BLOG: Z Malinovky na Whiskey

• Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Registrace: 03.04.2011 Příspěvky: 129
      Včera mi někdo řekl, že si pro korunu nechám vrtat koleno. Blbeček. Nechám si vrtat koleno i pro cent.

Moje cesta začala přibližně před týdnem, kdy jsem se rozhodl, že je čas vrátit se k pokeru, protože jsem nechal svoji psychiku nějakej ten čas odpočinout. Vychladnout. Regnul jsem se na osmičky, dostal 8 dolarů ve vstupenkách a modlil se, ať alespoň něco vytočím. Vytočil jsem. :s_thumbsup:

Svou cestu jsem zahájil na 7,44$ :s_drink:

Hrát NL2 s necelejma čtyřma BI je hardcore gamble. Je mi to jasný. Ale když nemáš co ztratit...
      Nejdřív jeden stůl, pak dva, pak tři...a dneska už jsem na šesti (což je btw na 888 strop v ring games = skandál) xD

Dříve jsem hrával shorthanded, ale na osmičkách je povolen buy in v maximu dolárek, tudíž hraju full ring, kde se smí dokonce i 2. A pořád nemám safe roll, ačkoliv se mu začínám blížit. Chodím po špičkách.

Jinými slovy:

Ručiček: 5185
      Navyhráváno: 25,13$
      Slepáků na kilo: 24,23
      Zůčastněno se: 16
      Navýšeno: 9,67
      Třetí sázka: 2,39

Zatím jsem šťastnej frajer a navyhrával jsem na pár malinovek ábíčkovým pokerem s podporou kačera Donalda a Holdem Managera v trialu. Mým cílem není 10 000$, ale být schopen vydělávát pokerem 10 000Kč/měsíc a více. Vím, že mě čeká dlouhá a těžká cesta, protože limity NL10 a výše už pro mě nejsou žádná sranda (i na NL2 dělám chyby) a navíc jsem slyšel, že vybrat z 888 nějaké peníze může být zajímavým dobrodružstvím.

Chtěl bych se na to všechno soustředit, pravidelně updatovat a zároveň to brát tak trochu s nadhledem. Vždycky jsem se bral smrtelně vážně a málem to dopadlo...(to slovo před vážně). Takže. Užijem si s pokerem trochu srandy a slibuju, že až dosáhnu svého cíle, pozvu ty, co můj blog budou sledovat na lahvinku vizoura. :f_drink:
  • 20 odpovědí
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Ručiček: 6978 (=+1793)
      Navyhráváno: 27,86$ (=+2,73)
      Slepáků na kilo: 19,96 (=-4,27)
      Zůčastněno se: 15,5 (=-0,5)
      Navýšeno: 9,68 (=+0,01)
      Třetí sázka: 2,76 (=+0,37)

NL2 umí solidně deprimovat, a to se nemusí ani jednat o nějaký velký downswing. Obzvlášť full ring je obrovskou čekačkou na stackoff spoty, která někdy nemá konce. Vyhýbat se nepříjemnostem z druhé strany je rovněž obtížné a ne vždy se mi to povedlo. Musím se vyvarovat obrovských chyb jako je tato, kde je nejpozději na turnu potřeba hru vzdát a soustředit se na jednoznačnější spoty, ve kterých se skrývá obrovské množství value. :s_thumbsup:

$0.01/$0.02 No Limit Holdem
      888
      9 Players
      Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter

Stacks:
      UTG Fallgavad ($0.40) 20bb
      UTG+1 SoloAnatol ($2.10) 105bb
      MP1 dtminh ($2.27) 114bb
      MP2 loewe93 ($1.71) 86bb
      MP3 Qumann ($2) 100bb
      CO KonvErt2107 ($1.77) 89bb
      BTN arcio1 ($3.66) 183bb
      SB cmacastas2 ($4.19) 210bb
      BB Hero ($2.20) 110bb

Pre-Flop: (0.03, 9 players) Hero is BB 9:heart: 5:club:
      3 folds, loewe93 calls $0.02, Qumann calls $0.02, 3 folds, Hero checks

Flop: 5:spade: 9:club: K:spade: ($0.07, 3 players)

