[NL25] FR J9o

• lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      PokerStars - $0.25 NL - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 4

MP+1: 103.84 BB (VPIP: 16.44, PFR: 12.33, 3Bet Preflop: 4.79, Hands: 374)
      MP+2: 38.16 BB (VPIP: 15.61, PFR: 11.76, 3Bet Preflop: 5.83, Hands: 814)
      CO: 79.2 BB (VPIP: 48.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 25)
      BTN: 100 BB (VPIP: 16.07, PFR: 13.37, 3Bet Preflop: 4.57, Hands: 2,167)
      SB: 191.36 BB (VPIP: 39.29, PFR: 21.43, 3Bet Preflop: 11.11, Hands: 28)
      Hero (BB): 101.24 BB
      UTG: 100 BB (VPIP: 19.76, PFR: 15.88, 3Bet Preflop: 5.50, Hands: 2,270)
      UTG+1: 106.88 BB (VPIP: 15.35, PFR: 13.37, 3Bet Preflop: 8.75, Hands: 206)
      MP: 103.48 BB (VPIP: 16.06, PFR: 13.18, 3Bet Preflop: 6.37, Hands: 1,365)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has J:spade: 9:club:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to 2.4 BB, fold, Hero calls 1.4 BB

Flop: (5.2 BB, 2 players) A:diamond: T:heart: 9:heart:
      Hero checks, BTN bets 3.2 BB, Hero ?

Ahoj mohl bych tě poprosit o schválení/opravení myšlenkového pochodu ? :f_biggrin:

Prelop: Soupeř regulár steal z BTN 60%, Cbet F 65%.

Při konstrukci bluff range uvažuji takto:

Pro value tady mám 3 komba 99, 3 komba TT a řekněme polovinu ATo/s tedy 6 komb (9T jenom call a část top two taky). Dohromady tedy 12 kombinací for value. K tomu bych měl mít na F 24 kombinací jako bluff.

Tato struktura nebude často cbetovaná one and done, proto bych měl jako bluff použít bottom pár, který blokuje set 99 + má outy. - Bottom pár neustojí druhý cbet.
      Raisovat něco jako nonnutsFD se mi nelíbí, protože na této struktuře dostanu hrozně často reraise a soupeř bude hrozně fastplayovat + jeho calling range bude tvořena lepšíma FDs.
      Jeho calling range bude tvořena hlavně silnějšími Ax rukama. Tj. raisovat něco jako Q9,K9 dává smysl jelikož mu blokuju AK/AQ ? Nadruhou stranu nemám "čisté" outy (Q/K je taky jeho out).
      Nebo je lepší raisovat 89o a 89s ?

Bluff range by tedy mohla vypadat takto: 98o,98s, K9s, K9o tj 24 kombinací.

Teďka si potřebuju ujasnit na jakém T chci pokračovat.

1) Karta která zkompletuje FD pro mne není dobrá - FD má víc on než já
      2) Karta která páruje board (přesněji T) taky není dobrá - snižuje mi množství value kombinací. Nadruhou stranu se setem bych to taky betoval.
      3) Blank něco jako 5:spade: je asi ok karta ne ? Když na R přijde další blank tak může foldovat FDs atd.

Mockrát děkuju za tvůj názor :f_biggrin:
  • 4 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj lukasek09,

Pro value tady mám 3 komba 99, 3 komba TT a řekněme polovinu ATo/s tedy 6 komb (9T jenom call a část top two taky). Dohromady tedy 12 kombinací for value. K tomu bych měl mít na F 24 kombinací jako bluff.
      A A9o folduješ PF? Nebo jenom neraisuješ na F? Jinak ano, ten poměr je ok.

Jinak já bych volil když už tak nějaké handy typu 89dd z těchto blocker ruk, které mají i dobré backdoory, příp.tam určitě můžeme část nějakých FDs/BDFDs.

ad 1) Na jedno stranu je toto pravda, na druhou stranu je to velmi dobrá scare karta pro různé TPs, kterých má určitě daleko víc, než flushí, teda určitě bych stále bluffoval alespoň nějaké handy typu KQhx, exploitativně možná i víc, protože jak jsem psal - je to dobrá scare karta vůči non-flush made handám.

ad 2) Souhlasím, že T snižuje množství valuecomb., takže bychom logicky měli snížit množství bluffů.

ad 3) Jj, ta karta je úplný blank, stále můžeme vbetovat to, co jsme valueraisovali a ani neimprovuje villaina, takže bych stále pokračoval s moji valuerangí a 1:1 si k této rangi zařadil bluffy. Část ruk jako BDFD, co jsem c/r-nul na F, bych give-upnul.
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Díky za reakci.

A9 calluju preflop a neraisuju na F.

Co se týče FDs tak jsou na bluff raise lepší nějaké Qxhh/Kxhh nebo nějaké baby ?
      Kxhh/Qxhh dominují dost FDs z jeho "2bet range preflop kterou neseparujeme raisem na F" a je škoda je hrát 3bet fold, ale nadruhou stranu blokují AK,AQ.

Baby můžeme nadruhou stranu s klidným srdcem 3bet foldnout + můžeme občas (spíše vyjímečně) vyfoldovat nějakou lepší FD.

Co se týče BDFDs tak si nejsem jistý, řešili jsme to nedávno v jedné handě jestli je vlastně na double busted FDs na R solidní FE. Snažil jsem se to analyzovat a nemám na to sample :f_frown:

Jinak tak KhQněco ruka je dobrý point. To mě vůbec nenapadlo :f_thumbsup:

(Ještě jedna taková otázka co spíše patří do feedback vlákna, nechtěl by jsi někdy v budoucnu věnovat jednu hodinu tréninku konstrukci optimální bluffing range ? V hodně spotech v HJ foru vidím to, že lidi turnují na bluff handy co by vůbec neměli)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Já osobně s těmi nízkými FDs hrávám raději c/c + c/r T. Důvod je čistě ten, že si efektivněji "vyčistíme" outy. Resp. pokud zahraješ c/r F, myslíš, že foldne jakoukoliv lepší FD? A co když zahraješ c/c + c/r? To už je určitě zajímavější.

(Ještě jedna taková otázka co spíše patří do feedback vlákna, nechtěl by jsi někdy v budoucnu věnovat jednu hodinu tréninku konstrukci optimální bluffing range ? V hodně spotech v HJ foru vidím to, že lidi turnují na bluff handy co by vůbec neměli)
      Já na mých coachingách momentálně dělávám to, že se věnuji jednomu tématu i několik týdnů, takže postupně budeme dělat určitě dost témat vč.tohoto.
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Jo máš pravdu, dává mi to smysl díky :f_thumbsup: