[SH] Flush K high na riveru

• Phoenka
      Phoenka
      Bronz
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

UTG: 105.4 BB (VPIP: 31.37, PFR: 12.75, 3Bet Preflop: 4.26, Hands: 105)
      MP: 224 BB (VPIP: 16.49, PFR: 14.36, 3Bet Preflop: 8.96, Hands: 191)
      Hero (CO): 100 BB
      BTN: 213.4 BB (VPIP: 17.65, PFR: 14.29, 3Bet Preflop: 4.76, Hands: 247)
      SB: 103.3 BB (VPIP: 66.67, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 7)
      BB: 123.3 BB (VPIP: 20.36, PFR: 14.97, 3Bet Preflop: 2.86, Hands: 176)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has K:spade: 7:spade:

fold, fold, Hero raises to 3 BB, fold, SB calls 2.5 BB, fold

Flop: (7 BB, 2 players) A:club: J:spade: 2:spade:
      SB checks, Hero checks

Když už mi dal tu možnost, tak checkuju behind. Vím, že mám spoustu outů, ale přecejen A high board, byla by škoda ho vyprovokovat a nedostat se na další kartu.

Turn: (7 BB, 2 players) 5:spade:
      SB bets 1 BB, Hero raises to 5.3 BB, SB raises to 9.6 BB, Hero calls 4.3 BB

Jeho funny bet beru spíš jako pokus dostat se levně na river, může mít A do flushe, takže raisuju. Dostává se mi reraise a pro mě dost nepříjemná situace. Kdyby měl A do flushe, tak mi to stejně nezahodí a tímpádem se můžu mrknout na poslední kartu a rozhodnout se tam. Navíc tím podcením svoji made handu a můžu dostat víc money na riveru. Any ideas?

River: (26.2 BB, 2 players) 3:spade:
      SB checks

A pak přijde takhle hnusnej river. Soupeř check, co já na téhle pozici? Jít si pro value z nižších flushí? Jenže co když má to eso a reraisne mi to?
  • 3 odpovědí
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Já si myslím, že cbetovat flop by si měl. Ne snad, že by na mikrolimitech obecně bylo potřeba balancovat range a už vůbec to není to hlavní. Ale na tohodle soupeře si žádný read neuvedl a ze statů nic speciálního taky nevyčtem, protože máme malý vzorek.

As played si myslím, že si to měl točit po tom jeho re-raisu OTT. Chceš aby ti tam zaplatil všechny two pairs, sety AsXx, AKs. Kdybys to takhle udělal, tak nemusíš řešit těžký otázky na riveru. K jedný z nich to dospělo - přišel další spade. Stejně by si musel řešit, kdyby se spároval board a on by raisoval na tom riveru. Prostě je imho dobrý to točit už na turnu.
    • Pajod
      Pajod
      Bronz
      Registrace: 05.08.2008 Příspěvky: 326
      cb flop. As played to tam hrň na T. R si můžeš zkusit vypočítat EV různých sizingů sama.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Ten SB by měl mít málo nut flushí, callovat malý suited esa na SB neni nic moc. Ale úplně spolíhat se na to nedá.

V každym případě když netočíš tu handu na turnu, tak proč bys to dělal na riveru kde je prostě horší než byla a má mnohem menší šance dostat call od slabších.