[NL10] 3bet spot AQs CO vs. BU TPTK fold T

• WalkingDude
      WalkingDude
      Bronz
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 809
      Ahoj,
      povedla se mi tahle handa, po zahrani mi prislo nejprve ze callovat 3bet a pak zahodit trefenej TPTK asi nebude svetovej poker, ale chtel sem si to overit v equilabu a zajimalo by me jestli to delam spravne principielne, abych si mohl tyhle spoty analyzovat.

http://www.handconverter.com/hands/2742669 (nejde mi PS hand konverter stranka, tak to posilam takhle, ale nevim proc to nezobrazuje sizingy, tak je napisu ke streetam)

souper na BU 413h 23/18/7, ag 24, wts 24, cbet 3bet 33/0/-, jsme 100 deep

pre: otviram 0,3 $, dostavam raise 1$ od BU, call 3betu urco OK, souperovi davam tuto polarizovanou range TT+,AQs+,A5s-A2s,KQs,T8s+,97s+,86s+,76s,AQo+ (nejaka monstra a nejake blufy, celkem 74 kombinaci). Muze byt?

flop: pot 2.15$, souper cbetuje 1.6$, vzorek na nej neni nijak velky, ale zarazilo me tam jeho maly cbet v 3bet spotech, no tohle neslo zahodit. Rangove mu tedy necham 33% jeho pf range? Tj. nejakych 26 kombinaci, ktere by mohl cbetovat takze neco takoveho QQ+,AQs,KQs,AcKc,Tc8c,9c8c,9c7c,8c7c,8c6c,AQo
      Za tehle range (netvrdim ze je spravne) mam equity cca 47% a pot odds mi dava cca 30% takze easy x/call

turn: pot 5.35$, souper cbetuje 3.81$, no ingame jsem si vsugeroval ze bude mit QQ+, protoze normalne dalsi barel nikdy neposlal a ted ano, a ne uplne slaby. Bude-li tam cbetovat toto QQ+,AQs,KQs,AQo (kde KQ je jestre mozna hodne optimisticke), tak mam equitu asi 30.5% a pot odds 41.59% a fold je tedy rangove spravny i za cenu zahozu TPTK?

No v tech rangich asi plavu, princip s equilabem umavazavani kombinaci dle statu je takhle spravne?
      Diky
  • 6 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      imo bez readů a většího samplu statů never fold. Jsme na topu range, lepší tam máme snad jen 99, TT.
      zkusil jsem to taky naházet do equilabu podle tvé pf range kterou jsi mu dal a řekl bych že na flopu bude betit velmi často, je to přímo ukázkový flop pro bluff cbet tak mu dávám něco takového:
      QQ+, AQs+, A5s-A4s, KQs, T8s, 87s, 76s, AQo+
      na turnu jsem mu dal toto:
      QQ+,AQs,KQs,AcKc,Tc8c,8c7c,7c6c,Ac5c,Ac4c,AQo
      v podstatě jsem tady i dost pesimistický, protože jsem mu nedal žádný bluff a jen semibluff s fd, máme 39%
      fakt, že přes equilab je tohle možná i exploitativní fold, ale i tak se mi to nelíbí a hrál bych call turnu a call blank riveru, prostě nejde, abychom zahazovali úplný top naší range na druhý barell vs unk hráči, budeme pak strašně exploitabilní (asi jsem to dost divně vyskloňoval :D )
      za mě call
    • WalkingDude
      WalkingDude
      Bronz
      Registrace: 28.05.2011 Příspěvky: 809
      Ale Qxx me jako callera 3betu hituje naramne. Tak nevim jestli bude tolik cbetovane jako bluff. Ja ho na miste agresora moc bluff nebetuju a spis check/calluju pokud nemam zadne vetsi ready a nejakou Sd value (AK, TT-JJ apod) a nebo rovnou x/f. Je to chyba? No a zvlaste ted kdy on proste moc necebetuje a ted tam do toho jde jak vzteklej mi prislo lepsi exploitativne foldovat. Ty cbet staty sem shlednul az na flopu proto ten obrat. Normalne bych to asi taky taky odcalloval proti nekomu kdo je ma trochu standardnejsi
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      TT+,AQs+,A5s-A2s,KQs,T8s+,97s+,86s+,76s,AQo+ je 110 kombinací

Board: 5:diamond: 9:heart: Q:club:
             Equity     Win     Tie
      CO     71.99%  68.19%   3.80% { AsQs }
      BU     28.01%  24.20%   3.80% { TT+, AQs+, A5s-A2s, KQs, T8s+, 97s+, 86s+, 76s, AQo+ }

Možná někde dělám chybu,ale podle tvých range to bude asi takto

Podle mě je to asi takto

Board: 5:diamond: 9:heart: Q:club:
             Equity     Win     Tie
      CO     53.79%  51.73%   2.06% { 88+, ATs+, A5s-A2s, KJs+, QJs, T9s, 98s, AQo+, KQo }
      BU     46.21%  44.16%   2.06% { TT+, AQs+, A5s-A2s, KQs, T8s+, 97s+, 86s+, 76s, AQo+ }

vždycky udělám nějakou chybku,tak bez záruky.
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      No jestli na něj mas jen 400 hand, tak si myslím že cbet staty in 3bet pot jsou nic neříkající. Na takto malem samplu se můžou lišit mrtě. Si vem že z 400 hand pokud 3betuje 7% tak je to 28 situaci, z toho bude treba půlka v pozici, tzn 14 případů z toho hráči foldnou treba 70% takže zbývá nekde 4 případů a to jsem optimista. Z toho můžes vyvodit skoro nic. Máš tu odchylku nekde 25% to je mrtě a ještě tu hraje faktor náhody
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,698
      odhad je 3situace c-bet 3betpot.fold ale není špatný.call turn taky ne.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj WalkingDude,

rangově jsi stále moc vysoko a defaultně měl být velmi jasný call T a přehodnotit R. Rozhodně má s čím bluffovat a ani mu moc potenciálních bluffů neblokujeme, naopak část valuerange ano.

Rozhodl ses pro velmi exploitativní hru na hrozně malém samplu. Zrovna jako vzít 33% freq (co bude na kolika spotech - v lepším případě 9-ti?) a napasovat to na všechny boardy, takto to prostě nefunguje. Zkus se sám mrknout, jak se Tobě mění freq v různých sessionách. Já mám jednou 70% cbet v 3bp a podruhé 30%, protože v jedné session prostě nenastřádám tolik ruk, aby to číslo bylo přesné. Pokud tam neuvidíš něco velmi extrémního (např.0 po 20ti situacích, nebo 10x z 10ti), tak se po takto malém samplu nemůžeš tak extrémně odchylovat.