[NL5] Straight vs Flush river call

• Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj, tady tahle handa je zahraná příšerně, ale je za tím skrytá logika :D Jde mi o to, kolik z té logiky je false as hell a kolik by se dalo obhájit:

PokerStars - $0.02 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 23 BB (VPIP: 79.17, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 27)
      BB: 40 BB
      UTG: 50 BB (VPIP: 33.33, PFR: 20.00, 3Bet Preflop: 12.50, Hands: 15)
      Hero (MP): 142.5 BB
      CO: 98.5 BB (VPIP: 14.43, PFR: 6.19, 3Bet Preflop: 2.70, Hands: 98)
      BTN: 102 BB (VPIP: 19.33, PFR: 17.65, 3Bet Preflop: 16.22, Hands: 120)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:diamond: A:heart:

fold, Hero raises to 3 BB, fold, fold, fold, BB calls 2 BB

Flop: (6.5 BB, 2 players) J:club: 4:club: Q:spade:
      BB checks, Hero checks

Tady mám sice OC+SD, ale když jsem checknul jeho calling range, tak si moc silnej nepřijdu, protože tam bude vesměs vždy mít Q/J right?

Turn: (6.5 BB, 2 players) T:spade:
      BB bets 3 BB, Hero calls 3 BB

Here mi to nádherně došlo na nuts a měl jsem vypálit reraise, ale tím jak on sám betnul, tak jsem ho otipoval na TPTK nebo něco podobnýho, co mi může betnout i na riveru. Samozřejmě kdyby přišla blank karta tak jsem nuts i nadále a můžu si vesele jeho případný bet raisnout. Je tohle smýšlení OK nebo si tím akorát platí levně kartu?

River: (12.5 BB, 2 players) 7:club:
      BB bets 12 BB, Hero calls 12 BB

Noo a tady už jsem věděl, že je pravděpodobnost, že tam tu flush má, ale zase je to jediné, co mě poráží... může tam mít pořád set, dva páry, nižší straight, úplný bluff... je to pot bet což bych spíš tipoval na flush nebo bluff a malinko jsem se přikláněl k tomu bluffu, že by flush zahrál třeba jen s 10 BB... call nebo fold?

BB shows Q:club: 8:club: (Flush, Queen High)
      (Pre 38%, Flop 79%, Turn 20%)
      Hero mucks K:diamond: A:heart: (Straight, Ace High)
      (Pre 62%, Flop 21%, Turn 80%)
      BB wins 35 BB
  • 1 odpověď
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      na flope to je celkom jasná situácia na cbet. top pár samozrejme nevyfolduješ, ale vyfolduješ veľamidpárov, ktoré sú tretie páry a aj random handy, ktoré majú equity share. ďalším dôvodom pre bet je to, že neskôr ťa potom súper nebude môcť vybluffovať s niečim ako 98s alebo A3s. keď máš ako si sám popísal gutshot s 2 overkartami, tak aj proti calling range súpera máš celkom solídnu equity a možnosť na vylepšenie

na turne určite raise. s top párom súper bude betovať pravdepodobne aj river, ale keď raisneš, tak on callne turne a callne ti aj river = vyšší pot. board je super nebezpečný a nechceš vidieť, že by sa skompletizovala FD, ktorá ti môže ublížiť, ale nechce to vidieť ani súper, pretože jeho handa sa oslabí. takisto keď príde 9x alebo Kx pre teba to veľa nemení, ale pre súpera to môže byť karta, na ktorej už od neho nedostaneš žiadnu akciu

as played by som river calloval. máš minimálne najlepší bluffcatcher