BLOG: Postupně, po částech, najednou... aneb chci hrát poker.

• Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Registrace: 23.05.2011 Příspěvky: 236
      Ahoj všem :welcome:
      tak i já jsem dospěl do fáze , kdy jsem se rozhodl si založit pokerový blog a to nejen pro feedback a detailní přehled mého snažení, ale i pro to, abych pokeru dal nějaký řád (vím, že to by mělo jít i bez toho, ale...).

Jmenuji je Zbyněk, jsem z Pardubic. Práci mám stabilní a fajn, takže mě nenutí si dávat předsevzetí být poker PRO a živit se tím. Poker mě hlavně baví a je to jeden z mých koníčků. Dále mezi koníčky řadím jak fotbal (aktivně hraji) + fans Arsenal FC, tak fitness a sport na všechny způsoby (MTB. běh, tenis, badminton) a hlavně přítelkyně.

Pokerové začátky sahají cca 4 roky zpět, ale nikdy to nebylo nic EXTRA. Měl jsem poker za snadný způsob přívýdělku, no párkrát jsem bustnul a opětovně se vrátil. Pak jsem od pokeru upustil (ale spíš jen od aktivního hraní). No, nedávno jsem k němu opět našel cestu...

Nyní ale již více přes studium a knihy než samotnou hru. Hraji SnG a CG, ale tento blog bude zachycovat výhradně CG (NL 6max + FR + zoom... no občas si dám i SnG, ale těch již bude pomálu).
      A co mě přivedlo se věnovat převážně CG a založit blog? Bylo to čtení knihy No limit Holdem Poker - Teorie a praxe - Sklansky, David; Miller, Ed + v poslední době hlavně přeložení vlákno w34z3l na CZ komunitě.

Herna kde budu hrát? :heart: Pokestars
      Bankroll? :spade: :heart: :diamond: :club: 100$
      Stakes? NL2 + NL5.... poté podle bankrollu.

Začínám se 100$, jelikož to byla částka, při které jsem si řekl, že založím blog a začnu poker více "řešit", když jsem se začátkem července vložil na PS cca 40$. Rozmnožení se mi povedlo přes CG zoom hlavně a i občasné SnG.

Mojí hlavní a největší překážkou bude asi čas a s tím spojená volume. Prostě už toho času není tolik. Jisto to překážka bude, ale neměla by to být překážka v kvalitní hraní a posouvání WINRATE.
      Další, asi neméně velkou překážkou zajisté je, že nemám PS tracknuté přes PSGY, takže se nedostanu přes bronz status pokud jej nezakoupím... (což třeba časem i přijde).

Zde graf jak jsem se dostal na potřebný roll... trošku mě zlobí red-line :f_biggrin:

Nebudu tvrdit, že vše jsem vyhrál dobrou hrou, jistě jich tam pár i bylo, ale více to bylo :f_pleased: a někdy i variancí. No, ale proto vše se toto děje, aby moje hra nebyla :f_pleased: ale časem již :s_cool: a já věděl, že výsledků bylo dosaženo tak, že jsem danou handu zahrál s takovým, či jiným úmyslem.

No, tak začneme.... :sfishy:
  • 36 odpovědí
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Tak včera na poker nedošlo, jelikož byl naplánován bike výlet... Jaroměř-Kuks-Hradec králové = 55+ km tak tento bomba výlet sebral i hodně energie, takže jsem navečer od pokeru upustil.

Dnes dojde na hru jen lehce, jelikož prioritu přebírájí tyto cíle:
      :club: uspořádání si strategii dle : w34z3l's 6max walkthrough - (microstakes edition)
      :club: úprava HUDu dle rad v článcích od w34z3la
      :club: tisk a učení se tabulek range
      :club: pokračování ve čtení a výtahu z knihy NL Holden POKER teorie a praxe (časem zde vypsat podstatné věci)

Ještě si zadám nějaké mid-time a long-time cíle:
      ***mid time cíle***
      :heart: na PS dosáhnout status SILVER za červenec - chybí už jen 123,41 VPP

***long time cíle***
      :heart: dosáhnout na PS statusu GOLD, minimálně si držet SILVER (neměl by být problém :f_confused: )
      :heart: dodržovat bankroll management
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Tak zatím bylo jen studium, jelikož na hraní nebylo moc času a večer už jsem to nechtěl "přemáhat". Takže zatím u mě vládne studium a četba.

