[NL10] AKo 3b pot vs MP

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 677
      Tato handa není moje. Viděl jsem jí na nejmenovaném fóru a zajímala by mě správná play hera

MP - 24/20 za 500hand

Hero (SB): $12.26 (122.6 bb)
      BB: $14.31 (143.1 bb)
      UTG: $55.13 (551.3 bb)
      MP: $15.21 (152.1 bb)
      CO: $10.17 (101.7 bb)
      BTN: $10 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with A:spade: K:club:
      UTG folds, MP raises to $0.30, 2 folds, Hero raises to $1.10, BB folds, MP calls $0.80

Flop: ($2.30) 2:heart: K:diamond: K:spade: (2 players)
      Hero bets $1.09, MP calls $1.09

Turn: ($4.48) Q:club: (2 players)
      Hero bets $4, MP calls $4

River: ($12.48) T:club: (2 players)
      Hero checks, MP bets $6.86, hero?

Pod touto handou vznikla menší diskuze. Ostatní se víceméně shodli na tom, že flop je lepší checkovat (což je podle mě blbost. Nedává smysl betovat celou range bluffů a value hrát pomalu.) a As played turn už určitě check, jelikož nám nezaplatí další PP a nemáme moc z čeho tahat value (čím si taky nejsem úplně jistý btw. ) a As played riveru už asi check fold. (je fakt, že soupeř má hodně lepších hand, ale zase jsme na topu range)
      Prosím o analýzu této handy. Dík :)
  • 2 odpovědí
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,444
      cau
      PF menší sizing, osobně to ani ne3betuji, protože se nechci v těchto pozicích stackovat, ani moc callovat 4b oop
      F pokud neřešim balance, tak jdu b-b-b s touto handou
      T menší sizing, JJ ješte callne, (teoreticky tam může mít i handy jako AQ, záleží na jeho range a jak moc overfolduje flop třeba
      R vidím na x/f
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

na SB 3betuji taky, často bychom přizvali hráče na BB za dobré odds a hráli bychom těžké mw poty oop vůči dvěma a bez iniciativy. Sizing akorát volím nižší na SB, kde typicky nemám až tak polarizovanou range, jako např. na BTN/BB, teda mám tu ~9bb max.

Postflop jdu ~1/3p cbet, co často dělám i se středně silnými handami pro thinv.na těchto boardech a až na T středně silné handy checkuji a část silných hand + bluffy betuji silně T/R. Důvodů je dost a jako hlavní uvedu tyto - explo (hráči s tím mají velký problém a často overfoldnou, mrkněte, co byste tady museli vs 1/3p defendovat...teda je to dobrý sizing, když mám bluff) a mnohem jednodušší na balance, než hrát velmi častý check (spousta ruk, které bychom mohli profitabilně cbetnout, bychom museli hrát c/c-em s velmi nízkou EQ) + teda s tím sizingem můžeme získat thinner value s našimi středně silnými made hands.

Na T bych šel i c/c. Jednak můžeme dostat value z případných floatů a druhak handy jako QQ/KQ má spíš on(?). Resp. alespoň já bych s tímto sizingem QQ necbetoval a KQ spíš ne3betoval (oop mám spíš v bluffign rangi nějaké hratelnější handy typu SC/AXs, než tyto blocker ruky). As played c/f vypadá rozumně a celkem jasně. Jediná horší ruka je už KJs, co je 1c.