Hero bets $0.05, loewe93 folds, Qumann raises to $0.22, Hero calls $0.17

Turn: 6:diamond: ($0.51, 2)
      Hero checks, Qumann bets $0.36, Hero calls $0.36

River: 3:diamond: ($1.23, 2)

Hero checks, Qumann bets $0.70, Hero calls $0.70

Final Pot: $2.63
      Qumann shows
      5:heart: 5:diamond:
      Hero shows
      9:heart: 5:club:

Rovněž je třeba, abych zlepšil své chování při session, nepsal si s nikým zprávy, nechodil na záchod a nepostoval tak poté znovu blindy atp.. Z centů jsou dolary. Jinak mě však hraní hodně baví a doufám, že si winrate udržím někde mezi 15-20bb/100, což by (snad) mělo být reálné. :s_drink:

• nxonxo
      nxonxo
      Bronz
      Registrace: 16.12.2012 Příspěvky: 58
      ahoj )) super, jelikoz prave sleduju Harryho a relikvie ( a vazne jsem to videl dosti krat ) tak nevaham Ti odepsat:-D , challenge beru, 7usd BR a shoty na NL2 taky dobry ( asi bych sel ruletu na 20 a pak shotoval 10bi ale why not ) a beru taky ten panak ci co to potece proudem, ten set klasika, check/call np za me, winrate 15-20/100 by slo ale myslim ze to bude o upswingu, ale 10 bys mel dat ok. tak drzim palce :f_thumbsup:
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Ahoj nxonxo, jsem rád, že sleduješ a doufám, že se po cestě nebudeš nudit. :welcome:

Co si budeme nalhávat. Upswing je krásná věc a když přijde hned zkraje, je to snad o to lepší. Počítám s tím, že tohle období skončí co nevidět a nabírám psychický síly na dobu úpadku.

Momentálně se snažím nahrávat něco jako 1250/hand za den, sessions si dělám po 500 handách, to je zatím taková ta hranice, kdy začínám cítit, že soustředěnost jde trochu stranou. Pokud jsem ve větším plusu, mám tendenci session ukončovat dříve. (Stejně tak mám strop 2 prohrané BI na vypnutí sess.)

Nejtěžší co znám, je donutit se makat, když se všechno daří. Každý den mám tedy za cíl mrknout se alespoň na jedno pokerové video, chodím hrát živou cashgame a tím trénuji nervy a trpělivost. Většinově je úrověň live cg 5/10 někde na úrovni půl centu, cent, akorát se točí mnohem větší peníze za mnohem kratší dobu. Správná ABC play tedy není moc záživná a já se nutím k tomu, aby ubývalo nápadů, protože když to nezkouším v online full ringu... xD

Jeden dílčí cíl se mi podařilo splnit. Hranice safe rollu na NL2 pokořena (tyvole to zní jako kdybych se vyšplhal minimálně na Sněžku). S 25BI se cítím jako Dominik Hašek v Naganu. Jako Bůh. :s_thumbsup:

Ručiček: 9234 (=+2256)
      Navyhráváno: 44,09$ (=+16,23$)
      Slepáků na kilo: 23,87 (=+3,91)
      Zůčastněno se: 15,4 (=-0,1)
      Navýšeno: 9,89 (=+0,21)
      Třetí sázka: 2,75 (=-0,01)

Cíle: Ustát všechny možné potíže, které nastanou v příštích 10k handách. Nemít velkou výchylku v herních statech, ať se bude dařit jakkoliv = držet si svoji play, která vypadá jako účinná, přestože vzorek není vysoký, cítím se více než pohodlně. - ale vím, že jsem nad EV.

Zúčastnit se alespoň jednoho live coachingu.
      Získat stříbrný status na psgy (body už na to mám, ale musím kontaktovat support, jsou v řešení - na 888 už mám status chrome - třetí nejhorší)
      Přibližovat se mílovými kroky NL4 (zapínám až budu mít BR 100$, momentálně je to 51,50$ - kdybych začínal na 50$, mohu NL4 zapínat skoro v rekordním čase od začátku hraní)
      Přestat se honit tím, jak jsem skvělej, že porážím to nejmenší co jde.

