[NL25] 55 calldown na riveru?

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (SB): $25.25 (101 bb)
      BB: $40.24 (161 bb)
      MP: $20.07 (80.3 bb)
      CO: $27.87 (111.5 bb)
      BTN: $17.97 (71.9 bb)

Preflop: Hero is SB with 5 5
      MP raises to $0.75, 2 folds, Hero calls $0.65, BB folds

Flop: ($1.75) 8 8 9 (2 players)
      Hero checks, MP bets $1, Hero calls $1

Turn: ($3.75) Q (2 players)
      Hero checks, MP checks

River: ($3.75) 8 (2 players)
      Hero checks, MP bets $2.75, Hero folds

Results:
      $3.75 pot ($0.18 rake)
      Final Board: 8 8 9 Q 8
      Hero mucked 5 5 and lost (-$1.75 net)
      MP mucked and won $3.57 ($1.82 net)

PF - callujete to? Myslím, že na micro stakes to bude ziskové, protože EP mívají tight range a BB zas tak často sqzovat nebude..
      F a T std
      R to je podle mě dobrý fold, ale 100% jistý jsi nejsem. Všechny Qx na R budu betovat. Nějaké Ax asi půjdu check, protože mám SD value, takže v praxi tam asi nebudu vůbec bluffovat. Ok?
  • 5 odpovědí
    • Tyradiel
      Tyradiel
      Bronz
      Registrace: 22.06.2013 Příspěvky: 753
      Na SB mám teda PF zatím problém s rangema snažím se to předělat že nebudu mít cold call range ale dělám to postupně a na MP a UTG ji zatím mám hrál bych to stejně i s tím reasoningem.

R si myslím že fold z jeho strany tam určitě haje i tu 9 on 3 streety nemá a má pozici takže na jeho místě bych si taky šel T x behind a R bych šel call nebo bet podle tvé akce protože když by šel bet T s 9x a pak dostal bet tak nenadělá nic takhle tam má aspoň solidní bluffcatch takže za mě WP uvidíme co řekne katri
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

PF folduji na SB, pokud nemám fishe na BB. Máme na SB horší odds, než na BB + neuzavíráme akci, takže často tyto cally budou jen donate. NL25 už nejsou micros, což neber jako slovíčkaření, ale chci říct, že už hráči mají imo na MP trochu wider range a už nejsou až takoví overplayeři. Sice stále jsou v porovnání s vyššími stakes, ale už to není tak, že hitneme set a stackneme TP vždy, jako na nl2-nl5 např. Postflop bych šel c/f, máš o dost lepších ruk v rangi a vůči lepším handám máš jen 2 outy. Daleko raději c/c-nu něco jako AQhh. As played easy c/f, b-x-b na těchto stakes je underbluffovaná linie a skoro vždy půjde o TT-JJ, mby nějaké QJ, co by teoreticky taky na tom T mohl potcontrollovat.

e: Mmnt, on nemá vlastně fullstack - teda pokud máme nějaké tušení, že to je fish (např.že už limpnul, nebo že je z nějaké typicky "fishy" země, 1tablí etc...), tak ten PF nebude špatný.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Tyradiel: Myslím, že není dobré nemít vůbec cold call range. Proti např. UTG a MP bych to možná považoval i za chybu. Proti CO a určitě proti BTN je to good když je BB reg, ale když je BB fish nebo nit tak bude +EV mít i cold call range :)
      btw. doporučuji katriho výcvikový kemp, kde tohle téma probírá, ale bohužel už jsi nepamatuji v jakém to bylo přesně coachingu.

katri: To máš asi pravdu no... Btw. je zajímavé, že raději calluješ overkarty + BDFD než nízké PP :f_ugly:
      Ještě teda dodám, že o linii b-x-b moc nevím. Nevadilo by ti kdyby jsi mi nějak krátce řekl v čem je dobrá a jakými handami je používat a proti kterým soupeřům?
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      K té b-x-b linii - tak celkově já to používám jako s handami typu BDFD, které neimprovenuly nijak na T a balancuji to pár handami jako TP se středním kickerem, které nemají 3str value a buď je budeme chtít hrát právě b-x-b nebo x-b-b . Čím víc soupeř raisuje na F, tím spíš bych inklinoval k tomu checknout beh tyto středně silné ruky a bluffcatchovat T/R, vůči pasivnějším betuji F. A jinak dává to celkově i velký smysl na runnoutech, který je lepší pro villaina (např.pokud se spáruje nějaká 2./3. karta), nebo je to runnout, kde budeme chtít často potcontrollovat handy, které na normálních okolností 3str value mají. Snad jsem to napsal nějak pochopitelně.

A proti komu to používat? Většinou budou 2 skupiny hráčů - 1. (dalo by se říct "ti lepší), kteří si řeknou, že "s touto linií moc hráčů nebluffuje" a budou foldovat častěji a 2. kteří se nad tímto nezamyslí a řeknou si "checknul T -> nic nemá". Dostat se na lvl soupeře není úplně jednoduché, ale tak není těžké poznat, jestli je to nějaký průměrný slabý reg, nebo jeden z nejlepších na limitu. Raději bych bluffoval s tímto i třeba do víc laggy regů, protože jsou většinou zvyklí hrávat širší range a umí foldovat, narozdíl od nějakých nitů, kteří hrají silné range a neumí většinou dělat velké foldy.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      nice :f_thumbsup:
      Dík moc za vysvětlení. Určitě pomohlo :)