BLOG: Wincikova cesta Zoomem

• winczik
      winczik
      Bronz
      Registrace: 08.11.2010 Příspěvky: 237
      Brého odpoledne,

jak už název topicu napovídá, rozhodl jsem se jít tentokrát cestou SH CG, konkrétně Zoomu. Dokopala mě k tomu nově natočená videa od confidant91. Dříve jsem hrával prakticky jen SNG, ale jelikož nyní nemám tolik času, bylo by pro mě nemožné ukončit session po 30ti minutách a odejít od PC s rozehranými SNG stoly a ztratit tak několik Buy-ins. Výběr formátu a Zoomu jako takového je kvuli počtu odehraných hand a možnosti ukončit session během chviličky i za cenu nižší winrate.

To asi vše k formátu co budu hrát =) Momentálním plánem pro měsíc srpen a září je porážet alespoň NL5, ale ukáže čas a chuť ke studiu kam se během tohoto měsíce a půl posunu. CG je pro mě z části celkem neznámou a dříve mi CG jako taková nevyhovovala, jelikož jsem razil trochu slepý názor, že při SNG vím přesně Buy a vím přesně ITM, což mě možná v rozhledu ostatními formáty trochu brzdilo. Chtěl bych se i tím znovu zúčastnit Bankroll Challenge jako jeden z motivačních nástrojů do hry.

Jelikož už mám nějaký věk na to určit si priority, momentální je pro mě samozřejmě moje práce. Nekladu si za cíle či sny stát se PokerPro, beru poker jako relax, odpočinek a zábavu (pokud nejsem v megatiltu :D ). Uvidíme jestli mě to někam posune a nebo si budu dál "pinkat" microlimity a zůstanu tam kde prakticky pořád jsem.

A ještě alespoň krátkodobé cíle pro tento týden:

:Ah: Projít si alespoň základní 2 videa a odnést si z nich co možná nejvíce
      :2h: Odehrát alespoň 15k hands
      :3h: Udělat za ten týden minimalně jednu handreview
      :4h: Postnout do fora 4 handy

Startovní BR budu mít nějakých 40$, jako SW mi bude pomocník HEM 2. V průběhu týdne snad kromě hand postnu alespoň jeden příspěvek v tomto blogu pro jeho "aktualizování" a svou motivaci. Tímto všem přeji hezký zbytek dne a nakloněného dealera na vaši stranu. ;)
  • 2 odpovědí
    • winczik
      winczik
      Bronz
      Celý týden se nesl v duchu nepříjemného downswingu :D Dokonce byly chvíle, kdy jsem myslel, že i bustnu a půjdu s hambou za roh, ale nakonec jsem skončil i tak nepříjemně v mínusu, vzhledem k mému bankrollu. Přeci jen prohrát 10 Buys je dost nepříjemné pro 20 buy bankroll. Když už mě PS fackovalo kde se dalo, zarazil jsem nehezké karty od dealera někdy v průběhu soboty a neděle a vrhl se poctivě na studium a videa. Sice to můj bankroll do neděle nevytáhlo do BE čísel, ale nastupoval jsem v neděli ke stolům s větší chutí a odhodláním, než na začátku týdne.

Co se týká mých cílů pro minulý týden, byl to upřímně celkem fail, jelikož mi práce a volný čas nedovolili zdaleka to, co jsem doufal, že bych stihl. Ve zkratce asi toto:
      :Ah: FAIL....sice jsem pročetl základní koncepty první a druhé lekce, ale koukl jen na 1,5 videa, jelikož víc času nebylo a v práci se na to přes telefon moc nedá koukat
      :2h: To je poloviční fail....mohl jsem napsat, že jsem to nahrál. Fakt je ten, že v neděli ve 23:59 jsem končil s číslem 14 841 hand a nepřípočítal jsem si jedinou za 00:00. Sice to není 15k, co jsem si stanovil, ale za toto volume se nějak snad stydět nemusím :f_grin:
      :3h: DONE....dělal jsem asi 3 průběžné HR po session. Nebyli to hodiny, jen handy které jsem si v průběhu session označil a zjistil, jeslti bych to znovu zahrál stejně....nakonec se ukázalo, že poměr chyb k handám byl tak 9/10, což mě nepotěšilo, ale zároveň motivovalo.
      :4h: FAIL....postnul jsem jedinou handu u které jsem si nebyl jistý. U ostatních jsem si vynadal, což mi stejně nepřišlo EV+, takže pro příští týden mám co dohánět :f_biggrin:

