[NL25] JJ na mono boardu

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      MP LAG 7,6k hand - 37/29 cbety : 80/57/54
      WTSD 29/ W$SD 48/ WWSF 45

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $23.93 (95.7 bb)
      Hero (BB): $39.17 (156.7 bb)
      MP: $6.22 (24.9 bb)
      CO: $34.12 (136.5 bb)
      BTN: $32.56 (130.2 bb)

Preflop: Hero is BB with J J
      MP folds, CO raises to $0.87, 2 folds, Hero calls $0.62

Flop: ($1.84) 8 4 9 (2 players)
      Hero checks, CO checks

Turn: ($1.84) Q (2 players)
      Hero checks, CO checks

River: ($1.84) A (2 players)
      Hero checks, CO bets $1.16, Hero folds

Results:
      $1.84 pot ($0.09 rake)
      Final Board: 8 4 9 Q A
      Hero mucked J J and lost (-$0.87 net)
      CO mucked and won $1.75 ($0.88 net)

Na riveru jsem váhal. V teorii by to měl být asi easy call, protože bych tu pravděpodobně jinak overfoldoval, ale přišlo mi, že on tam těch Ax má fakt spoustu. Na druhou stranu je to LAG a může často "A" bluffovat.
      Jak by jste hráli handu vy? :)

Teď koukám, že villan je na CO. Jedno místo tam bylo volné a při hře to vypadalo, že sedí na MP. Takže to měl být určitě 3bet preflop :f_cry:
  • 5 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

měl jsi info o jeho sizingu PF? Protože JJ vs laggy CO mi přijde jako celkem jasný 3b i takto deeper. Nebyla na SB/BTN fish, kvůli které by nějak zvyšoval sizing? Jinak se mi to celkem líbí, myslím si, že Ax sice může bluffovat, ale imo lag by bluffovat většinu airu někde dřív a ty jeho checky beh jsou plné es, takže za mě ok. Snowie vidí call i fold jako ~0ev, v praxi si spíš myslím, že toto bude víc Ax-heavy a že bych to spíš overfoldnul.
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      nechceme betovat turn? já mám za to, že lag většinu airu někde betuje, ještě s jeho flop cbetem, takže given flop action bych ho viděl na 8x nebo Ax ruky a chci se protektovat s tím, že podle runoutu půjdu nejspíš river check/call
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      No ale tak z čeho přesně máš 2str value? Mně se teda líbí checkovat (obzvlášť s clubem) už z toho důvodu, že LAG může jeho air delayed cbetovat na overkartě (zase nechci předpokládat, že má 100% cbet F s airem, něco jako K5ss a podobné handy na tomto boardu přece jen cbetovat nebude). Zároveň určitě má AQ v xbeh rangi a možná i nějaké další Qx, které neměly FD/BDFD. Teda imo ani 2str value prostě nemáme. Bet se mi líbí vůči hráčům, kteří mají fakt velmi nízký del.cbet a strašně často se stane, že xnou beh a realizují EQ skoro vždy zadarmo, co zase nechceme. Jak jsi říkal, nějaké Ahighs realizují zbytečně nějakých ~8% a AK dokonce ~14%.

Jinak nevím, jak jsou lidi pozorní, ale já teda když vidím, že lidi stabují takto mergnutě, tak delayed cbetuji snad 100% airu, se kterým necbetuji F, protože jejich doublecheck je extrémně slabý. Za mě stále stnd teda, ale připouštím ten bet vůči některým.

E: Jo aha ty narážíš vysloveně na ten 80% cbet? Nj, mrknul bych, kolik má např. b/f F a dal bych si to do kontextu + zase 80% nemusí mít na všech boardech. Je možné, že např. tady by betoval většinu draws, počínají od nějakých BDSD, příp.betoval skoro všechny A je jen otázka made hands for thin protection, ale stále bude mít něco v check beh rangi a je otázka, co s tím dělá (čím víc to na T betuje sám jako bluff, tím lepší check a čím víc checkuje do SD, tak tím lepší bet for thinv/protect před EQ sharem).
    • penguin13
      penguin13
      Platina
      Registrace: 20.04.2013 Příspěvky: 905
      tak já bych se chtěl protektovat proti jeho jednoclubovým rukám (je jedno že většinu z nich porážíme, pokud příjde club OTR, to villain neví a já si myslím, že TcXx stejně callne) a overkartám (1 overkarta není obv taková tragédie) s tím, že budu blafcatchovat blank R, nikde jsem neřekl že máme 2str value
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Jake presne ale hrac s takto vysokým cbetem ma? Ruku jako TcTd cbetuje a TcKx napr.imho taky. Jak jsem psal, pokud nema nizky del.cbet, s jakými handami jdes teda c/c, c/c? Nebo vuci takovému betnes proste celou range?

Jinak nepsal jsem, ze stab je spatny/-ev, ale jen se mi c/c libi defaultne vic a ze bych se rozhodoval i podle jeho tendenci, pokud máme ready, to je cele:)

e: Jinak srry, my bad, vidím, že jsi psal, že se chceš protektovat. Já ten důvod s naši handou nevidím až tak vážně a proto jsem automaticky hledal jiné důvody, proč betovat/nebetovat (proto jsem se ptal, jestli máš z něčeho 2str value..).