Taky došlo na "ušití nového kabátu" HUDu, tak jsem zvědavý, jak mi to pomůže, jelikož si od teho hodně slibuji...

Dneska dojde i na hru a rád bych hodil nějakou handu na hodnocení (ikdyž na HJ budu muset popřemýšlet co se statusem...).
    • LiveCritic
      LiveCritic
      Bronz
      Registrace: 28.03.2015 Příspěvky: 94
      HUD mám docela podobný. Ale moc nevím k čemu ti je stat preflop limp. To poznáš podle VPIP. Nahraď to raději preflop limp fold, což ti řekne, jak moc si fish drží limp. Taky bych doporučil následující staty: float F, T; Att to steal, Att to steal SB; BTN fold vs CO open, Fold vs BTN open, BB vs SB open fold. Agression factor bych vyhodil.
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      LiveCritic původně napsal
      Nahraď to raději preflop limp fold, což ti řekne, jak moc si fish drží limp. Taky bych doporučil následující staty: float F, T; Att to steal, Att to steal SB; BTN fold vs CO open, Fold vs BTN open, BB vs SB open fold. Agression factor bych vyhodil.
      Ahoj, diky za tipy. Urcite vyzkousim, ale budu muset vetsi cast dat do pop-up, pac uz takhle toho mam hodne a prekryva mi to stacky oponentu :-/
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Já mám tedy pětiřádkový HUD a stacky mi to nepřekrývá. Zkoušel sis to nějak popřesouvat?
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      @Karisek: jj, teď už je to v pohodě díky, jen si na to musím zvyknout, používal jsem zatím jen 2 řádkový :f_cool:
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Kdyby někdo chtěl nějaký oddechnutí mezi ssn, mám tu tip. O víkendu totiž začíná Emirates Cup 2015 - předsezónní příprava Arsenalu!

Emirates Cup 2015 match schedule
      Saturday, July 25
      14.00 – VfL Wolfsburg v Villarreal
      16.20 – Arsenal v Olympique Lyonnais
      Sunday
      14.00 – Olympique Lyonnais v Villarreal
      16.20 – Arsenal v VfL Wolfsburg

Zápasy začínají dle UK času, tj. +1 CET.
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      tak jeden cíl úspěšně splněn: :club: PS - Silver status: DONE

Ještě bych rád udělal na příští měsíc Silver zde na PSGY. Bohužel jsem regnutej jen na iPoker na bet365, tak nevím jak to půjde. Ale pro zbytek měsíce a při přebytku času. Uvidíme.

:heart: chybí cca JEN 5 bodů :banana:

:heart: Musím dát, kvůli postování hand!!!
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,146
      Tak to ti stačí odehrát jen pár hand v jednom dni, protože automaticky dostaneš 10 bonusových bodů ne?
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      @karisek: jj, myslim, ze to tak je :-) za jeden ziskany pod da psgy 10b navic.

Jeste ze to tak je, jinak bych to asi nedal :-)
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      WEEK 1 - Report
      Tak je za mnou můj 1.týden vedení blogu. No, z pohledu pokeru jaksi rozporuplný, když to je šlo jedno tak, podruhé onak. Nakonec týden končím ve ztrátě! Co mě těší je, že je to více/méně mojí blbostí (samozřejmě aj variancí :f_biggrin: ). Takže se hrou jsem celkem spokojený. Ikdyž line šla dolu, neprošel jsem si nějakým TILTem, takže i v podobě psychiky jsem na to lépe :f_thumbsup:

Pro nadšence obrázků přikládám grafický přehled snažení...

Výsledky Týden: 1 (19/7 - 26/7)

Celkový počet hand: 7824
      Handy za poslední týden: 7824
      Týdenní profit: -22,58
      Celkový bankroll: 77,42

Jak jsem již psal, výsledek je takový jaký je a je třeba ho přijmout a poučit se... (a že je z čeho :f_love: ).

To co mě dostalo do mínusu je z velké části to, že jsem si myslel, jak půjdu hezky na NL5... No, tak jsem tam pár stolů občas hrát (časem to půjde, to vím!), ale nějak si Zbyňďa myslel, že je neporazitelný...no, odpálil jsem tam pár BI, pak mě to sekalo i na NL2 (cca 10$ pod All in Adj - ale co, to neomlouvá!!!). Tak jsem udělal jediný logický krok - v PS jsem si zamknul zatím všechny limity krom NL2, než na to bude čas... :f_cool:

Mám tu i pár postřehů napříč NL2, třeba se shodnu s postřehy jiných, nebo někdo pak postne aj svoje...

