[SH] NL2 KK vs. 3Bet na Turnu Board s Flushdraw

• rostiro
      rostiro
      Stříbro
      Registrace: 09.11.2009 Příspěvky: 567
      Villain staty 29/20/13 po 150 handách.
      Poker Stars, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $2.30 (115 bb)
      BB: $2.83 (141.5 bb)
      Hero (UTG): $2 (100 bb)
      MP: $4.31 (215.5 bb)
      CO: $5.79 (289.5 bb)
      BTN: $7.91 (395.5 bb)

Preflop: Hero is UTG with K K
      Hero raises to $0.08, 2 folds, BTN calls $0.08, 2 folds

PreFlop standart z MP2 za 4BB dostávám Call od hráče, který je dost agresivní počítám že callne Ax, JT+,22+, možná i horší kombinace. Nepočítám že má JJ+ AJ+ to by myslím 3-Betoval

Flop: ($0.19) 7 Q 5 (2 players)
      Hero bets $0.13, BTN calls $0.13
      Na flopu karty celkem bezpečné až na draw Cbet 2/3 potu nepočítám že by QQ ne3-betnul preflop a trefený nízký set by myslím re-raisnul.

Turn: ($0.45) 3 (2 players)
      Hero bets $0.28, BTN raises to $0.56, Hero calls $0.28

Na Turn 3, pokračuji C-Betem měly být 2/3 ale pokerstars soft neumí počítat a dal něco pod, villain 3-betne, tady začínám váhat jestli nemá set a na flopu jen trapcalloval. Trochu počítám s tím, že většina lidí nízké pocket páry zahodí po netrefeném boardu na flopu. Toho, že tam v tuto chvíli hrozí Straight sem si během hry vůbec nešiml. Každopádně dávám jen Call.

River: ($1.57) Q (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.76, Hero calls $0.76
      River nepotěšil šel jsem Check/Call, když dal za 1/2 potu, kdyby dal víc nejspíš bych foldnul

Otázka je jak, toto zahrát, může být tak jak sem hrál nebo na turnu shove? Myslím, že zahodit na tomto boardu na turnu by byla chyba. River tam váhám možná mohl být fold.
      Díky za rady.

P.S. Ale prd Overbet ale 3Bet na turnu
  • 14 odpovědí
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Imho WP. Preflop jasnej, flop taky, turn Tvůj cbet též. Jeho minreraise může být buď megastrong (2p+), snaha o převzetí agrese s value handou (Qx) či jen čistej bluff. Kdybys reraisoval, pokračovat bude jen s megastrong, takže call správně. Na riveru pak můžeš lehký thin value bet (1/3 potu) a callnout podle výše jeho reraisu, nebo jak jsi zahrál (a tak to hraju taky, protože na thin value bety ještě nejsem kovanej) check/call.

Co může mít v rangi s čím takhle bude hrát? Poráží Tě FH, kombo 46 a Qx. Na druhou stranu tam může mít spoustu suited connectorů nebo 1-gap suited, ze kterých vzešly missnuté FD/SD, případně bývalé nízké 2p jako 57/37/35 (ty dva páry celkem pěkně sedí a Ty můžeš být rád za Q na riveru). Nemusí Ti věřit Q, takže i s 88+ to tak může zahrát. Jeho 1/2p bet prostě callnout musíš.
    • rostiro
      rostiro
      Stříbro
      Díky, za odpověď.
      Ten thin bet je asi dobrý nápad, ale zatím teda zůstanu check/call. Ta dáma to je pravda.
      Jinak z poslední doby jsem zvyklý, že hráči na NL2 mají problém zahodit na flopu malé netrefené pocketpáry, já ten problém mám občas taky :D . Takže taková ta klasika, kdy AQ board AQ92 na CBety call na river 3 tak to tam už člověk hodí a villain ukáže pocket 3ky je celkem normální.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Na tom riveru je nepříjemný, že už porážíme jen čistý bluffy. Prostě potřebujem aby takhle divně zahrál prakticky bezcenou handu aspoň jednou ze čtyř pokusů. Kvůli tej spárovanej dámě bych asi river foldnul i na tenhle size, blank bych calloval. Může mít misnutou draw, ale takový častější je že s tim raisne flop.
      Tipuju že držel 64s, s tim by c flop a raise turn dával docela smysl. Akorát měl turn raisnout víc ať už chce něco blufovat nebo to má.
    • rostiro
      rostiro
      Stříbro
      Ahoj díky, asi se dalo i tak.

