[NL5] AQ triips vs turn overbet AI

• Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Party Poker $4.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2749257
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $5.00 - VPIP: 33, PFR: 33, 3B: 0, AF: 0,0, Hands: 6
      Hero (SB): $5.47 - VPIP: 24, PFR: 20, 3B: 7, AF: 2,0, Hands: 8471
      BB: $7.29 - VPIP: 15, PFR: 11, 3B: 0, AF: 1,2, Hands: 170
      UTG: $2.64 - VPIP: 29, PFR: 5, 3B: 0, AF: 1,0, Hands: 21
      MP: $3.03 - VPIP: 21, PFR: 9, 3B: 0, AF: 2,0, Hands: 34
      CO: $5.08 - VPIP: 21, PFR: 16, 3B: 0, AF: 3,0, Hands: 19

Pre Flop: ($0.06) Hero is SB with Q :heart: A :club:
      2 folds, CO raises to $0.24, 1 fold, Hero calls $0.22, 1 fold
      Ahoj, před flopem čelím nestandardnímu open sizingu proti prakticky neznámému hráči, rozhoduji se se středně silnou handou dorovnat a hrát ji opatrně postflop.
      Flop: ($0.52) A :diamond: 3 :spade: T :diamond: (2 players)Hero checks, CO bets $0.50, Hero calls $0.50
      Znova silná sázka, z mých zkušeností to znamená velmi silnou handu (pokud to není maniak). Plán je zahodit na blank turnu pokud soupeř znovu vyšle pot.
      Turn: ($1.52) A :heart: (2 players)
      Hero checks, CO bets $4.34, Hero folds
      Mám pocit, že většina hráčů tento move udělá pouze s AK nebo nuts, s tím že mají pocit že soupeř nemůže zahodit trips A. Mohu tady čistě exploativně zahodit, mám správné myšlení?
      Dík
  • 7 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Cau,
      spíš bych to vycalloval. Jestli teda kvůli sizingu ne3betuješ AK pre tak máš dost lepšího a můžeš foldnout. Ale spíš bych AK 3betoval size nesize a AQ co dokonce neblokuje diamond call.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Právě s tohle se mi moc nezdá, měli bychom nahlížet k tendencím na našem limitu, nedokážu si představit že někdo bude hrát podobně AJ, nebo KK (pokud to není maniak). Pokud počítám správně, tak potřebujeme vyhrávat v 41,7 % případů, což je celkem dost. Jestliže mu zadáme range AA,TT,AQs+,ATs,AQo+ tak máme pouze 23,76 %. Soupeř by musel takto zahrát všechny AJ o čemž dost pochybuji. Nebo o tom přemýšlím špatně?
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ja by som to tiež skôr vycalloval. sme dosť vysoko v našej range. mne vyšlo, že nám treba byť dobrý v niečo menej ako 30%, čo je 1 z 3
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Registrace: 23.05.2011 Příspěvky: 236
      Z vlastnich zkusenosti vim, ze takto zahraji i draw a i KK nebo QQ....
      Dle preF a OTF byl tipoval monster (QQ+) a dle karty OTT AA nema (neni li to bug :-D ).
      Ja bych asi nezahodil.
    • Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Musím říct, že mě vaše odpovědi celkem zmátli. )
      sme dosť vysoko v našej range
      co tu je spodek naší range a co náš top(podle tvého názoru), spíš podle PRF situace je toto vlastně spodek naší range (dorovnáváme velmi vysoký sizing OOP).
      mne vyšlo, že nám treba byť dobrý v niečo menej ako 30%, čo je 1 z 3
      pro potřebnou Equity jsem použil vzorec (risk/celkový pot= PE), navíc i Hem mi ukazuje to samé 43%. Myslím už intuitivně vidíme, že pokud dorovnáváme více téměř trojnásobek potu, tak nám 30% nemůže stačit. Ale možná jsme se špatně pochopili.

Pokud vezmeme nejhorší scénář(soupeř nikdy neblafuje) a vezmeme range která bude pokračovat na turnu
      Equity Win Tie
      MP2 13.92% 10.23% 3.69% AcQh
      MP3 86.08% 82.39% 3.69% TT, AKs, ATs, AKo

Abychom se dostali na 0, tak náš soupeř musím přehrávat KK a své slabší A.
      Equity Win Tie
      MP2 56.17% 46.32% 9.85% AcQh
      MP3 43.83% 33.98% 9.85% KK, TT, ATs+, AJo+

Tady se nabízí otázka, opravdu na tomto limitu vidíte tolik blafů touto linií?
      Měli bychom brát v potaz, že na soupeře máme pár hand, které nám spíše prozrazují že soupeř není maniak.
      Samozřejmě je tu jeden argument pro call na který jsme zapomněli, soupeř může být na tiltu, ale nevím jak s tím můžeme operovat (nevýhoda rychlého formátu).
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Tak z hlediska jeho range na 43% se dostanem proti ATo+ A9s+ a 6 komb semiblufů s FD. Není v ní jediná karta co by se nedal raisnout (i vysoko) a zahrát agresivně postflop, jedinej úlet, ani to KK.

Z našeho pohledu je to těžší asi nemáme game plán na takovou line. Ale on při 80% foldech pre má autoprofit tak bb by aspoň 10% bránil měl, z toho vyjdeme. Přes flop se dostáváme s Ax a FD, na overbet foldujeme všechny FD a Ax včetně asi půlky s nejlepším kickerem. Vyberem ty co neblokujou jeho FD. My teda foldnem tuhle handu jen když callujem preflop AK.
      Má to i logiku v tom že když považujem první raise za tak silnej že AK nemá na 3bet tak AQ nestačí pak na call. Pokud se hero chce rozhodovat podle své range, musí vědět co by hrál s AK preflop.

Ale celkově budou naše výsledky lepší než to vypadá v elabu, ono tam spew a tilt občas bude.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      spodok našej range bude asi gutshot :Ks: :Qs: alebo FD. top range je AQ (AT a lepšie by som fastplayoval na flope)
      pot odds som zle spočítal. za to sa ospravedľujem

nemusíme porážať len nejaké čisté bluffy, ale aj súperovu range, o ktorej si myslí, že je to value - má predsa trips, tak môže overplanúť AJo, nízke Axs