CO (ne)dělat na NL2:
      :spade: nepřeceňovat své karty (i soupeř to může mít)
      :heart: nedělat složité moves (nepřechytračovat !)
      :diamond: na hero calls!!! (callovat bet/re-raisy na R ve výši potu s tím, že to nemá... fail!)
      :club: nehrát si na polijacta! (nemusím nachytat každého, že blafuje (viz. bod výše) - ikdyž se to častokrát povede :rolleyes: )
      :spade: hrát jednoduše, NO slowplay
      :heart: když do mě fish (větší než já) vytočí any two, nechtít nehrabat $$$ hned z5

...to je něco málo z toho, co mi asi nejvíce utkvělo v paměti, na druhou stranu jsou to asi stále ta samá hesla, co se dají najít ve velkém množství blogů na microstakes.

WEEK 1 - cíle a jejich ralizace:
      :club: PokerStars Silver status - DONE
      :club: PSGY Silver status - DONE
      :club: jinak moc cílů nebylo, jelikož jsem nedokázal odhadnout kolik toho zvládnu a co je reálné splnit.

WEEK 2 (27/7 - 2/8) - cíle:
      :club: postovat handy do HJ - psgy silver status to již umožňuje, tak naplno využít (handy na hodnocení bych mohl přehazovat videlmi);
      :club: nahrát tak 5000 hand - no, pokud se to povede, bude to spíše malý zázrak, protože tento týden budu více v práci, než doma
      :club: studium - tady si limit nedávám, čtu když je volno a i v práci.

MONTH AUGUST - cíle:
      :club: volume: 20 000+ hands
      :club: PS a PSGY statusy SILVER (když se zadaří, NE na úkor kvality)

:heart: :heart: :heart: Ale vím, že už teď jsou všechny moje měsíční cíly na hraně, jelikož od 3/8 se jedu s přítelkyní dovolenkovat do :heart: Třeboně:heart: do lázní...no uvidíme, ale člověk si musí dávat vysoké cíle, aby se někam posunul.
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Teď ještě kapku z jiného soudku. Kdo hrajete na PS jistě jste zaregistrovali novou akci MEGABONUS kdy při vkladu 25$+ je možné získat nějakou odměnu, bez jakéhokoliv omezení na sbírání bodů či čehokoliv.

Bonusový kód Megabonus můžete použít jednou týdně po dobu čtyř týdnů (data jsou uvedena níže):
      :diamond: První týden Od 27. července v 16:00 CET do 3. srpna v 5:59 CET
      :diamond: Druhý týden Od 3. srpna v 6:00 CET do 10. srpna v 5:59 CET
      :diamond: Třetí týden Od 10. srpna v 6:00 CET do 17. srpna v 5:59 CET
      :diamond: Čtvrtý týden Od 17. srpna v 6:00 CET do 24. srpna v 5:59 CET

Pravděpodobnosti odměn Megabonus
      Odměny v akci Megabonus udělujeme náhodně a jejich frekvence je následující:
      Odměna (USD) Pravděpodobnost
      100.000$ v hotovosti 10 : 1.000.000 0,001%
      10.000$ v hotovosti 90 : 1.000.000 0,009%
      1.000$ v hotovosti 900 : 1.000.000 0,09%
      100$ v hotovosti 1.000 : 1.000.000 0,1%
      50$ v hotovosti 10.000 : 1.000.000 1%
      20$ v hotovosti 38.000 : 1.000.000 3,8%
      10$ v hotovosti 150.000 : 1.000.000 15%
      5$ v hotovosti 250.000 : 1.000.000 25%
      *Vstupenka do 100.000$ All-in Shootoutu 550.000 : 1.000.000 55%

* Nabídneme celkem čtyři All-in Shootouty, které proběhnou 3., 10., 17. a 24. srpna vždy v 19:47 CET, a v každém budou přidané odměny ve výši 100.000$, přičemž 10.000$ udělíme vítězi. Naleznete je v klientovi PokerStars, když do textového filtru ‘Vyhledat turnaj’ pod záložkou ‘Turnaje’ zadáte ‘All-in Shootout’.

Jen se tedy nesmí v průběhu této akce provést výběr, jinak bonus zaniká. No cash out in August 25.

