BLOG: Just don't give up

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Registrace: 13.02.2013 Příspěvky: 154
      Ahoj,

jeden blog už jsem si tu někdy loni založil, ale neměl jsem od něj žádná očekávání a moc jsem ho neupdatoval. Tentokrát mám jasný cíl: monitorovat svůj postup a v těžkých časech downswingů se podívat, jakou cestu jsem ušel, a namotivovat se do dalšího pokroku. Taky se chci opět víc zapojit do komunity, abych na všechno nebyl sám.

Něco o mě
      - netrpělivý
      - lenoch
      - pre-rakeback loser in 2015

Doufám, že všechny položky budu moct do konce roku editovat.

Background
      Na podzim minulého roku jsem hrával NL25, s cca 22 BIs jsem shotnul NL50, odpálil 6 BIs, něco do setupů, něco špatnou money-scared hrou. Na NL25 mě následně chytil menší downswing a byl jsem nucet slézt na NL10. Tam jsem byl většinu letošního roku, pravidelně cashoutoval a pomalu rebuildoval roll. Někdy v květnu mě chytil největší downswing kariéry, zatím za 140k hand jsem -80 BIs, 20 pod EV (pre-rakeback). Swing dost prověřil můj mindset, někde mezi těma sto čtyřiceti tisícema handama mi poker utrh koule a ptáka. Ale obojí dorostlo, větší a silnější než kdy dřív.

Aktuální stav a plán
      Už měsíc a kus grindím NL5, jednou za čas vlezu na NL10, kde downswing pořád pokračuje, odpálím 3-5 BIs, slezu zpátky, opakuju. Plán mám jasnej, vydělat na NL5 víc, než zvládnu prohrát na NL10, aby bankroll pomalu rostl. Možná s 50 BIs zkusit NL16, abych zjistil, jestli swing neni omezenej pouze na jeden limit. Vzhledem ke cashoutům ale počítám, že do doby, než se na tuhle metu dostanu, buď downswing skončí, nebo soustavnou analýzou, sledováním videí, diskuzních fór a couchingů posunu svojí hru na takovou úrověň, abych vyhrával i při současné distribuci karet.

To je na úvod vše, updatovat budu minimálně jednou za týden. GL u stolů!
  • 17 odpovědí
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Minulá neděle se moc nepovedla...

Asi naposledy tento měsíc, co jsem zkusil NL10. Měl jsem po -4BIs přestat hrát, ale říkal jsem si, že všechno to byly coolery a dobrou hrou to vyhraju zpět. Jenže když to netočí, tak to prostě netočí. Minulej týden jsem celej docela proflákal, regeneroval a nabíral motivaci. Dneškem počínaje až do konce měsíce zapínám try hard mode a jdu tvrdě grindit NL5.
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Zhodnocení srpna

NL5

NL10

Malý volume, zase jsem nechal mraky peněz na NL10, hromadu času jsem promrhal koukáním na seriály a lenošením, blog jsem neupdatoval v intervalech, který jsem si předsevzal - srpen byl velkej fail.
      Ke konci měsíce jsem nabíral motivaci na září, na jehož konci odjíždím na týdenní dovolenou, a do tý doby se chci tvrdě věnovat grindu a vůbec bejt důslednej ve všech činnostech, který budu vykonávat.

Září

Ve zkratce: eat, sleep, grind, repeat. Hodlám hrát každej den 3-4 sessions po 2-3 hodinách, v přestávkách sportovat, meditovat a studovat. Nikdy předtím jsem se takovýhlemu dennímu režimu ani nepřiblížil, takže první týden začnu zlehka a postupně budu přidávat na otáčkách. Věřím, že září bude měsícem, kdy konečně překonám mojí největší překážku při cestě za úspěchem - lenost. Bude to určitě tvrdej měsíc, ale na jeho konci mě čeká odměna tak jako tak, takže se vynasnažim, abych si tu odměnu zasloužil.
      Dneska už mám jednu session za sebou, trochu se protáhnu a jdu na další!
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz

Ideální start žářijový challenge. Dám si teď video, pročtu pár blogů a možná se podívám na nějaký spoty. Zítřek musím začít nějakým sportem na probrání, dneska jsem se musel odpoledne skoro na dvě hoďky natáhnout...

