[NL5] KJs [BTNvsUTG]

• LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Poker Stars $0.02/$0.05 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2761911
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BTN): $5.00
      SB: $2.52
      BB: $5.00
      UTG: $5.00
      MP: $10.00
      CO: $5.72

Pre Flop: ($0.07) Hero is BTN with K :spade: J :spade:
      1 fold, MP calls $0.05, 1 fold, Hero raises to $0.20, 2 folds, MP raises to $0.45, Hero calls $0.25
      KJs nemám v default open range z BTN vs UTG, ale vzhledem k tomu, že limpoval, bral jsem jej jako fishku :f_biggrin: , z kterému můžu vytěžit value
      Flop: ($0.97) Q :spade: 4 :heart: T :spade: (2 players)
      MP bets $0.55, Hero raises to $2.20, MP raises to $6.19, Hero calls $2.35 all in
      Flop se ukázal jednoznačně v můj prospěch. Double GS + FD. Máme 9outů ze spades a 8outů do postupky. Všechno hraje v náš prospěch, 68% šance na winning. Na jeho raise si myslím, že re-raise(i když jsem to trošku over-raisnul) je nejlepší varianta vzhledem k tomu, že máme skvělé odds

Turn: ($10.07) 4 :spade: (2 players - 1 is all in)

River: ($10.07) 3 :spade: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $10.07
      Hero shows K :spade: J :spade: (a flush, King high)
      MP shows A :club: A :diamond: (two pair, Aces and Fours)
      Hero wins $9.65
      (Rake: $0.42)
  • 5 odpovědí
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      keď čelíš limpu, tak pôjde o slabšieho hráča a voči takým by si mal izo raisovať so všetkými suited broadway, takže KJs je super silná kombinácia. pozor však na limp/raise back. toto je znak veľmi silnej kombinácie. typicky to je premium AK, QQ+. máš však dobré odds, takže call je ok. postflop však treba byť opatrný ak hitneš top pár.

na flope b som situáciu videl tak, že ak sa s tebou pôjde stackoffovať, tak s AK to asi robiť nebude, bude tam mať hlavne AA, KK, QQ. AQ tam môže mať tiež, ale vidím to zriedkavejšie. FD tam bude mať veľmi málo, pretože tvoja handa spolu s boardom ich veľmi veľa zakazuje. proti AA si stojíš tak, že prehrávaš 48:52, voči range overpárov + AQ, si favorit 54:46. takže overall asi 50:50. stackoff nebude zlý. v takýchto situáciach, kde vieme, že súper je hitnutý a máme malú FE a hlavne máme pozíciu hrajem callom. ak hitneme, tak súpera nenecháme potkontrolovať a ak nehitneme, tak vžd za dobré odds callujeme. ak by sa stalo, že missneme, tak na river foldneme a vieme, že foldujeme stále horšiu handu voči súperovej silnejšej hande (v čom nevidím problém a naše uplatnenie pozície je maximálne)
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      cc
      no proti těm premium ty odds nejsou moc dobrý imo, to bych spíš foldnul
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      tu to podľa equilabu vychádza presne. pot odds dostávame 25,7% a máme rovnakú equity
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      "Flop se ukázal jednoznačně v můj prospěch. Double GS + FD. Máme 9outů ze spades a 8outů do postupky."
      Tady máš špatně spočítaný outs. Je jich jen 15, protože dva sou společný pro FD i SD.

Na tom flopu asi můžeš hrát call. Ale to jen proto že si tam ještě nikdo nevšimne že calluješ nejlepší semibluff a že teda příště na raise musí pár foldnout, protože raisuješ jen 2p+. Jinak by valuerange měla být vyvážená aspoň nějakýma blufama.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      To Shamway,

díky za opravu, máš pravdu, když jsem to počítal, tak jsem úplně opomenul vyloučit 2outs ze spades, které jsou společné. Call se zde dá určitě hrát, ale pak je otázka, zda-li soupeř bude pokračovat v sázení, když uvidí 3, či následný 4 spade. Samozřejmě pak nastává problém, když nám nepřijde karta do postupky/flushe.