím sizingem taky tápu...podle čeho určuji sizing bluffů? Mě přijde, že value handy tu nebudu potovat (chyba?), tak proč bych potoval bluffy....vystavuju se riziku, že to někdo může začít exploitovat a hlavně si ten bluff dost prodražuji v případě, že nevyjde.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Na F přece necalluješ 44 :) . Určuješ to podle toho, kolik tam máš value ruk a s čím nejhorším se dostaneš na R. Množství value ku bluffům (pokud chceš ten spot hrát teoreticky korektně) se určuje podle odds, co soupeř dostává. Čím horší, tím více my můžeme mít bluffů v rangi. Příkad: pokud potneme v tomto spotu, tak dostává odds 33% -> 33% naší range by měly být bluffy (pokud bluffujeme častěji, soupeř má +ev bluffcatch, pokud méně často, tak se připravujeme o možnost bluffovat s některými handami, se kterými bluff bude ziskovější, než give-up).

Jinak proč má soupeř nejlepší ruk jednopárové? Podle mě úplně v klidu tu může mít AJ nebo A9s a dávalo by to i docela smysl.
      Yy, na AJ jsem zapomněl, ale myslel jsem to tak, že většinu 2p+ ruk betuje OTT.

Mě přijde, že value handy tu nebudu potovat (chyba?), tak proč bych potoval bluffy....vystavuju se riziku, že to někdo může začít exploitovat a hlavně si ten bluff dost prodražuji v případě, že nevyjde.
      Myslím si, že tak děláš větší tlak na jednopárové ruky v případě, že máš bluff. V případě, že máš valuehandu, tak teoreticky takto maximalizuješ value. Resp.měl bys mazimalizovat value a zároveň množství bluffů v rangi, co je jednoduše výhodné ve spotu, kde ty máš o dost víc nutted ruk, než má soupeř, který se na T cappnul.

V praxi - na těchto stakes se často vyplácí hrát nebalancovaně. Hráči neradi callují vysoké bety a jsou nedisciplinovaní vůči nižším -> může být lepší bombit jen bluffy a value betovat s nižším sizingem. Je to sice jasný tell, ale je tak náročný na sample, že hráči si toho většinou nevšimnou (na vyšších stakes hrajeme často se stejnými hráči a ti zároveň dávají větší pozor na tyto věci, takže tam už takováto strategie nemusí vyjít).