Hand of the day
      Poker Stars, $0.02/$0.05 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $5.96 (119.2 bb)
      Hero (BB): $5.54 (110.8 bb)
      UTG: $6.21 (124.2 bb)
      MP: $3.42 (68.4 bb)
      CO: $4.93 (98.6 bb)
      BTN: $5 (100 bb)

Preflop: Hero is BB with 4 5
      3 folds, BTN raises to $0.15, SB folds, Hero raises to $0.50, BTN calls $0.35

Flop: ($1.02) 7 J 4 (2 players)
      Hero bets $0.49, BTN calls $0.49

Turn: ($2) 8 (2 players)
      Hero bets $0.96, BTN calls $0.96

River: ($3.92) 9 (2 players)
      Hero bets $3.59 and is all-in, BTN calls $3.05 and is all-in

Results:
      $10.02 pot ($0.42 rake)
      Final Board: 7 J 4 8 9
      Hero showed 4 5 and lost (-$5 net)
      BTN showed A 7 and won $9.60 ($4.60 net)
    • Paulis1992
      Paulis1992
      Bronz
      Registrace: 02.01.2011 Příspěvky: 3,417
      ta handa je super sick
      máš nějakej důvod k tomu pushi, když tam došlo uplně všechno?
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      @Paulis: villain tady calluje flop s Jx heavy rangí a na tomhle boardu bych měl kromě JTs všechny Jacky vyfoldovat - což teda zrovna u tohohle týpka není pravda. Ale chybu v týhle handě jsem udělal už preflop, nekouknul jsem se na staty, který jasně říkali, že to je station co nemá fold button, a místo defaultního 3betu jsem tady měl preflop buď foldnout nebo callnout a hrát fit or fold.

Dnešek začal včerejším runem, ale pak se to otočilo, našel jsem svůj herní rytmus a nakonec jsem skončil v zelenejch. Trochu jsem upravil preflop range a zanalyzoval včerejší hru. Zjistil jsem, že jsem včera dost spewoval v malejch potech, hodně často zbytečně bareloval a snažil se bojovat o každej pot stylem "vy jste přece ryby, já jsem crusher, dejte mi ty prachy," to už se nesmí opakovat. Ale u mě už je to docela zvyk, že do něčeho po hlavě skočím a nejdřív si jí musím rozbít, než jí začnu používat. Takže jak jsem řikal, dneska už jsem byl trpělivej, vyčkával na vhodný spoty a pomaličku se zas škrábal nahoru. Celkově jsem toho dneska udělal o chlup víc než včera, s volume jsem spokojenej, chuť do hry je velká, tam zatim co řešit není, takže se chci v následujících dnech zaměřit víc na studium, konkrétně hru na blindech, a taky na sportovaní, dneska už proběhla nějaká rozcvička a lehký posilování, zítra se půjdu proběhnout, podívat se po pár dnech, jak vypadá svět za dveřma mýho pokoje.

Hand of the day

SB: $7.94 (158.8 bb)
      Hero (BB): $6.12 (122.4 bb)
      UTG: $5.02 (100.4 bb)
      MP: $5.92 (118.4 bb)
      CO: $12.40 (248 bb)
      BTN: $7.66 (153.2 bb)

Preflop: Hero is BB with K K
      UTG folds, MP raises to $0.15, CO calls $0.15, 2 folds, Hero raises to $0.65, MP calls $0.50, CO calls $0.50

Flop: ($1.97) Q 9 4 (3 players)
      Hero bets $0.85, MP raises to $2.55, CO raises to $11.75 and is all-in, Hero folds, MP calls $2.72 and is all-in

