[NL25] 9Ts combodraw/ overbet

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      BB TAG - 23/18 1,7k hand

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $28.37 (113.5 bb)
      BB: $31.84 (127.4 bb)
      UTG: $25.70 (102.8 bb)
      MP: $25.65 (102.6 bb)
      CO: $25 (100 bb)
      BTN: $17.41 (69.6 bb)

Preflop: Hero is SB with 9 T
      3 folds, BTN calls $0.25, Hero raises to $1, BB calls $0.75, BTN folds

Flop: ($2.25) Q J 3 (2 players)
      Hero bets $1.42, BB calls $1.42

Turn: ($5.09) 3 (2 players)
      Hero bets $9, BB folds

Results:
      $5.09 pot ($0.25 rake)
      Final Board: Q J 3 3
      Hero mucked 9 T and won $4.84 ($2.42 net)
      BB mucked and lost (-$2.42 net)

Zde se chci jen zeptat, jaký máš názor na tyhle overbety s combodraws?
      Zdá se mi to celkem fajn, jelikož si obrovsky zvyšuji FoldEQ a když se stane, že mě villian shovne, tak můžu s dobrými pot-odds callnout, ale raději bych to měl podložené od někoho zkušenějšího, kdyby náhodou to byla nějaká kravina nebo tak...
  • 4 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

no myslím si, že hraješ přesně takto jen a pouze tu combodraw, co z teoretického hlediska není moc dobré, protože pak může shipnout mergnutě v podstatě jakoukoliv made hand. A jestli je dobré takto hrát made hands - nemyslím si. Navíc chceš dostat call od Jx a fold T, nebo je lepší dostat 2 cally a fold až na R?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      JJ to dává smysl, co píšeš, ale myslím, že ta situace nastane velmi zřídka a soupeř se mi jen tak nepřizpůsobí. (jestli vůbec) a když uvidím, že callnul můj overbet s mid/bottom párem apod.. Tak si na něj udělám poznámku a overbet příště třeba použiji, když budu mít strong value a až se zas přizpůsobí, tak overbety nechám být nebo je budu používat nějak balancovaně. Co si o tom myslíš? :)
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      A ještě z toho co píšeš, jsem pochopil, že by jsi bluffoval i river ne? Proč zrovna tuhle kombinaci? Nenajdeme v rangi raději nějaké lepší?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Mám Thigh a jinak pot nevyhraju:f_biggrin: Ok teď vážně - pokud bys měl pocit, že ten spot overbluffuješ, tak určitě v rámci randomizeru si můžeš range nějak rozdělit (např. tak, že T9 s clubem bludeš bluffovat na clubových runnoutech, teda např. nějaké Tc9h etc. a zbytek na non-clubových). V praxi ale toto zrovna může být detail, kterého si nikdo nevšimne a není to handa, která by Ti dlouhodobě zabraňovala bluffovat, pokud Tě hráč callne, takže i pokud tam budeš mít o pár comb víc, tak to imo nevadí. Horší by bylo, kdybys odbareloval random junk typu 72ss. Jednak teda si toho soupeř okamžitě všimne + pokud to budeš dělat často, tak budeš mít u všech dost vysoké barrel-freq a může se stát, že se tomu přizpůsobí i ostatní. Určitě to není board, na kterém nenajdeme folding range soupeře, naopak si myslím, že hodně hráčů foldne všechny Jx, takže ho může potenciálně i overfoldovat, protože na R imo i s nějakou tighter rangí musí callnout i něco jako AJ. Pokud máš čistou image a vhodného soupeře, tak není vyloučeno, že občas vyfolduješ i něco jako Q7s.