Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL10] Fullhouse river bet sizing

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      PokerStars - $0.10 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 104 BB (VPIP: 28.57, PFR: 11.90, 3Bet Preflop: 5.00, Hands: 42)
      Hero (BB): 103.2 BB
      UTG: 118.9 BB (VPIP: 17.68, PFR: 15.71, 3Bet Preflop: 2.85, Hands: 816)
      UTG+1: 123.7 BB (VPIP: 15.76, PFR: 11.96, 3Bet Preflop: 5.26, Hands: 184)
      MP: 100 BB (VPIP: 19.18, PFR: 14.81, 3Bet Preflop: 8.21, Hands: 713)
      MP+1: 331.6 BB (VPIP: 16.26, PFR: 15.73, 3Bet Preflop: 7.94, Hands: 959)
      MP+2: 100 BB (VPIP: 24.53, PFR: 13.21, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 54)
      CO: 106.3 BB (VPIP: 26.67, PFR: 26.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
      BTN: 100 BB (VPIP: 21.21, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 5.00, Hands: 67)

SB posts SB 0.5 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has A:club: A:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to 2 BB, fold, Hero raises to 6 BB, BTN calls 4 BB

Flop: (12.5 BB, 2 players) A:heart: 6:diamond: 9:diamond:
      Hero checks, BTN bets 8 BB, Hero calls 8 BB

Turn: (28.5 BB, 2 players) 9:club:
      Hero checks, BTN bets 14 BB, Hero calls 14 BB

River: (56.5 BB, 2 players) 9:spade:
      Hero bets 75.2 BB and is all-in, fold

Ten river je špatně, nedávno jsem to zahrál stejně a soupeř s Ax si to happily docalloval hoping ve split. Bezhlavě jsem si neuvědomil, že to byla fakt náhoda a mimo to kdyby měl to A, tak to tam shipne sám na jakýkoliv můj bet, takže než "Je to zahrané dobře?" se ptám "Jaký sizing bych v této situaci měl dát"? Nerad přicházím o value, ale jakýkoliv jiný bude lepší než můj all-in. 1/3 potu? 1/2 potu?
  • 6 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      imo rozhodně větší 3bet pf, dáváš mu moc dobré odds
      flop imo stnd ještě k tomu blokuješ tunu dobrých komb co ti budou platit
      trun bych reisil, chceme se stackovat, tak musíme přiložit do kotle, má tam dost draw co by mohli callnout i reis, minimálně mu umožníš udělat chybu, a river push bude vypadat callovatelněji
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      killtillter původně napsal
      imo rozhodně větší 3bet pf, dáváš mu moc dobré odds
      flop imo stnd ještě k tomu blokuješ tunu dobrých komb co ti budou platit
      trun bych reisil, chceme se stackovat, tak musíme přiložit do kotle, má tam dost draw co by mohli callnout i reis, minimálně mu umožníš udělat chybu, a river push bude vypadat callovatelněji
      - s větším 3betem pf nesouhlasím, je to klasický 3x jeho bet a so far vypadá na reg, resp. na něj nemám tolik hand, abych to hrál jinak
      - raise na turnu... já Ti nvm, jasně, že se chci stackovat, ale když si uvědomíš jeho range, tak s čím by zahrál bet/call? Ax/9x - tak s těmito handami se dostanu do stacku i na riveru, ale pokud by měl třeba KK/QQ, FD, SD, tak to mu raději nechám za levněji turn, kterej by jinak foldoval a budu doufat, že hitne na riveru = stacknu se s větší rangí jeho (of course by bylo dost unlucky kdyby měl 9x na tomto riveru :P )

Ale díky za názor, nicméně, kdyby ses dostal na river as played, jaký bys volil sizing a proč?
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      As played bych asi betil půl pot možná méně, blokujeme strašnou haldu ruk co nám callnou push
      Imo má výhodu fastplay na turnu, že zaprvé dobíráš z draw a za druhé přebíráš iniciativu a bude se ti ten spot lépe hrát

A imo 3bet 3x není žádná axioma, které by ses musel držet a na open dva bb je podle mě stnd 4x a možná i víc. Vem si jaké odds mu dáváš na call a na realizaci jeho equity v pozici. Máš nutí a chceš nafukovat pot. Pro mě určitě 3bet na 80 centů nejméně
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      killtillter původně napsal
      A imo 3bet 3x není žádná axioma, které by ses musel držet a na open dva bb je podle mě stnd 4x a možná i víc. Vem si jaké odds mu dáváš na call a na realizaci jeho equity v pozici. Máš nutí a chceš nafukovat pot. Pro mě určitě 3bet na 80 centů nejméně
      Hrál bys na 80 centů i jiné ruky jako AK/QQ?
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      pro mě je to stnd 3bet sizing vs 2bb open
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Phoenka,

3betuji ~7+ v závislosti na tom, jestli 3betuji více linear nebo polarizovanou range, příp.exploitativně podle toho, jak má vysoký fto3b. Většinou BBvsBTN mám sizing okolo těch 8-9bb vs 2bb.

Postflop - určitě nice c/c, blokuješ fakt moc jeho made hand a z airu obv dostaneme víc value checkem, pokud se něco rozhodne bluffovat. Na T ok a na R - zajímavý nápad no. Znemožňuje mu bluffovat a Ax si betne sám, takže se mi spíš nelíbí a hrál bych c/shove :) .