Turn: ($13.36) J (2 players, 2 are all-in)
      River: ($13.36) 7 (2 players, 2 are all-in)

Results:
      $13.36 pot ($0.55 rake)
      Final Board: Q 9 4 J 7
      Hero mucked K K and lost (-$1.50 net)
      MP showed A Q and won $12.81 ($6.89 net)
      CO showed T T and lost (-$5.92 net)

MP je overagresivní, hodně tight, CO podle statů vypadá velmi solid TAG. Proti MP se chci určitě stacknout, z hand, co mě porážej, tu bude mít jen 99 a jinak možná JTs, ve většině případů přehrává AQ. Od CO očekávám jenom 99 a 44, nic jinýho. Na vzorku skoro 600 hand fakt solidní hráč, asi si jen vybral slabší chvilku. Každopádně mě pěkně nasral, chlapec.
    • Parazzit69
      Parazzit69
      Bronz
      Registrace: 23.10.2014 Příspěvky: 116
      Jak já se znám tak já bych to callnul ale v hodně případu na NL5 takhle vidím sety někdy to tam takhle šupnou s flash draw takže za mě asi dobře zahrané ;)
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      @Parazzit: díky! :f_drink:

Dneska jsem trochu ošidil volume, ale víc jsem se věnoval studiu a sportu. Taky nechci, aby se dostavilo nějaký vyčerpání před víkendem. Polední session neprobíhala úplně podle představ, pořád dělám dost fishy cally, ale večer už jsem se do toho zase dostal a taky runoval velmi dobře. Vykašlal jsem se na bluffování a víc se soustředím na tahání max value a překvapivě to funguje velice dobře. Zítra si udělám ráno nějakej warm-up, včera i dneska jsem začal downswingem a pak to vytáčel zpátky, takže si před session zanalyzuju pár spotů a na prvních 30 minut spustím jen dva stoly zoomu, abych zahřál mozek.

Hand of the day

SB: $8.08 (161.6 bb)
      BB: $11.42 (228.4 bb)
      UTG: $5 (100 bb)
      MP: $5 (100 bb)
      Hero (CO): $7.34 (146.8 bb)
      BTN: $5.67 (113.4 bb)

Preflop: Hero is CO with K 9
      2 folds, Hero raises to $0.12, BTN raises to $0.19, 2 folds, Hero calls $0.07

Flop: ($0.45) K 7 A (2 players)
      Hero checks, BTN bets $0.35, Hero calls $0.35

Turn: ($1.15) J (2 players)
      Hero checks, BTN folds

Results:
      $1.15 pot ($0.05 rake)
      Final Board: K 7 A J
      Hero mucked K 9 and won $1.10 ($0.56 net)
      BTN mucked and lost (-$0.54 net)

Dneska mi v paměti nejvíc utkvěla tahle handa. Než villain openfoldnul turn, napsal mi do chatu: "Nice Q10 doonkkkk."
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz

Největší pozitivum dneška je, že jsem se celej den vydržel nekoukat na graf, takže jsem začal tiltovat až teď. Odspewoval jsem 2-3 stacky, jednou jsem se nechtěl pustit inside royal flush draw a callnul turn přes špatný pot odds, jednou jsem nepustil bottom set ve 4-way potu a zbytek pár špatnej river callů. Jinak dnešek jsem trochu prolenošil, tak dvě hoďky jsem zabil koukáním na Moldrana na twitchi a taky jsem pročítal 2+2, ale nic, co bych si moh započítat do studia. Zítřejší dopoledne věnuju analýze hry posledních dnů, chci si vyfiltrovat pár situací v hemu a najít nějaký leaky. Zbytek víkendu už budu jenom hrát, za sobotu a neděli plánuju aspoň 15k hand. Znova se asi ozvu až v pondělí.
      Ať se vám víkend vydaří!