No, zkusil jsem nabídku využít, poslal 25$ (o které navýším svůj BR) a obdržel jsem 10$ :banana:

Takže momentálně navyšuji svůj BR o 35$ (po akci 25$ vyberu zpět, takže pak jen o 10$) na 135$. Aktuální stav BR je: 112,42$
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Ještě než odpoledne postnu výsledky za week 2 (27/7 - 2/8), jelikož už večer moc hrát asi nebudu, tak upozorním a main event dneška (nepokrový :f_tongue: ).

Odpoledne začíná fotbalová sezóna v UK, tedy ještě ne liga, ale FA Community Shield, mezi Arsenalem a Chelsea.

Někteří z nás se toho zápasu nemůžou dočkat. No, je třeba si chvíle čekání krátit pokerem :spade: :heart: :diamond: :club:

Zápas začíná v 16:00 SEČ a určitě se můžeme těšit na vynikající fotbal (zejména od Arsenalu :heart: ). Zápas vysílá televizní stanice Nova Sport od 16:00. No, nezbývá než popřát pěknou zábavu a ať vyhraje Arsenal, tedy ten lepší, že :truestory:
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      WEEK 2 - Report
      ...a už je opět třeba zhodnotit co se (ne)událo na néťovi. Dnes již nebudu hrát z časových důvodů, takže report dělám již nyní a i výsledek co BCh postnu dneska. Tento týden byl o poznání lepší (viz.níže), než ten první, který provázela velká dávka entuziasmu... Myslím, že moje hra se zase posunula o něco dále. Teď cca 14 dní nebudu hrát, jelikož bude úřadovat moje slečna + dovolená. Ale studijní materiály budu mít k dispozici, stejně jako mob_net. Takže ve fázích regenerace a volna určitě budu pilně studovat a doufám, že to bude mít stejně blahý účinek na hru jako lázně do kterých jedu :f_cool: P.S.: nejsem nijak marod, mám to jako wellness pobyt od zaměstnavatele :truestory:

Výsledky Týden: 2 (27/7 - 2/8)

Celkový počet hand: 15750
      Handy za poslední týden: 7426
      Týdenní profit: 15,36
      Celkový bankroll: 101,81

Do celkového BR přibylo krom profitu :f_biggrin: aj 10$ za MAGABONUS akci :f_drink: (a doufám, že další týdne ještě přibude)

Po dovolené bych ještě rád BR navýšil o 10$ y VIP Stellar Rewards. Navíc jsem ještě zjistil, že nasbírané FPP's můžu vyměnit až za 50$ :banana: což by se bude určitě hodit pro přejití na NL5 :mdr:

No a na závěr nemůžu ochudit o grafy.
      Graf 1 - week2

Graf 2 - od 19/7

Zhodnocení cílů - WEEK 2
      :club: postovat handy do HJ - DONE;
      :club: nahrát tak 5000 hand - DONE;
      :club: studium - DONE.

MONTH AUGUST - cíle:
      :club: volume: 20 000+ hands :mdr:
      :club: PS a PSGY statusy SILVER - PS mohlo by; PSGY - spíš ne :sorry:
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Tak po delší době menší UPDATE...

Dovolená proběhla nad očekávání dobře a ještě jsem se stihl zamilovat do nového sportu. WAKEBOARDing mě chytl a chtěl bych zkoušet častěji... sice konec léta za rohem, ale ještě něco bych letos stihnout mohl... :)

Dále už jen o věcech pokerových:

Sic jsem přijel už v pátek, ale víkend byl pracovní, tak na poker vlastně vůbec nedošlo. Hraji opět až od pondělí, kde jsem vytočil
      v shootout all-in turnaji 11$ za deposit. Momentálně se činím aj v promo Dream Team, kde už jsou za mnou challange spin&go (9x ticket). Tuto sekci jsem zakončil v zisku +7$, takže spokojenost a uvidím co uhraji za tickety... Ještě jsem splnil challange J-J, kde to dopadlo obdobně, tj. 9x ticket. Poslední mi zbývá challange Sit&go, kde musím odkrýt ještě 4 pole, zatím mám 4x ticket a 1x 5$ (nevím co se stalo, že na mě vyšla cash :f_drink: ).

:club: při plnění Sit&go jsem hrál 0,02$ MTT pro 990pl... nějakým megaluck způsobem jsem uhrál 5,místo :f_thumbsup: když od zbývající 150pl jsem se na to více soustředil, když jsem viděl, že stále ne a ne vypadnout...