Vím že se to není to důležité, ale výsledek handy sem později dám.
      Ale tipy celkem zajímavé.
    • Dante1307
      Dante1307
      Bronz
      Registrace: 24.07.2010 Příspěvky: 31
      Ahoj, drobnej prostřeh tak btw. Hezkej stůl, to se na Pokerstars (ani jinde) nevidí zas tak často, aby byl stůl takhle deep, že s max buyinem je tam člověk vlastně nejvíc short. Nevím, jak na tom byli ostatní villaini, ale pokud byl aspoň jeden podobně agro jako tenhle, klidně bych i na tom UTG ten open trošku víc opražil (10 - 12 c, proč ne). Všichni jsou deep, navíc big UTG open smrdí tak správně rybinou, jak je to občas potřeba (soupeř, co tě podceňuje je nejlepší soupeř). Navíc si o to zvyšuješ value i zvyšuješ pot (za předpokladu, že v drtivé většině případů jsi preflop lepší - což tu sedí) ani nemyslím, že by to nějak významně očesalo jeho call případně 3-bet range. Jinak v zásadě souhlasím s Phoenkou. Je tam hodně nízkých dvoupárů včetně 66, co drawujou od turnu a 88 to TT nebo As7s apod, co by takovejhle agresor mohl semibluffovat na turnu. Dostáváš 3:1, takže se v zásadě by se měl call bohatě vyplatit, když ho na riveru budeš porážet v třetině případů, já bych asi taky dorovnal.
      Jinak můj typ jak to dopadlo je nějakej úlet typu Q3, tak trochu to cítím z toho vyprávění.
    • rostiro
      rostiro
      Stříbro
      No toho Deepu jsem si ani nevšiml. No výsledek dám zítra.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,696
      Ta SD je 6:spade: 4:spade:
    • rostiro
      rostiro
      Stříbro
      Díky všem
      výsledek: BTN shows :3c: :3s:
    • Dante1307
      Dante1307
      Bronz
      Registrace: 24.07.2010 Příspěvky: 31
      Byl jsem blízko juhů...
    • Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Random ryba hit
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Více méně si myslím, že well played. Preflop můžeš klidně raise víc. A to o hodně víc. Nikdo si toho na NL2 nevšimne.

Na flopu bych betnul víc. Klidně pot nebo skoro pot. 2/3 potu zas tak dobře neprotektujou.

Na turnu bych betnu opět víc, zase cca necelej pot. Stejný důvod jako jsem psal ohledně flopu. Otázka je, jak by (jestli vůbec) raisoval, kdybychom betovali víc.

Check-call se mi líbí, protože read konkrétní nemáme a o staty se moc neopřeme (malej vzorek). To zjednodušeně řečeno znamená, že nevíme, zda nám tady callne s horším dostatečně často. Checkem mu dáme možnost bluffovat missnutý draws.
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      wp, akorát bych dával trochu větší sizingy. Ta Q na R je jeden z nejlepších runoutů - žádnej "reg" ti nebude xr s TP.

Jo a určovat někomu 3b range po 150h je blbost, strašně malá vzorka.
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Samozřejmě můžeme nad jeho 3betovací rangí přemýšlet a pokusit se nějakou defaultní "určit", abychom měli s čím pracovat, pokud bychom si s tím chtěli pohrát víc např. ve Flopzille nebo v Combonatoru. A to je určitě dobrá věc, protože je to trénink rangí obecně a poker mozek rovná se mozek plnej rangí. Ale jak říká Pajod nesmíme to brát tak, že se chceme opravdu trefit do zcela konkrétní přesný range tohodle villiana, protože vzorek je malej.
    • rostiro
      rostiro
      Stříbro
      Díky za názory.
      No range, byl jen hrubý odhad, na nějaký lepší odhad je málo hand. Ten větší sizing není špatný nápad, hlavně u těchto hand, i z důvodu budování potu pro shove.