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      >> Víkendový graf <<

Grafy budu odteď dávat do linku, aby byly vidět v plný velikosti.

Takže víkend. V sobotu jsem hrál na moje poměry hrozně dlouho, přes 9 hodin, ale jen 3 stoly, protože 4. byl vždycky nějakej turnaj. Fish ve mě prostě zvítězila a s vidinou velký výhry jsem jich pár zkusil. Nebylo jich moc a jenom za rozumný buy-iny, ale přineslo to dva velký mínusy: Za prvý jsem na zoomu nahrál o 25% míň hand a za druhý jsem byl kvůli tomu, že jsem si moh dát oraz jen 5 minut každou hodinu, v neděli dost unavenej a odehrál jsem jen pár hodin. Příště určitě bude sobota věnovaná cashce a jediný turnaje, který ten den odehraju, budou VIP freerolly, a neděli si třeba rozdělim tak, že přes den budu grindovat a večer uspokojim svýho vnitřího gamblera a zapnu si pár turnájků a vyzkouším nějaký jiný formáty pokeru.
      První týden měsíce hodnotím velmi pozitivně. Myslím, že přes léto jsem se pomalu dostal až na dno, co se pokeru týče, a tenhle týden jsem se z něho úspěšně odrazil zpátky nahoru. Největší úspěch tohohle týdne je velkej nárůst času, kterej každej den pokeru věnuju. S každou session u mě roste chuť do hry i do studia, objevuju, a hlavně odstraňuju, nedostatky ve hře, v přístupu ke studiu i v time managementu, mám dostatek motivace. Výsledky stojej zatim za velký hovno, ale to mi vůbec nevadí, prostě se každej den budu snažit udělat o chlup víc, než den předchozí, a dřív nebo pozdějc se požadovaný výsledky dostaví.

Tenhle týden chci dostáhnout dvou cílů:
      1. Vůbec nesledovat měsíční graf a na denní graf se dívat jen jednou denně, když ho budu postovat do blogu.
      Nesledování výsledků ohromně ovlivňuje mojí mental game. Protože jsem results oriented fish, když runuju dobře, dostávám se na winning tilt a dělám spews, když runuju špatně, dostávám se na losing tilt a dělám spews. Když nevím, jak si stojím, hraju konstantně, s jakou formou jsem se ráno potkal, s takovou i večer skončím a tak chci, aby to každej den bylo.
      2. Co nejvíc zjednodušit svojí hru
      V poslední době jsem nakoukal docela dost výukovej videí, což je určitě dobře. Co je ale špatně je fakt, že to byla videa na NL100+. Já hraju NL5. Všem jsou u zadku nějaký range, jestli je tenhle board lepší pro mojí range nebo pro jeho, jestli tenhle turn častějc improvne mě nebo jeho. Každej si prostě jenom hraje svoje karty. Když to maj, tak betujou, když nemaj, chekujou. Takže se zaměřím na exploitování základních statů jako f3bet, cbet flop, postflop aggresion, wtsd a jinak budu jenom valuebetovat, valuebetovat, valuebetovat. Popřípadě thin valuebetovat, protože lidi jsou calling stations, a foldovat na agresi, protože téměř nikdo nebude na NL5 bluffovat tak často, aby se mi vyplatilo bluffcatchovat. Prostě tam ten set/straight/flush vždycky maj. Ryby se mě nesnažej bluffovat nějakejma falešnejma sizing a timing tellama. Ony prostě ty sizing a timing telly maj! Viděj jenom svoje karty, hrajou šíleně face up a nezájem. Takže přestanu bejt paranoidní idiot a prostě budu exploitovat jejich exploitativní hru a nevymejšlet kraviny.

