AK na UTG proti BTN re-raisu

• giomlion
      giomlion
      Bronz
      Registrace: 10.05.2015 Příspěvky: 136
      Ahoj, minule som hral zoom cash game na a nevedel som ako zahrat tuto handu mal som AK na UTG so 100BB stackom raisol som na 3BB a hrac na BTN so 100BB re-raisol na 10BB nakoniec som zahodil ale chcel som vediet ci som urobil spravne alebo nie. Potom som sa chcel opytat este na jednu handu kde som mal A5o na BTN a okolo 100BB v stacku hrac na UTG raisol na 3BB nakoniec som zahodil mal som callnut alebo fold bol lepsi ?
  • 11 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      První handa je call nebo 4bet. Druhá je very easy fold.

Je lepší postovat handy. Jinak na preflop hru jsou články a videa, třeba Confidant, nebo Twinn...
    • giomlion
      giomlion
      Bronz
      v tej prvej som si myslel ze super bude cakat ze z UTG otvaram silnu range a ked ma 3 betol tak som si myslel ze na to bude mat aspon nieco a ze tam nebude moc casto bluffovat
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      To asi čeká silnou range z UTG. Nevim jakej hraješ limit, FR nebo SH, třeba se to občas foldnout dá. Ale standard to neni.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Asi jak píše Shamway99, do SH by mi to přišlo extra weak fold, tam bys musel mít třeba 500 hand a vidět, že hraje JEN AA/KK. Jinak bych calloval, možná není proti více loose hráčům od věci 4bet, když vidíš, že má 3bet 15+, tak easy 4bet a klidně i stackoff. To FR z mé zkušenosti je jiná. Samo když máš hodně loose hráče, tak postupovat stejně, ale proti regům zásadně call, snad se mi nestalo, že bych si ve FR naběhl do horšího než JJ+/AK
    • giomlion
      giomlion
      Bronz
      Hravam FR blindy 0,5/0,10 som skor taka rybka :f_confused:
    • giomlion
      giomlion
      Bronz
      A este ze aku by som mal mat range na 4bet proti tomu BTN 3betu ? a aku calling range ?
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Hraju SH takže nemám range pro UTG full ring. Phoenka ti spíš může poradit protože FR zná.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Jej, tak to Ti nepovím. Ale když já jsem hrával FR a dostal jsem reraise UTGvsBTN, tak jsem na neznámýho hráče AK/QQ default calloval, AA/KK můžeš 4bet/call podle nálady, spíš se přikláním k 4bet, protože jsi mimo pozici a pak jsem dodržoval pravidlo 20xcall < effective stack s 77-JJ, protože Tě ten set prostě občas hitne a pak z toho můžeš vysosat prachy. A nehitne-li, hitne příště :) Ostatní fold. Důvodem je, že i když máš AQ, tak z BU pokud Tě bude raisovat a bude mít A, tak k tomu má vždy K, tzn. na A high boardu jsi stejně v p*deli a doufat ve Q je jen pro věřící.

Hlavní, co to ale chce, je vzorek na hráče. Jakmile máš aspoň 500 hand na ně, tak hraješ úplně jinak. Vidíš, že chodí 3bet s 88+/ATs+/AQo+ a že na 4bet nefolduje? Happy 4bet s AK/QQ a stack off. Někdy tam bude mít lepší, ale ve většině případů budeš vyhrávat a on bude nasranej, že Ti to ZROVNA přišlo. Pak vidíš, že má někdo na vzorku 1500 hand 3bet 2%? Tak AK můžeš s klidem a úsměvem zahodit, a QQ zahraješ stejně jako 77-JJ, tzn. pravidlo 20xcall < eff. stack. Hotovson, žádná věda.

Ale mít jako default na téhle pozici stack off s AK s tím, že to je jedna z TOP kombinací, ale blbě se hraje v 3bet spotu když Tě nehitne flop je cesta do pekel - tried and failed :D
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      V dnesni dobe, kdyz se rozsirily range utg, automaticky se rozsirily ranbe kdy bu 3b vs utg... Jak bylo vyse napsano, fold je urcite hodne weak, a ten stackoff mi zas pride hrana. Nedavno jsem opetovne rozpoutal diskuzi,jestli je dobrej stackoff odkudkoli proti komumoli s AK/QQ..a odpoved me prekvapila - NE!
      ..a ja to defaultne stackoval...
      Pride mi, ze nejlepsi by byl s tim Ak asi call,abys nechal v jeho rangi handy,ktere by slozily na ten tvuj 4bet..

Jinak to A5o, je easy fold... bejt to suited, tak je to jina..tam bych volil mezi flat/3bet
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      mmorron původně napsal
      Nedavno jsem opetovne rozpoutal diskuzi,jestli je dobrej stackoff odkudkoli proti komumoli s AK/QQ..a odpoved me prekvapila - NE!
      Teď myslíš FR, SH nebo obojí? Protože SH BBvSB si nedokážu představit nestackoffovat s AK/QQ...
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      nevyjadril jsem se dobre... obv bvb blinds vs bu atd ok.. spis jsem myslel ep vs mp atd ;)