[NL5] QQ IP check behind na flopu

• Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Registrace: 23.05.2011 Příspěvky: 236
      PokerStars - $0.02 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

Hero (BTN): 194.5 BB
      SB: 86 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
      BB: 111 BB (VPIP: 0.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      UTG: 197 BB (VPIP: 37.84, PFR: 29.73, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 38)
      MP: 121 BB (VPIP: 16.67, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 6)
      CO: 115 BB (VPIP: 13.95, PFR: 9.30, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 45)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:spade: Q:heart:

fold, MP raises to 3 BB, fold, Hero raises to 9 BB, fold, fold, MP calls 6 BB
      PreF jdu standard 3bet 3x, nebo dávat více/méně?
      Flop: (19.5 BB, 2 players) 5:diamond: 3:club: 7:heart:
      MP checks, Hero checks
      Mám OP, má význam c_bet? F dry, jsem pravděpodobně nejlepší a chci z handy dostat více než pot na flopu, check OK?
      Turn: (19.5 BB, 2 players) A:club:
      MP checks, Hero checks
      "Překvapivě" přišlo eso :f_thumbsup: zde ch_behind asi jasná volba, nechci zde převracet na bluff. Callnou mě všechny :Ax: a zřejmě i :club:
      River: (19.5 BB, 2 players) 3:spade:
      MP bets 10 BB, Hero calls 10 BB
      Villian donk-bet R. Máme pořád SD value, nebo i na 1/2p bet je lepší zahodit? V jednou videu jsem slyšel, že hráči jsou obecně málo disciplinovaný k malým sázkám na R. Že ikdyž jsou drawing dead, callují...
  • 10 odpovědí
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Čau, jasnej cbet flop. Když víš že máš best hand, tak snad jdeš valuebetovat. Obzvlášť s handou, která je ještě pořád zranitelná vůči A či K na turnu a jakákoliv jiná karta soupeři taky může přidávat další equity či tě úplně zabít.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      PF: osobně do MP tydle handy ne3Betuji, protože je nechci fastplayovat, ale -EV to nebude.
      F: jde jít check i cb, def. bych šel spíš b-b-(b) chci dostat z OP největší value, než příde OC. Zbytek jeho range tvoří OC (KQs, AQs atd) až bych věděl přibližně co by snimi mohl udělat vs cbet nebo check, tak bych hrál jinak
      T: asp nemyslim že by to bylo nutně přervracení na bluf, nevim co je better
      R: call
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Jasně, že z ní chci dostat value. Ale value bet, když po mém betu soupeř foldne, tak to přeci není value bet ne? Když vezmu v potaz, že villian je ochoten call max 1/3p, tak sázka ve výši 1/3p bude value bet, ale více už ne. ..

Tedy tak to chápu já :f_frown:
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      callne tě dostatek horších hand = value bet. (I za pot bet to tu tak bude)
    • Urgent88
      Urgent88
      Bronz
      Registrace: 05.09.2012 Příspěvky: 319
      Pf do mp unknown nebo reg je lepší QQ coldcall, asp flop bet 1/2-2/3 potu, turn Xbeh, river do půlky potu call.
    • Pinny1990
      Pinny1990
      Zlato
      Registrace: 01.11.2012 Příspěvky: 5,443
      Zbyna86 původně napsal
      Jasně, že z ní chci dostat value. Ale value bet, když po mém betu soupeř foldne, tak to přeci není value bet ne? Když vezmu v potaz, že villian je ochoten call max 1/3p, tak sázka ve výši 1/3p bude value bet, ale více už ne. ..

Můžu se zeptat jak jsi přišel na to, že villain je ochoten call max 1/3 potu?

Na flopu ti skoro na jakejkoliv sizing nevyhodí žádnej overpair (JJ-88) a nevyhodí ti ani 66, protože to má i gutshot. Máš hned 30 komb co tě callují určitě a co porážíš. Komb co tě callují a poráží tě je maximálně 9, pokud soupeř neslowplayuje preflop KK+. (a dost možná nesetminuje s 33 a možná ani s 55)

Může mít i 87s či 76s, kdo ví. Může callovat i A-high s backdoor flushdraw, tedy handy jako AKs, AQs, AJs, ATs, takže prostě clear valuebet a protection bet. Stačí klidně ta půlka potu.
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Ok, díky za rady všem :f_thumbsup:
    • Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Pinny1990 původně napsal
      Zbyna86 původně napsal

Můžu se zeptat jak jsi přišel na to, že villain je ochoten call max 1/3 potu?

Na flopu ti skoro na jakejkoliv sizing nevyhodí žádnej overpair (JJ-88) a nevyhodí ti ani 66, protože to má i gutshot. Máš hned 30 komb co tě callují určitě a co porážíš. Komb co tě callují a poráží tě je maximálně 9, pokud soupeř neslowplayuje preflop KK+. (a dost možná nesetminuje s 33 a možná ani s 55)

Může mít i 87s či 76s, kdo ví. Může callovat i A-high s backdoor flushdraw, tedy handy jako AKs, AQs, AJs, ATs, takže prostě clear valuebet a protection bet. Stačí klidně ta půlka potu.
      To byl jen teoretický příklad. To co mi callnout si jistý nikdy nejsem a spíš někdy čumím :f_biggrin:

Ok. Díky za postřehy :)
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      súhlasím s tým, čo napísal pinny. 3bet preflop je na 6max úplne v poriadku voči ktorejkoľvek pozícii a cbet na flope pre value je štandard. máme valuehandu, takže si ideme easy pre value
    • hya3na
      hya3na
      Bronz
      Registrace: 13.03.2015 Příspěvky: 306
      ja by som siel urcite bet, check a prehodnotil river , polovicny sizing = vacsinou treba kolnut, mas skratka dobre odds