Celkově jsem si sám pro sebe udělal plány do konce Srpna, což obnáší 25k hands, videa atd, ale to beru jako svou osobní challenge. Pro mě je momentální a veřejná pro tento týden asi zhruba podobná co týden minulý:

:As: Odehrát 15k hand
      :2s: Vidět alespoň 4 celá videa ze serie SH od Confident91 - momentálně včetně minulého týdne 1,5/4
      :3s: Udělat v průběhu týdne alespoň jednu HR namarkovaných hand
      :4s: Opět postnout 4 handy do fora

A protože vím, že někteří mají rádi obrázky, přidávám tento nehezký graf co mě bude strašit pěkně dlouho :f_biggrin:

Vzhledem k tomu, že je úterý večer, můžu říct že jsem zatím (doufám že se mi to ani nepovede) nebustnul. Kartibůh se ke mě otočil čelem a přinesl mi v pondělí krásných 15BUYS jako kompenzaci za šílený týden, co proběhl. Zjistil jsem, že nejsem nesmrtelný, začal sledovat víc HUD, barevně označovat hráče a hlavně....nevymýšlet nesmyslné kreativní ptákoviny :f_biggrin: Všem tímto přeji poklidný týden bez swingů jako jsem měl já :f_drink:
    • winczik
      winczik
      Bronz
      Takže....trochu zahálím v psaní blogu....ale tento příspěvek nechci vést jako zhodnocení minulého a tohoto týdne. Chtěl jsem si zde do "deníčku" spíše nadefinovat cíle, jelikož jsem konečně kouknul do psychologické sekce ve strategii a neskutečně mě namotivoval článek Psychologie: Od vize ke konkrétním cílům.

Několik dní jsem potom uvažoval o tom čeho chci vlastně sám dosáhnout. Sám si nechci nastavovat laťku pro mne příliš vysokou nebo nereálnou, protože by to stejně mému mindsetu nepomohlo a zároveň nenastavit cíle malé, abych nezůstal jen na NL2 a NL5. Snažil jsem se zhodnotit své časové možnosti, od kterých se prakticky vše odvíjí a dostal se k přibližnému číslu zhruba 50-60 herních hodin za měsíc, kde v tomto čase není započítán čas na handreview a studium. Dále jsem se dostal samozřejmě i k zisku který bych si za "odvedenou práci" představoval. Směle bych se viděl alespoň na NL25 s winrate alespoň 3BB, což by mi poskytlo alespoň nějakou kompenzaci v podobě zaplaceného nájmu. :)

Ale protože jsem realista, je mi jasné, že na NL25 nebudu za 2 měsíce :D . Rozložení mých cílů bych viděl zhruba takto:
      Srpen - Září
        :heart: Nasáknout co nejvíce základních konceptů hry
        :heart: Donutit se před začátkem session udělat menší handreview během svačiny
        :heart: Markovat spoty kde jsem si nebyl jistý a ty "nejlepší" postnout do fóra
        :heart: Budovat BR na NL5
        :heart: Když se štěstí usměje, shootnout ke konci září NL5 a pokusit se udržet

Říjen
        :spade: Pokročilejší koncepty hry
        :spade: Soustředit se více na exploit soupere
        :spade: Zůstat na NL5 a postupně se stát light regem
        :spade: Budovat safe BR na NL5

Listopad - Prosinec
        :diamond: Vládnout na NL5
        :diamond: Začít budovat BR na NL10
        :diamond: Na konci prosince zkusit alespoň na NL10 nakouknout

Tohle je zhruba plán do konce roku. Podle průběhu jeho realizace se uvidí, jestli se budu plácat stále na NL2 a NL5 nebo mě moje odhodlání dokáže posunout konečně dál. :) Nemyslím si, že je to nereálný cíl a i pro určení menších cílů oproti hlavnímu cíli (NL25) mám snad dostatek času tento plán dodržet.

Takže mám vše krásně naplánováno, už ti jen splnit :D Trošku mi to připomíná Básníky a jejich pětiletku - 1. rok dítě, 2. dovolená v Bulharsku atd :D Každopádně gl všem a ať se vám zadaří cíle, které jste si naplánovali stejně jako mě :D