[NL10] KQs něco jako spew2

• HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 6 players

BTN: $10.93 - VPIP: 27, PFR: 27, 3B: 20, AF: 0.0, Hands: 11
      SB: $13.48 - VPIP: 25, PFR: 19, 3B: 9, AF: 1.2, Hands: 1034
      [b]Hero (BB): $10.87 /b]
      UTG: $12.39 - VPIP: 40, PFR: 40, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 5
      MP: $10.30 - VPIP: 100, PFR: 100, 3B: 0, AF: 0.0, Hands: 1
      CO: $14.26 - VPIP: 22, PFR: 19, 3B: 4, AF: 3.0, Hands: 308

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with Q :spade: K :spade:
      1 fold, MP raises to $0.30, 3 folds, Hero calls $0.20

Flop: ($0.65) 7 :spade: 6 :diamond: 4 :spade: (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.50, Hero calls $0.50

Turn: ($1.65) 6 :club: (2 players)
      Hero checks, MP bets $1.00, Hero calls $1

je někde lepší raisovat předtím?

River: ($3.65) A :club: (2 players)
      Hero checks, MP bets $3.00, Hero raises to $9.07,

na R má podle mě reálně ~#11c Value (AA, 7d7c, 7h7c, 7h7d, 6s6h, 7h6h), stačí mi aby tam měl #5c blufů na CALL. (raisovat jsem asi neměl, starší handa) Kandidátů jsem napočítal #17c (55, JsTs, Js9s, T9s, Ts8s, 98s)
      podle mě to je reálný ne aby tam měl aspon tich 5c?
  • 10 odpovědí
    • killtillter
      killtillter
      Bronz
      Registrace: 26.05.2013 Příspěvky: 569
      To nějak nechápu. Bluffy porážíš i tak, takže podle téhle logiky bys mohl jen callovat ne?
      Ja bych to proti tomu sizingu na riveru nebluffoval. Myslím, že tu bude mít rozdělenou range na Bluffy a value co nefoldne. A pokud je to tak a jsi přesvědčen, že tam má víc bluffů tak jen call, ale za mě fold.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      psal jsem že mi stačí #5c na call, a že jsem raisovat neměl
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj HHHuBi,

call bez readů si nemyslím, že je dobrý, vůbec nepočítáš s tím, že tam může mít i nějaké AXss, které teď vbetuje, příp.dokonce někdo může občas i betnout handu jako KK, protože dost hráčů nepočítá s tím, že doublefloatujeme Ahigh a pokud počítá s tím, že máš v rangi hlavně PPs, tak může zkusit i thinvbetnout tyto ruky občas.

Btw. ty 55 - to počítáš vlastně kam? Na jednu stranu to považuješ za možný bluff (nemyslím si, že tolik hráčů otáčí made hands na bluff, ale ok, na druhou stranu pokud by toto udělal, tak je to pro Tvůj bluffcatch s Khigh vyloženě katastrofa, protože ještě navíc dostane value s handou, se kterou bluffoval. Teda podle mě dost optimistický scénář a reálněji bys měl určitě rozšířit tu valuerange a zúžit bluffing range. Folduji readless, na bluff mám lepší ruky (neblokující FDs + thinvbety a blokující FHs, které b/c-ne vždy).
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      můj předpoklad byl ten, že s Ax by to nebetoval dál (zvlášt za tendle sizing mi to příde jak valueown), kdyby aspon na tom turnu nebyla ta šestka (i když jich tolik v range nemám, ale nějaký jo)

55 počítám jako potencinální (né moc pravděpodobný) bluf, asi máme každý jinou představu co to je madehanda, tid ta handa má SDv jen na draws, jinak je beatovana na tom R ne?

ale ok
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Nerozumím s těmi 55, potažmo proč ji dávat do skupinu bluffů, když poráží náš bluffcatcher, pokud on toto otáčí na bluff, tak bad for u jednoduše. A jinak vbet s Ax není vůbec nějak přehnaně ambiciózní. Ty máš z 6x ruk vs 3x open od MPho co z 6x? A6s a thats all, ne? Já teda alespoň handy jako 65s/67s většinou 3betuji. Resp. ta karta je pro Tebe v podstatě neutrální, protože snižuje množství setů z 3 na 1, zatímco improvuje 2c A6. Podívej se, s čím jdeš na R a co bys měl callnout down, imo no way že by s jakoukoliv Ax neměl vbet, pokud neoverfolduješ (nebo pokud neflaotuješ víc, než je nutné...). Pokud ano, tak může být xbeh vůči Tobě lepší, ale není -ev určitě a defaultně bych určitě vbetoval.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Doplnil bych, že v té value rangi bychom klidně mohli čekat ještě 44. Ty se normálně z MP openují a nedivil bych se, kdyby si hráč takhle šel pro 3 streety value. Jinak já tedy v cc rangi BBvsMP open nemám ani jedinou 6x ruku (jen 66). A6s opravdu chceme callovat? Mě to nepřijde úplně dobré a když už, tak bych volil z těch suited es nějaké A5s, A4s.

