[NL25] KQo +EV shov river?

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      BTN - TAG reg 1k hand
      CO - reg

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $28.05 (112.2 bb)
      BB: $24.95 (99.8 bb)
      MP: $29.99 (120 bb)
      CO: $54.91 (219.6 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with Q K
      MP folds, CO raises to $0.62, BTN calls $0.62, Hero raises to $2.50, 2 folds, BTN calls $1.88

Flop: ($5.87) 3 T 4 (2 players)
      Hero bets $2.25, BTN calls $2.25

Turn: ($10.37) 9 (2 players)
      Hero bets $5.50, BTN calls $5.50

River: ($21.37) 7 (2 players)
      Hero bets $17.80 and is all-in, BTN folds

Results:
      $21.37 pot ($1.06 rake)
      Final Board: 3 T 4 9 7
      Hero mucked Q K and won $20.31 ($10.06 net)
      BTN mucked and lost (-$10.25 net)

Chtěl bych taky přidat jednu handu, kterou jsem si projel v Equilabu, jestli moje postupy jsou správné.

Preflop

Mám sice málo hand, ale BTN má zatím vysoký 3bet, takže v CC rangi by neměl mít JJ a asi ani TT.

Range která callne můj 3bet: 99-88, AJs-ATs, JTs, T9s, AdQd, AhQh, AcQc, KdQd, KhQh, KdJd, KhJh, KsJs, QdJd, QhJh, QcJc

Flop

Mám určitě range výhodu a cbetuji většinu range nízkým sizingem

call cbet range: 99-88, AdQd, AcQc, KdQd, AdJd, AcJc, KdJd, QdJd, QcJc, AhTh, AsTs, AcTc, JhTh, JsTs, JcTc, Th9h, Ts9s, Tc9c, AdQh, AdQc, AhQd, AsQd, AcQd

Turn

Možná šlo zvolit ještě trochu vyšší sizing. Jednak bych asi i s value hadami betoval víc kvůli protekci a za druhé abych dostal na turnu víc dead money do potu než villian foldne na riveru, což mi přijde jako důležitý point, jenže na turnu jsem ještě neměl v plánu jít triple barrel shove, tak nevím...

call double barrel range: 99,AdQd,KdQd,KcQc,AdJd,KdJd,KcJc,QdJd,AhTh,AsTs,AcTc,JhTh,JsTs,JcTc,Th9h,Ts9s,Tc9c,AdQh,AdQc,AhQd,AsQd,AcQd

River

Původně jsem měl v plánu river giveupovat, ale pak jsem se zamyslel nad jeho rangí a říkal jsem si, že shove by mohl být +EV. Bylo však jasný, že si tuhle handu po session projedu v Equilabu, jestli jsem se nemýlil.

Na riveru potřebuji vidět 40% času fold + nějaký rake atd.., tak bych se chtěl dostat na něco jako 45%+ FoldEQ
      Villian se tedy dostal na river s 22 combs, takže potřebuji aby 10+ combs foldnul.

Noo zdá se to hodně těsný. Jeho range na call bude určitě toto: AdQh, AdQc, AhQd, AsQd, AcQd, AdQd, KdQd, AdJd, KdJd, QdJd
      ale otázka, jestli callne sety 99? nebo i two páry?
  • 1 odpověď
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

ale otázka, jestli callne sety 99? nebo i two páry?
      Imho určitě necallne na 4toflush vs uncapped range, pokud jsi neměl nějakou spewy image. Co se týče F, tak souhlasím, že chceme betovat hodně často s linear range vs silně capped range. Jestli 100%, to nevím, určitě záleží, jak širokou máš range, ale jinak se mi ta play líbí. Na T si myslím, že bychom barrelovat jako bluff nějaké ruky bez diamondu měli, protože přesně na tomto runnoutu chceme něco bluffovat a valuehand máme poměrně dost (hádám, že máš všechny AKdx/AQdx a možná i AJdx..). Takže celkově si myslím, že to je ok. V teorii asi nebudeš moct bluffovat OTT/OTR všechny komb.(pořád KQ bez diamondu je poměrně dost, obzvlášť pokud máš i QJs v rangi), ale je možné, že v praxi na těchto stakes můžeme i overbluffovat, pokud nám vychází, že by musel callovat i nonflush ruky. Např.snowie by chtěl bluffovat vždy hlavně QJs a KQo bez diamondu jen malé % času...