Myslím, že když se mi podaří tyhle dva cíle splnit, posunu svojí hru velikej kus dopředu. Jinak budu samozřejmě dál pracovat na time managementu, sportování, warm-upech, cooldownech atd., ale nechci si nic z tohohle nějak stanovovat. Dva cíle jsou víc než dost a určitě je lepší soustředit se na míň věcí, než abych se zahltil úkolama a pak pořádně neudělal ani jeden. Pokud se chci vyhrabat z pekla zpátky nahoru, musím pěkně centimetr po centrimetru. A jelikož je na cestě důležitý taky pravidelně odpočívat, posílám na závěr dnešního příspěvku trochu relaxační muziky. Cya!

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      >> Graf <<

Pěknej začátek týdne, řídil jsem se pravidlama z předchozího příspěvku, hrál jsem 3 kratší session, jednoduchá, soustředěná hra. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál. Zbytek večera strávím koukáním na twitch a o něm se teď trochu rozepíšu.

Poslední dobou sleduju celkem hodně streamů, ale dobrej pro cash game hráče je asi jenom jeden a to AJFenix, což je mid stakes crusher, streamuje NL200 zoom a komentuje každej svůj tah, takže je to super coaching zadarmo. Navíc mu můžete do chatu napsat jakoukoliv otázku a on rád komunikuje s divákama, takže se člověk dozví dost zajímavejch informací. Plus je AJův stream dost zábavnej a třeba pro mě je mnohem lehčí sledovat hodinu tohohle streamu než půlhodinový výukový video a přitom si odnesu adekvátní množství informací. Bohužel AJ streamuje v blbej čas, takže stíhám jen tak tu hodinu, když se mi podaří ráno vstát před osmou.

Ideální streamovací hodiny má zase JNandezPoker, což je hráč PLO500 zoomu, kde sám sebe řadí do top 5 hráčů a řek bych že určitě právem. ChicagoJoey o něm dokonce řek, že je v aktuálním zoom poolu number 1 (ale na rozdíl od nlhe v plo běží i zoom 2k a 5k). Každej den v pravidelnej čas streamuje svojí challenge z 20k dolarů na 100k dolarů během 100 dní. Aktuálně mu zbývá 70 dní a jeho bankroll je 66k. Opět super informativní vysílání, odpovídá snad na každej dotaz a když už nejste moc do omahy, můžete se od něj učit mental game a odkoukat, jak přistupuje k pokeru člověk, kterej už to v něm někam dotáhnul. Dneska hrál WCOOP PLO 700$ turnaj, board xAxK, all-in, hero AA, villain KK, river K. Fernando se jenom usměje, řekne "you gotta take it like a man" a pokračuje v crushování zoomu.

No a pak samozřejmě sleduju občas nějaký mttčkaře, kterejch je určitě na twitchi nejvíc. Kromě mainstreamovejch streamů jcarverpoker a JaimeStaples je určitě dobrej Ruperte, nedávno začal streamovat CrownUpGuy a při probíhajícím wcoopu můžete zahlídnout i Elkyho.

Tak zase zítra!
    • nomorefish
      nomorefish
      Bronz
      Registrace: 19.06.2013 Příspěvky: 1,388
      vedel by si definovať ten "blbej" čas kedy streamuje ten AjFenixx? z twittru som to nevyčítal a past broadcast ma zo zrejmých dôvodov off..dík
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      @nomorefish: nevím přesně, začátek asi mezi 2:00-4:00 a konec mezi 7:00-8:30. edit: dneska jel až do 10:30 a říkal, že jeho cíl je pravidelně začínat v jednu ráno našeho času.

>> dnešní graf <<

Někdy v poledne jsem zahlíd výsledky dopolední session, když jsem si dělal review pár spotů, ale nemyslím, že to nějak ovlivnilo můj mindset na odpoledne. Začínám se dostávat do solidního grind módu, hlavně večer už probíhá hodně podle mých představ. Soustředěná session zhruba 45-60 minut, 10-15 minut pauza a opakovat. Rád bych si stanovil další cíle, hlavně co se time managementu týče, ale jenom to, že jsem zvládnul jeden den podle představ, neznamená, že další dny už budou stejný a bez námahy. Takže hezky pomalu, žádnej spěch.