Jo a s těma pětkama...HHHuBi uvědom si, že když si počítáš profitabilní call proti blufům, tak počítáš, že po tom callu pot vyhraješ. Proto tam jednoduše nemůžeš počítat 55, protože prohraješ. Tedy i když to v jeho očích bude bluff, i v tvých očích bluff, žádnou EQ tomu callu to nepřidává, naopak.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Nerozumím s těmi 55, potažmo proč ji dávat do skupinu bluffů, když poráží náš bluffcatcher,
      Jo a s těma pětkama...HHHuBi uvědom si, že když si počítáš profitabilní call proti blufům, tak počítáš, že po tom callu pot vyhraješ. Proto tam jednoduše nemůžeš počítat 55, protože prohraješ. Tedy i když to v jeho očích bude bluff, i v tvých očích bluff, žádnou EQ tomu callu to nepřidává, naopak.

tak nemůžu tam dát jen handy podle toho že je porážím, snažil jsem se to prostě udělat objektivně a dát tam všechny co by mohl teoreticky betovat (ale zvlášt ty 55 jsem bral konkrétně že to fakt není moc pravděpodobný). Ale i kdyby tam měl třeba vždycky #2c 55 nebo prostě všechny třeba, tak automaticky přece neznamená že je call -ev, nebo že raise je víc ev než call, nebo fold.. záleží na ostatní většině hand, i když obv konkrétně z pohledu 55 budou mít ty 55 největší ev když tam budu callovat todle. (a pak se možná i může přizpůsobit) to všechno beru.

e: nebo jestli myslíte že jsem napsal že mi stačí #5c na bluf a že kdyby tam měl #1c 55 tak už by to nevycházelo tak to je taky pravda obv, ale to jsem prostě bral jako takovej bottom a jak říkám ty 55 bych možná čekal u dobrýho rega, respektivně u špatnýho ne, nevím jestli to dává smysl u dobrýho tam je betovat ^^
      e2: sice z mýho pohledu s touto konkrétní handou, to nejni bluf, ale on by to jako bluf bral, a tu value range jsem se snažil udělat tak že by třeba přesně tihle počet comb betoval, a u tich 55 bych neveděl...

Ty máš z 6x ruk vs 3x open od MPho co z 6x? A6s a thats all, ne?
      mám tam i K6s
      imo no way že by s jakoukoliv Ax neměl vbet, pokud neoverfolduješ
      jako to souhlasím, ale imo ty hráči se na to takle nekoukaj. Se na to spíš koukaj, jestli mi callne todle nebo z čeho mám value IMO. Já bych třeba nečekal, že po třetím betu tady (stejný nebo podobný sizing myslím hlavně), mi lidi callnou 7x, 4x a tich Ax tam lidi tolik taky nemaj.

ale v pohodě, zkusil jsem to, jestli tam teda budou betovat ty Ax (a ty 44 to je pravda), tak si budu už radši vybírat lepší BC :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Pokud mu takto perceivuješ jeho range, tak potom call bude ok.
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      Nevím jestli si správně rozumíme, jsem v tom trochu zamotaný. :f_biggrin: Důležitý je, že ty si napsal "stačí mi aby tam měl #5c blufů na CALL"...tohle vyjádření ale není úplně přesné. Ty potřebuješ 5c blufů, které porážíš, na CALL. A 55 neporážíš (rozumíme si, že 55 beatuje K high, že? :f_biggrin: ) Tudíž zkrátka nejde ty 55 počítat mezi těch 5c, které potřebuješ (za předpokladu, že bys tedy opravdu potřeboval 5c).
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      jasně no, máš pravdu karisek, já jsem to bral tak nějak automaticky, to je jedno uz :f_drink: