[NL5] TPTK + nutsFD na turnu

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Ahoj, je tohle zahrané na SH standardně? Po PF akci jsem se bál, že jsem si najel do QQ+, což mě na flopu strašně poráží. Ale vzhledem k turn kartě, která mi celkem pomohla způsobem, že jsem nebyl drawing dead, jsem se rozhodl pro AI - je to OK nebo to měl být fold?

PokerStars - $0.05 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BB: 116.2 BB (VPIP: 22.50, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 45)
      UTG: 102.6 BB (VPIP: 10.53, PFR: 9.02, 3Bet Preflop: 5.13, Hands: 137)
      Hero (MP): 139.6 BB
      CO: 111.2 BB (VPIP: 24.00, PFR: 10.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 52)
      BTN: 100 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 2)
      SB: 74 BB (VPIP: 10.81, PFR: 2.70, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 41)

SB posts SB 0.4 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has A:diamond: K:heart:

fold, Hero raises to 3 BB, fold, fold, SB raises to 5 BB, fold, Hero calls 2 BB

Flop: (11 BB, 2 players) K:spade: 6:diamond: Q:diamond:
      SB bets 10.6 BB, Hero calls 10.6 BB

Turn: (32.2 BB, 2 players) 8:diamond:
      SB bets 30.8 BB, Hero raises to 61.6 BB, SB calls 27.6 BB and is all-in

River: (149 BB, 2 players) Q:club:

SB shows Q:spade: K:club: (Full House, Queens full of Kings)
      (Pre 26%, Flop 82%, Turn 75%)
      Hero shows A:diamond: K:heart: (Two Pair, Kings and Queens)
      (Pre 74%, Flop 18%, Turn 25%)
      SB wins 142.8 BB
  • 7 odpovědí
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      na minraisy choď ako default 4bet s AK, QQ+. už dávno neplatí, že minraise je iba premium. takto môže zahrať aj A3o alebo čokoľvek iné. myslím, že slabí hráči to tak hrajú, pretože to tak vidia hrať iných regulárov. neuvedomujú si však, že reg zahraje niečo ako A3s, 87s, broadway ako thin 3betvalue/bluff a ďalej folduje. slabý hráč to potom nevie na 4bet foldnúť a calluje

na potbety by som ale začal hrať opatrne. obecne platí, že silný sizing je veľmi často silná handa. na flope samozrejme foldnúť nemienim, ale na turne, kde sa aj skompletizovala FD by som už foldoval. súper ide veľmi vysokým sizingom a foldovať tu už nebude mať v pláne. tu už by som mu veril podľa sizingu silnú kombináciu
    • Medik25RNMD
      Medik25RNMD
      Bronz
      Registrace: 02.11.2010 Příspěvky: 738
      Ahoj. Na turne neni dovod raisovat. Dva potbety za sebou znacia silu, exploitativne sa da.aj zahodit no ja by som to zastaisnoval :-)
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      xpravda původně napsal
      na minraisy choď ako default 4bet s AK, QQ+. už dávno neplatí, že minraise je iba premium. takto môže zahrať aj A3o alebo čokoľvek iné.
      Víš jak, mám na něj jen 41 hand, ale i tak se staty 10/3/0 jde vidět, že se nehrne do všech her, proto jsem jeho 3bet vyhodnotil jako premium.

xpravda původně napsal
      na potbety by som ale začal hrať opatrne. obecne platí, že silný sizing je veľmi často silná handa.
      On ale jeví známky fishnosti a pokud potbetne, tak to může být i bluff. Proto ten turn zahraný takto, protože je mi jasné, že nefoldne a bude committed s čímkoliv. Já investuju 58,4 bb na výhru 142,8 bb, takže musím vyhrát v 40,9 % a mám přesně 25 % na výhru. Je těch 15 % opravdu málo na handy se kterými by bluffoval případně měl draw, nebo KdJx?
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      Tak na jednu stranu ho vyhodnocuješ jako tightáka, co bude 3betovat jen premium, ale na druhou stranu tvrdíš, že je to fishka, která bude klidně 2x potovat s draw?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      41 hand nie je žiadna vzorka
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,150
      xpravda: Tak jak na co, ne? Pokud má hráč po 41 handách VPIP 80...tak je už hodně velká pravděpodobnost, že to bude asi nějaký rekreační hráč, co bude hrát více loose. Stejně tak pokud má po 41 handách někdo VPIP 10, tak asi můžeme vyloučit, že by to byla loose ryba a pravděpodobně to bude tight hráč. Samozřejmě na jakýkoli postflop staty nebo 3bety atp je to nepoužitelná vzorka, ale na základní představu, do jaké kategorie ten hráč spadá to imho stačí. Já osobně barvím hráče asi po 30 handách a velice zřídka se mi stává, že bych to pak musel měnit.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      áno, sú extrémne prípady, kde môžeš takto uvažovať. ale vidíš akú to má malú spoľahlivosť - napr tento konkrétny stav: staty hráča a vidíš s čím 3betoval