[NL25] TT call overbet?

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Z téhle handy jsme měl celou session špatný pocit, tak jsem zvědavý na názory...
      BB TAG reg - 26/21. Celkem bluff happy WWSF 48. sqz 6
      cbet v 3bet potech IP F 74 T 75 R 33 (3 handy)

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $29.26 (117 bb)
      BB: $27.76 (111 bb)
      UTG: $51.16 (204.6 bb)
      MP: $30.41 (121.6 bb)
      CO: $26.42 (105.7 bb)
      BTN: $25 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with T T
      UTG raises to $0.75, 3 folds, Hero calls $0.65, BB raises to $3.25, UTG folds, Hero calls $2.50

Flop: ($7.25) 5 7 4 (2 players)
      Hero checks, BB bets $3.75, Hero calls $3.75

Turn: ($14.75) Q (2 players)
      Hero checks, BB bets $20.76 and is all-in, Hero calls $20.76

River: ($56.27) 7 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $56.27 pot ($2.81 rake)
      Final Board: 5 7 4 Q 7
      Hero showed T T and lost (-$27.76 net)
      BB showed A A and won $53.46 ($25.70 net)

PF - jdu call, ale nevím jestli to je ok... Na SB 3betuji akorát AA/KK a AQo bluff. Takže na call toho squezu mám i lepší handy, takže s TT fold or call?

F - jdu call

T - ten jeho overbet mi nedával smysl.. Proč takhle shovně AA, vždyt mu musí být jasný, že FD musím zahodit, JJ TT většina hráčů taky foldne a myslím, že tímhle z té handy nevytáhne max value.
      Čekal jsem spíš něco jako AdKd, ale možná jsem se spíš vyleveloval :f_o:

Leda že by si myslel, že já si budu myslet, že tohle spíš vypadá jako bluff, tak mu callnu JJ/TT :f_biggrin:
  • 4 odpovědí
    • hedisaces
      hedisaces
      Bronz
      Registrace: 01.08.2011 Příspěvky: 1,043
      Ahoj, já tady v těch spotech folduju. Nenastavaji nějak často a nemyslím si, že tohle bude dělat nejaky velký profit. Je to extrémně variační a už sem se setkal s tím, že slabší regove to tam radši shovenou, protože se "boji" aby ti nahodou nedošla flush.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

pokud neznám jeho tendence (neviděl jsem ho jít bF + OB shove T s bluffem, nebo nemám info, že má barrely ve sqz spotech blízko 100%), tak bych hrál svoje range, teda calloval bych tolik, aby neměl +ev shove jako bluff. Teda jedna možnost, jak zhruba na toto přijít je ta, že vypočítáme, kolik potřebuje k tomu, aby měl insta profit + odhadnout, kolik bude potřebovat reálně (teda musíme myslet na to, že má vždy i nějakou EQ i pokud má jen overkarty). Shovuje 20,76 na výhru 14,75 -> 20,76/(20,76+14,75) = 58%. Řekněme, že po započtení FEq to bude ~50%. Teda stačí se mrknout, s čím jdeš na T a ~polovinu foldnout.

Myslím si, že s něčím jako AKdd asi bude mít často +ev bluff, takže spíš nám jde o to, aby v tomto spotu nevzal např. AKhh a nešel profitabilně bF + shoveT. Zkoušel jsem si to udělat v CREV a pro moje range mi to vychází tak, že takovýto jeho nejslabší možný bluff, který může mít, v tomto spotu potřebuje fold od ~52% range, teda v mém předpokladu jsem se +/- trefil a vchází mi to tak, že balancovaně bych se svojí rangí měl callnout down nějaké TT, i když ne všechny.

Exploitaivně - myslíme si, že opravdu půjde balancovaně bF + shoveT? Co tím myslím - vzhledem k jeho valuerangi (myslím si, že tu bude mít nějaký c/c, teda dal jsem mu QQ+ do shoving range) by tu pravděpodobně musel shipnout i různé AKhh apod...udělá to? Imho ne a daleko raději bych ten spot overfoldnul, protože si myslím, že to hráči sami hrají nebalancovaně a call v praxi s TT je jednoduše -ev a to dost imo. Pokud by náhodou shovenul jen value + jasné draws, teda FDs, tak je call dokonce ani s AQ nebude +ev. Až pokud shovne většinu AK, potom call s TT může být +ev...teda je potřeba, aby jste si i udělali trochu vlastní názor, jestli toto někde vídáte, nebo ne.

K jeho stats - sqz 6 je celkový? Jestli ano, tak na to pozor, vs UTG to může být klidně o dost méně.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      hedisaces původně napsal
      Ahoj, já tady v těch spotech folduju. Nenastavaji nějak často a nemyslím si, že tohle bude dělat nejaky velký profit. Je to extrémně variační a už sem se setkal s tím, že slabší regove to tam radši shovenou, protože se "boji" aby ti nahodou nedošla flush.
      noo tím si nejsem tak úplně jistý. Spousta hráčů nechce 4bet/callovat TT/JJ (což by byla v některých spotech i chyba) a radši callou už 3bet. Postflop to pak hrajou tak, že na overkartách fodnou a na nízkým boardě hrajou call - call - fold. I když je to top jejich range... Neříkám, že ten spot nastane jednou za 100 hand, ale myslím, že nastane častěji, než abych to nějak zanedbávat a neměl v tom spotu jasno :)

@katri: nějak zas nechápu ten výpočet. Když zahodím častěji jak 58% on má +EV shove (bez EQ) a kdyby měl jen overkarty tak má +14% Eq = Jak jsi z toho dostal, že musím callovat 50% mé range?

Ale jinak určitě dík za rady. V tomhle je dobré GTO, protože já bych pak vlastně neměl udělat chybu. Je fajn tomu nějak rozumět a použít ho, když jsme ve spotu, kde absolutně nevíme, co dělat.
      Ještě teda mě napadlo, že třeba by ideální range měli vypadat jinak už PreFlop a měli bychom např. callovat AA PF, abychom si balancoval callopen range. Tím pádem bych měl i AA v tomhle spotu, ale tohle filozofování nad GTO nechám jiným. Spíš jsem to jen tak plácl pro zamyšlení...

sqz je celkový :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Jak říkám, naházel jsem to do crev a celou situaci jsem nechat spočítat softwarově, vyšlo 52% s handou jako AKhh. Každopádně opět to vychází z tohoto vzorce:
      EV = FEq*dead money + (1-FEq)*(eq*celý pot when get called - risk amount)
      -> potřebujeme vědět, kolik potřebujeme FEq, takže rovnici postavíme 0, teda jakou potřebujeme FEq na to, aby byl shove BE

Tady už je to trochu těžší poupravit k tomu, abychom z toho dostali FEq, ale měli bychom se dostat k tomuto:
      FEq needed = ((risk amount - (EQ/100)*pot when get called)/(dead money - (EQ/100)*pot when get called + risk amount)*100
      FEq needed = ((20,76 - (14/100)*56,27)/(14,75 - (14/100)*56,27 + 20,76)*100
      FEq needed = 47%..teda vyšlo to trochu jinak, než v CREV a to proto, že jednak není započten rake effect a druhak jsem to vytvářel pro 100bb a tu máme 111 efektivně, takže to jsem mírně missreadnul, potom je to o něco jasnější fold s většinou TT imo.