SH NL5 TP river call?

• lukynno
      lukynno
      Bronz
      Registrace: 14.10.2014 Příspěvky: 53
      Full Tilt, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, Rush, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $21.38 (427.6 bb)
      BB: $5 (100 bb)
      UTG: $4.95 (99 bb)
      MP: $3.24 (64.8 bb)
      CO: $7.38 (147.6 bb)
      BTN: $7.78 (155.6 bb)

Preflop: Hero is SB with 8 A
      3 folds, BTN raises to $0.15, Hero raises to $0.50, BB folds, BTN calls $0.35

Na steal zkouším bluff 3bet (mám blockera)

Flop: ($1.05) 5 A 4 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.55, Hero calls $0.55

Chytnu TPWK, chci potkontrolovat a jednou určitě callnout

Turn: ($2.15) K (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($2.15) 3 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.07, Hero ???

Po checku na Turnu mám callovat River?
  • 7 odpovědí
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      Já bych to za 1/2 callnul. Myslím, že kdyby měl :Ax: s lepším kickerem, tak by si betnul turn. :2x: podle mě moc v rangi nemá a že by tak hrál nějaký monster? Za tu cenu bych to já osobně callnul, jako správná station :-)
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      pf to není 3bet pokud nemá nějaký mega leak že overfolduje na 3bety
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      killtillter původně napsal
      pf to není 3bet pokud nemá nějaký mega leak že overfolduje na 3bety
      PF to klidně může být bluff 3bet imho

Pokud Ti to PF callne, pak co se dívám, může mít v rangi 77+, přičemž nějaký premium může i 4betit, ale to už záleží na soupeři jestli třeba AA callne nebo dál raisuje. Ax nebude mít tolik jako ostatních KT+/QT+ a středních suited connectorů.

Betnout na flopu po Tvém checku může s jakoukoliv handou, ale kdyby měl Ax, tak by pokračoval na turnu. Spíš bude mít to Kx, který si chce sám kontrolovat. Kdyby betnul na turnu a Tys raisnul, tak je v těžké situaci, protože i když Ti on Ax dát do range po flopu nemusí, riskoval by moc se svojí midpair SD value. Takže zbývá river, kde pokud opět checkuješ, tak je jasné, že Ax ani nic lepšího nemáš. Z jeho pohledu tak Kx (zejména KQ of course) je top a ten 1/2 potbet pro value si může dovolit a doufat, že mu tam docalluješ nějaký střední PP, nebo horší Kx. Imho jediné, co neporážíš, jsou 2p jako K3, ale spíš bys to měl vyhrát.
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Nesouhlas. A8of prostě není ta ruka se kterou chceme defaultně 3betit. Postflop strašná hratelnost a jsme oop je všemu.
      River je samozřejmě dost close ale foldil bych. Hraci na těchto stakes částo nevlufuji akci b/x/b. A z jeho value range toho prostě porážíme málo. Turn může na klid pot controllovat s esem. Ke všemu 1/2 pot sizing na river je částo for value.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Jojo, taky to nemam v 3b range. Nevleze se mi to do lineární ani polarizovaný.

Postflop taky radši fold river, bet-check-bet nebejvaji blufy, spíš handy co se na riveru vylepšily.
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      killtillter původně napsal
      Ke všemu 1/2 pot sizing na river je částo for value.
      Však ano, co se Ti nezdá na tomhle spotu že by nebylo 1/2 bet for value s KT+? Podívej se na to z jeho pohledu, SB zkouší resteal, ten mu defendujeme. Na A high flopu check. Pokud by měl A, v klidu si může checknout behind nebo tam hodit ten bet, takže Ax/Kx/anything. SB calluje, takže mu můžeš dát Ax/Kx/PP/Set dejme tomu. River opět check, pro jistotu už checkne behind, čímž si myslím, že bychom mohli vyloučit 2p, sety, AQ, možná AJ? Zbývá mu tam z toho co nás poráží A9 a AT, jinak spousta Kx hand, nových FD. Na riveru soupeř potřetí checkne. Udělal by to s 2p+? Neudělal, udělal by to s Ax? Tam by imho spíš zkusil nějaký malý betík. On ale checkne, takže ho můžeš nádherně ohodnotit na Kx a horší, takže Ty si můžeš s KQ/KJ/QJ a podobnými suited, se kterými bys přesně hrál před flopem raise/caal vesele betnout 1/2 potu právě pro value, protože Ti to QQ- nebo Kx může i zaplatit. Samozřejmě můžu být úplně vedle, ale tak mi řekni kde je v mé logice chyba, protože "Hraci na těchto stakes částo nevlufuji akci b/x/b" úplně rozbor není...
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Myslím, že se normálně leveluješ, hráči takto na těchto stakes nepřemýšlí. Úplně na klid může na turnu potcontrollovat AJ, AQ. K je scary karta pro mnoho hráčů. A z mé zkušenosti je linie b/x/b prostě dost silná value linie. Vím, že to žádný rozbor není, takto ve vakuu proti unk hráči to podle mě moc dobře ani nejde...
      Každopádně chyba se stala hlavně na preflopu. Hero se do téhle situace nikdy proti unk hráči neměl dostat, o to těžší je soudit.