Hand of the day

SB: $4.92 (98.4 bb)
      Hero (BB): $7.15 (143 bb)
      UTG: $5.77 (115.4 bb)
      MP: $14.95 (299 bb)
      CO: $7.71 (154.2 bb)
      BTN: $9.96 (199.2 bb)

Preflop: Hero is BB with 9 4
      2 folds, CO raises to $0.12, BTN raises to $0.19, SB calls $0.17, Hero calls $0.14, CO calls $0.07

Flop: ($0.76) 9 4 6 (4 players)
      SB checks, Hero bets $0.45, CO folds, BTN raises to $2.08, SB folds, Hero raises to $6.96, BTN calls $4.88

Turn: ($14.68) 8 (2 players)
      River: ($14.68) 3 (2 players)

Results:
      $14.68 pot ($0.61 rake)
      Final Board: 9 4 6 8 3
      SB mucked and lost (-$0.19 net)
      Hero showed 9 4 and won $14.07 ($6.92 net)
      CO mucked and lost (-$0.19 net)
      BTN showed A A and lost (-$7.15 net)
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      >> dnešní graf <<

Dnešek byl trochu volnější, středy obecně bývaj u mě nejslabší. Menší heater mě zastihl nepřipravenýho a určitě jsem byl na winning tiltu, udělal jsem asi 3 velký chyby dohromady za 2BIs a zase jsem se trochu vrátil na zem. Dřív by mě to určitě dostalo na pořádnej tilt, ale dneska už jsem jenom pauznul session, projel si handu v replayeru, řekl si "tak takhle teda příště né," a mohl jsem v klidu pokračovat. Na výsledky jsem se sice zase vydržel nekoukat, ale měl jsem hrozný nutkání, což mě určitě trochu rozptylovalo, a stejně jsem i tak byl na winning tiltu, takže týdenní pravidlo číslo 1 budu muset přehodnotit. Určitě bych dneska hrál líp, kdybych se třeba v půli hraní kouknul na graf a dal si 30minut pauzu, při který bych si projížděl prohraný poty... Tak to asi příště udělám.

Dnešní chyby

SB: $1.81 (36.2 bb)
      Hero (BB): $5.10 (102 bb)
      UTG: $7.65 (153 bb)
      MP: $6.26 (125.2 bb)
      CO: $8.51 (170.2 bb)
      BTN: $11.09 (221.8 bb)

Preflop: Hero is BB with 4 4
      UTG folds, MP raises to $0.15, CO folds, BTN calls $0.15, SB calls $0.13, Hero calls $0.10

Flop: ($0.60) 4 Q T (4 players)
      SB checks, Hero checks, MP bets $0.52, 2 folds, Hero calls $0.52

Turn: ($1.64) 5 (2 players)
      Hero checks, MP bets $1.41, Hero calls $1.41

River: ($4.46) 7 (2 players)
      Hero checks, MP bets $4.18 and is all-in, Hero calls $3.02 and is all-in

Results:
      $10.50 pot ($0.44 rake)
      Final Board: 4 Q T 5 7
      Hero showed 4 4 and lost (-$5.10 net)
      MP showed A 9 and won $10.06 ($4.96 net)

Tady musím foldovat river, callnul jsem s tím, že tady někdy bude bluffovat s Ad blockerem, ale tohle lidi na NL5 prostě nedělaj.

