[NL10] hypotetická ruka NL10

• karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Ahoj, chci se zeptat na jednu situaci, u které si nejsem jistý jak ji hrát.

NL10 6 max
      MP raise $0.30, CO call $0.30, BTN fold, Hero SB raise $1.40 :Ad: :Qc: , BB fold, MP fold, CO call

flop :4s: :9h: :7s:
      Hero ?

C betovat nebo ne cbetovat? Chci mít na tomhle boardu v této situaci vůbec nějakou checking range? Přijde mi, že ve chvíli kdy checknu se capnu a soupeř mě může lehce vyblafovat. Já osobně teda takhle úspešně exploituju soupeře (když po silné akci preflop checkne na nízkém drawy boardu, většinou má AK nebo AQ).
  • 9 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      Tak faktem je, že je soupeř capped a zě skrz to nám flop sedí víc. Asi bych tu cbetoval skoro všechny top ruce.
      Napadlo mě, jestli tu budu cbetovat nekde 90% tak si na takovémto flopu ani nemusím protectovat checking range ne? Katri jak to prosím je?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj karisek,

soupeř je hodně capped a bude mít co dělat vůči agresi, určitě betuji s linear rangí s dost vysokými freq (až 100% v závislosti na tom, jak tight/loose je Tvůj sqz) a s touto rukou by default jdu betF a shove non-spade T (s vysokým F sizingem). Neblokujeme žádné floaty (nejčastěji XYss/AXhh) a balancuji si tím tak TT+, které bych hrál stejně. Těžko říct, jestli se ten spot dá exploitativně zahrát lépe na těchto stakes (např.nižší sizing jako bluff na F nebalancovaně s tím že většina hráčů nezjistí, že v tomto spotu máme 2 sizingy a 1/2p vypadá celkem "standardně").
    • rends
      rends
      Bronz
      Registrace: 19.10.2011 Příspěvky: 275
      pf..AQo vs MP se předpokládám neraisuje, ale jen calluje..
      flop..naše range je na tomto boardu horší, tedy check s plánem po silné agresi give up cca 2/3range...
      as CC Tě IP budu defendovat s cca 60c:
      *** raisovat s 18c (se sety a proti tomu s 5c - 2OC+BDFD + 4c - GSH + 3c - AsQx)
      *** callovat s 45c (7x,9x-12c, 88,TT-QQ - 24c,, FD - 6c, AsKx - 3c)
    • rends
      rends
      Bronz
      info k předchozímu...psal jsem nedívající se na názory pod příkladem..proto mne o to více bude zajímat názor coache...ach jo, čím víc studuju, tím to mám v hlavě úplně jinak!?!
      ještě připíšu range s kterými jsem pracoval..
      3betor..TT+,AJs+,A5s-A2s,KQs,AQo+,KQo
      CC..QQ-55,ATs+,KQs,QJs,JTs,T9s,98s,87s,76s,AQo+
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      AQo je určitě stnd sqz, máme velmi dobré blockery a PF většina coachů doporučuje sqzovat lineárně, minimálně OOP (umožňuje nám cbetovat s velmi vysokými freq skrz to, že většina range jsou buď made hand, nebo silné overcards). Postflop naše range horší není, sice nemáme možná set, ale soupeř má imo taky max.99, na druhou stranu nemá QQ+, my ano.

as CC Tě IP budu defendovat s cca 60c:
      *** raisovat s 18c (se sety a proti tomu s 5c - 2OC+BDFD + 4c - GSH + 3c - AsQx)
      *** callovat s 45c (7x,9x-12c, 88,TT-QQ - 24c,, FD - 6c, AsKx - 3c)
      Nerozumím tomu, jak jsi k tomuto došel. Jestli budou raisovat všechny sety, tak každopádně shove na T bude ještě o to lepší. A 7x by měl mít hráč, co calluje sqz, přesně 0 a 9x velmi blízko 0 (mby něco jako T9s, ale nic moc víc ne). jestli to hodnotíš podle vlastních rangí, tak máš imo špatně postavené range (příliš loose, obzvlášť vůči typicky linear sqz rangím).

E: Nebo tys to myslel, jak by to bylo v případě, kdyby PF byl jen 1 hráč, co raisuje? Protože pak bych byl taky určitě jen za call, ale tady jsme vs 2...
    • rends
      rends
      Bronz
      Ahoj Tome,
      ještě k té balanci na T semiblufshove jedeš jen s AdQc,AdQd,AcQc,AcQd + AdKc,AdKd,AcKc,AcKd + TT+ ?
    • rends
      rends
      Bronz
      Ahoj...
      1/pf --- u sqz neplatí, že máme OOP hrát handy s lepší hratelností, tedy Axs + SCs?
      2/ad "raisovat všechny sety"...pravda, to mne asi při blanku (nebo i A-Q) na T vyfolduje; řešení? do call na flopu zařadit 1c 7h7d + 1c 9s9c ?!
      3/ já asi tedy loose calluji IP SCs(56s+) (při sqz i na 3bet)...jakou bys tedy doporučil calling range vs lineární?
      4/ ad E: nemyslel jsem to tak

Dík, r.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      rends: Tak máš 3 možnosti. Call, squeeze, nebo fold. Asi se shodneme, že AQo je příliš silní ruka na fold. Při callu budeš hrát OOP ve 3 way spotu s rukou, která nemá moc dobrou hratelnost, což se nám moc nechce (?). Tudíž nejlepší to máš squeznout. Samozřejmě majorita squeze range asi budou suited handy s blokery, ale zrovna AQo je ještě tak silná ruka, že ji chceme hrát i offsuit.

Když budeš mít někdy gold status, můžeš se něco o konstrukci squezing rangí dozvědět tady http://cs.pokerstrategy.com/video/37636/

EDIT: při callu navíc dáváš výborný odds BB, takže část času budeš hrát dokonce 4 way pot OOP, což snad horší než to rovnou foldnout.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      @rends:
      ad 1) Platí, jenže (a v tom jsem i já měl chybné uvažování v minulosti) jak často budeš mít možnost shovovat nějakou EQ postflop s 65s a jak často s AQ? Ano, s 65s hitujeme draws na některých boardech, ale s AQ máme 2 overs skoro vždy (AQ teda můžeme cbetovat velmi často, 65s budeme naopak velmi často c/f-ovat -> nevyhovuje to naší strategii, která chce OOP co nejčastěji cbetovat). S 65s nehitneme skoro nikdy TP, s AQ ano a ještě k tomu blokujeme potenciální defending range soupeřů (teda celkově mají méně ruk, se kterými můžou callnout, nebo 4betnout).

ad 2) Ano, určitě slowplayovat velmi často, já často nemám raising range v těchto spotech, příliš nám to oslabuje calling range a 2c slowplays nám to imo nezachrání.

ad 3) Stačí Ti callovat klidně 20-30% z toho, co coldcalluješ. Ruky jako 65s btw.ani necoldcalluji, takže vs sqz je ani callnout nemůžu. Calluji část vyšších PPs z mé range, handy jako AJs+/AQo+ a část vyšších SC jako T9s/JTs, bohatě to stačí.

ad 4) ok

@karisek: +1, určitě souhlasím, dobrý point ohledně odds, na to jsem zapomněl.