Teď už se jen budu asi modlit, abych v probíhajícím promo trefil ještě něco více :f_biggrin:
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      WEEK 3 - Report
      V podstatě je to za období od 3/8, kdy jsem končil s hraním kvůli dovolené. Opět jsem se do toho pustil někdy 17/8. Tento týden byl spíše ve znamení PS promo Dream Team collection, kdy jsem tedy místo CG hrál i SnG a Spiny. Takže report je tím dost zkreslený, když v profitu je započteno vše aj bonusy.

Výsledky Týden: 3 (17/8 - 23/8)

Celkový počet hand: 21261
      Handy za poslední týden: 5511
      Týdenní profit: 15,98
      Celkový bankroll: 117,8

Spiny: Podařilo se mi dosáhnout profitu +7$ z 63 spinů.
      SnG + MTT (0,02$): Taky profit +11,18$ při 123 turnajích, 33,33 ITM a 15,28% ROI. Sitek bylo 35.

Bonusy: +10$ z Dream Team + tickety do toček (snad vyjde aspon něco :f_drink: ) + PS Reward za FPP (+30$)

Což při matematice na úrovni ZŠ vypovídá o tom, že celkově týdenní cash game skončila HRUBĚ ve ztrátě (-49,52$) :happy:
      Naštěstí to bonusy a promo akce (mohlo být aj lépe :pcuser: ) značně maskují. No, nemyslím si, že bych hrál až tak zle (snad se neklamu :f_biggrin: ), ale nevyšlo pár toček a jelikož jsem skočil na NL5, tak je rozdíl výraznější.

NL5: zatím to tam ještě zkusím, pač mi pole přijde dosti soft, jen se musím méně přesvědčovat, že protihráči vždy (né pořád, ale výrazně dost často) pomohl RIVER. Ale to je moje blbost o které vím a pracuji na tom... Pak by mohly letět k výšinám aj výsledky...uvidíme. Pokud se nebude dařit a budu okolo 100-105 $, mířím zvesela na NL2, again. :truestory:
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      WEEK 4 - Report
      Report za tento víkend bych raději nepsal. Tedy pokud jde o profit. Celý jsem ho strávil na NL5, která musím říct, je celkem easy a snad mi přijde i více loose než NL2. No, jenže předchozí věty se moc neslučují... Herně si myslím, že na NL5 mám (snad nejde o klam :f_biggrin: ). Nebudu si stěžovat na žádnou VARIANCI, ikdyž soupeři nejednou pomohla (...but, it's poker, baby). Za většinu prohraných hand si můžu sám, jelikož se snažím o zbytečné tricky line, nebo častější blafy. No, ty většinou vyjdou, ale když ne, stojí to $$$. No, podstatné je, že vím na čem pracovat a určitě se musím vyvarovat zbytečných blafů a více důvěřovat (obvzláště river cally :f_p: ). No a ty "slavné" výsledky...

Výsledky Týden: 4 (24/8 - 30/8)

Celkový počet hand: 30195
      Handy za poslední týden: 8934
      Týdenní profit: -45,34
      Celkový bankroll: 71,63

Týdenní profit je za CG (-46.17$) a z MTT (+0,83$).

Výsledek mírně koriguje $10 bonus VIP Stellar Rewards. A taky jeden turnaj, který jsem si zkusil a mohlo být hodně veselo (14th / 1071), no, bohužel veselo bylo jen málo. Ca$h z turnaje pokryl cca náklady na další turnaje (začínají mě celkem bavit, když je čas :f_love: ).

• Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Ještě něco málo měsíčních cílů za právě skončený měsíc a nových.

MONTH AUGUST - cíle - RESULT:
      :spade: volume: 20 000+ hands FAIL
      :spade: PS a PSGY statusy SILVER - PS: DONE; PSGY: FAIL

MONTH SEPTEMBER - cíle:
      :club: volume: již stanovovat nebudu, nemá to moc význam, jelikož neumím ohýbat čas :yaoming:
      :club: PS Silver status
      :club: PSGY - když to šlo, tak něco více než bronz
      :club: hrát kvalitní poker a končit každý týden v :profit:
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Registrace: 05.04.2014 Příspěvky: 121
      Zdravím :s_thumbsup:
      Přeji ti hodně štěstí a nevěs hlavu z toho profitu. Budeš muset ale asi přejít zpátky na NL2.
      Každopádně taky se snažím hitovat turnaje při CG - takže pojedeme asi teď trochu společně -> budu readovat tvůj blog jak divej! :pcuser:
      Každopádně ať to dál jde lépe, drž se :)
      Your Impersonal23 :milord:
    • 1
    • 2