Hero (SB): $9.15 (183 bb)
      BB: $4.38 (87.6 bb)
      UTG: $12.93 (258.6 bb)
      CO: $6.33 (126.6 bb)
      BTN: $5.02 (100.4 bb)

Preflop: Hero is SB with 4 K
      3 folds, BTN raises to $0.12, Hero raises to $0.45, BB folds, BTN calls $0.33

Flop: ($0.95) T 4 2 (2 players)
      Hero bets $0.50, BTN raises to $1.60, Hero calls $1.10

Turn: ($4.15) Q (2 players)
      Hero checks, BTN bets $2.97, Hero calls $2.97

River: ($10.09) 7 (2 players)

Results:
      $10.09 pot ($0.42 rake)
      Final Board: T 4 2 Q 7
      Hero showed 4 K and lost (-$5.02 net)
      BTN showed Q J and won $9.67 ($4.65 net)

Flop je myslím ok, ale tenhle konkrétní turn improvuje soupeře hrozně často, takže bych měl giveupnout.

SB: $5.35 (107 bb)
      Hero (BB): $5 (100 bb)
      UTG: $5 (100 bb)
      CO: $11.24 (224.8 bb)
      BTN: $8.27 (165.4 bb)

Preflop: Hero is BB with 6 8
      UTG raises to $0.15, 2 folds, BTN calls $0.15, SB folds, Hero calls $0.10

Flop: ($0.47) 2 7 Q (3 players)
      Hero bets $0.30, UTG folds, BTN raises to $1.06, Hero calls $0.76

Turn: ($2.59) 6 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $1.34, Hero raises to $3.79 and is all-in, BTN calls $2.45

River: ($10.17) 4 (2 players, 1 is all-in)

Results:
      $10.17 pot ($0.42 rake)
      Final Board: 2 7 Q 6 4
      Hero showed 6 8 and lost (-$5 net)
      BTN showed J 9 and won $9.75 ($4.75 net)

Soupeř je pasivnější nit, myslím, že se dá foldovat už flop, nejpozdějc turn. Z mýho raisu na turnu bych blil...

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      >> dnešní graf <<

Dnešek byl jedním z těch dní, kdy.... kurva, všechny emoce, který jsem při session potlačoval, lezou ven. JSEM BŮH. 2x quads, 1x straight flush, 1x royal flush, vyhrál jsem každej flip, já snad za celej den neprohrál handu, kterou jsem preflop raisnul. Někdy je poker tak jednoduchej. Nejdřív jsem začal NL5, pak jsem si řek, že se půjdu podívat na NL10, jestli run bude stejně dobrej i tam, no a výsledek vidíte sami. Určitě jsem se o dnešní results částečně postaral i já svojí solidní hrou. Řídil jsem se pravidlem, že když máme dobrej run, nemusíme vymýšlet kraviny a stačí nám hrát jednoduchá, přímočará hra a peníze se pohrnou sami. Prostě abc hra, fit or fold. Nebo spíš fit and profit.
      Zítra je ale nový den a můj mindset musí být připravenej, že nastane korekce, protože variance nám dřív nebo pozdějc část peněz vezme, jelikož tu hru určitě 30bb/100 neporážíme. Takže zítra s čistou hlavou opět za stoly!

Hand of the day

Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $10.03 (100.3 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      UTG: $18.83 (188.3 bb)
      MP: $14.22 (142.2 bb)
      Hero (CO): $11.10 (111 bb)
      BTN: $31.46 (314.6 bb)

Preflop: Hero is CO with 9 T
      2 folds, Hero raises to $0.25, 2 folds, BB calls $0.15

Flop: ($0.55) T T 7 (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.39, BB raises to $1.20, Hero calls $0.81

Turn: ($2.95) 7 (2 players)
      BB bets $1.40, Hero calls $1.40

River: ($5.75) 6 (2 players)
      BB bets $7.15 and is all-in, Hero calls $7.15

Results:
      $20.05 pot ($0.90 rake)
      Final Board: T T 7 7 6
      BB showed J K and lost (-$10 net)
      Hero showed 9 T and won $19.15 ($9.15 net)
    • prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Tak je to tady, první zaškobrtnutí na cestě.
      Pokud hraju poker každej den, nemám problém věnovat se mu 6 a víc hodin denně, poctivě studovat a plnit všemožný úkoly. Ale jakmile si dám na den dva pauzu, prokrastinace opět vyleze ze zákoutí a začne se mě zmocňovat. V pátek jsem měl nějakou akci, ale až večer, přes den jsem moh v poho nahrát aspoň půlku mýho běžnýho denního objemu, ale bylo to asi jen 1k hand. Pak jsem měl zabitej víkend, protože jsme museli kvůli mojí kocovině natáhnout jednodenní prácičku na dva celý dny. Oukej, ale v pondělí už jsem neměl žádný povinnosti, celej den byl čas jenom na poker, ale jak už jsem nebyl v tom každodenním rytmu, odehrál jsem asi 1,5k hand a zbytek dne celkem proflákal. Dnešek už měl bejt lepší, ale 2k hand za celej den je zas málo.
      Takže od zejtřka už jedu na 100%, musím se donunit vrátit se do svýho pravidelnýho režimu, jak zvládnu jeden den, už to půjde samo. Okrádám jenom sám sebe o tu nejvzácnější komoditu - čas. Navíc po posledním reportu shotuju NL10 a zatím úspěšně, takže fakt nechápu, proč se zrovna teď, když vykazuju nějaký výsledky mojí snahy, musim jenom drbat na prdeli.

Na závěr jedno z mejch oblíbenejch motivačních videí, který se aktuálně nejlíp hodí pro moje rozpoložení.

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      quick update
      dneska mě to pořezalo na NL10. nahrál jsem asi 2,5k hand, večerní session ruším, protože se mi stáry hrozně sekaj a nehorázně mě to tiltuje. zítra si udělám review dneška a budu hrát NL5 na obnovení sebedůvěry a vnitřního klidu. večer jsem si pustil Southpaw, celkem slušnej příběh o týpkovi, kterej spadne až na dno a podaří se mu se z něho odrazit zpátky na vrchol.

• prontosaur
      prontosaur
      Bronz
      Září

Před odjezdem na dovču nebylo moc času na updaty a zpátky do procesu se zapojuju až teď. V září jsem odehrál skoro 100 hodin, něco jsem vyhrál na NL5, něco prohrál na NL10 a vybral většinu rollu na dovolenou. Tam jsem nabral sílu, kterou plánuju postupně spotřebovávat od teď až do prosince při velkym grindu, jehož výsledkem by mělo být zakotvení na NL16 s alespoň 50BIs.

Měsíční cíle

Hlavní
      Time management. Hromadu času trávím prokrastinací, začnu si vypracovávat denní plány a hlavně začnu plánovat i volný čas, abych ho využil nějak smysluplně a pořád neprojížděl ty samý internetový stránky, nekoukal na seriály, který už jsem viděl atd.
      Vedlejší
      Věnovat se pokeru 160 hodin, tj. standardní měsíční pracovní dobu. Počítat do ní budu hru i studium, do studia nebudu počítat ani čtení ostatních blogů ani aktualizace mého, jenom čtení hand judge threadů (a sledování videí a práci s databází samozřejmě).

Do víkendu se plánuju pomalu dostat do grind módu, podívám se na pár videí, udělám nějakou větší review posledních dvou NL10 sessions, lehce upravím HUD a zvážím zúžení preflop rangí. S hrou začnu určitě na NL2, aby mě případná ztráta dovedností stála co nejmíň, ale hned, jak se budu cítit dobře (nejspíš po uvolnění 50$ stellar reward, který vrátí můj roll do bezpečných mezí), skočím zpátky na NL5, kde setrvám celý měsíc. V říjnu shoty na NL10 neplánuju, chci se soustředit jenom na grind a zlepšování hry a chci co nejmíň sledovat výsledky, což při shotování dost dobře nejde.

Dneska se kouknu na jedno video s komentovanou NL10 hrou, začnu s review zmiňovaných posledních dvou sessions na tomtéž limitu a večer si dám pár hodin grindu.