Jsem totiž pořád jenom :
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Jako kdybych si uměl předvídat budoucnost, špatné období nastalo. Výhodné stackoff spoty se ztratily v Kunratickém lese. Já mezitím lítám mezi pařezy a značím každou skálu, myš a jelena, abych se stal lesa pán.

Není to utrpení, spíš taková nepříjemná brzda. Graf se narovnává, tlak na udržení psychickýho tlaku je vysokej. Pořád si dávám sessions okolo 500 hand a dokonale mi to vyhovuje, ohledně počtu fishí na stolech jsem zjistil, že je denní doba skoro jedno (alespoň na 888). Ačkoliv jsem od přírody člověk, co se za svoje chyby stydí, rozhodl jsem se postovat nejasné spoty na hand judge fórum a doufám, že to pomůže. Mrknul jsem na Confidantovo video o analýze vlastní hry a dost jsem si z toho vzal, především ohledně c-betování.

Splnil jsem zatím asi jen jedinej cíl a to je bejt stříbrnej. Tenhle měsíc je to nonsense, ale příští si jdu pro zlato. Jednoznačně. (To abych hejbul kostrou na tu NL4, bez toho to určitě nepůjde. - Nebo to někdo s NL2 zvládnul? Pochlubte se.)

Ručiček: 12669 (=+3435)
      Navyhráváno: 45,29$ (=+1,2$)
      Slepáků na kilo: 17,87 (=-6)

nxonxo měl pravdu bb/100 klesá závratnou rychlostí...mým cílem však je udržet se někde kolem 10-15, jinak nemusím na vyšší limit ani chodit...

...aspoň zbyde víc času na vedlejší sporty...

• peca77
      peca77
      Bronz
      Registrace: 24.07.2011 Příspěvky: 884
      Čau, jsem rád že ses vrátil k pokeru :-) A co fifty50 k těm se vracet nehodlas? Jinak gl ať se daří a přeji brzký posun na NL 4 :-P
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Ahoj,

rád tě vidím, doufám, že ti to pokerově dobře šlape! :s_thumbsup:

K fiftynám se vracet nehodlám, sice mě to docela bavilo, ale asi bych se postupem času spíš zbláznil a jak čas plynul, začal jsem se orientovat hlavně na cashovku a v ostatních disciplínách jsem asi veškerej náznak skillu poztrácel. :s_ugly:

Díky za podporu, snad se NL 4 povede rychle, budu se muset přeorientovat z FR na SH, ale na týhle úrovni to snad velkej problém nebude. Holt bude chvíli redline klesat o něco rychleji než je zvykem. :D

Přihlásil jsem se do Cornieho challenge z 50$ na 10000$ se současným BR v hodnotě 55,43$ Reporty bych tu tedy mohl dávat týdně, ale uvidíme jak to pošlape.

K tomu na sobě pociťuju skomírající fyzičku a fotbalová sezona mi začíná za chvíli. Z toho důvodu jsem se rozhodl omezit kouření na absolutní strop 10 cigaret denně :sfishy: a vyzkoušet tyto dvě challenge: (snad by to neměl být velký problém...)

• Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Fitness cíle: Absolutně nesplněno. Zkusil jsem to jeden den, všechno mě bolelo a další den jsem se na to vykašlal. Kouřim jak fabrika a předevčírem jsem se ožral jako prase. :f_drink: - je třeba to napravit, zítra první zápas sezony Hanspaulky, s plnejma plícema to neuběhám, co bolí jednou, podruhý už bolí míň!

Pokerový cíle: Škrábu se škrábu. Chtěl jsem říct, že jsem se dostal do pohodovejch vod, ale už vlastně pokukuju vejš. BR se dostal na 40BI NL2, kdybych začínal na padesátce, už mám pokořeno. Nicméně od nuly je od nuly, pořád je co napravovat, svoji hru bych ohodnotil tak B-, ale na limit to bohatě stačí.

Které leaky je potřeba eliminovat?

Denně trávím 20 minut masturbací nad grafem. Time wasting.

Při session se dívám na aktuální průběh finančních toků, což mě vytrhává z koncentrace - play se sice moc nemění, je dost robotická, ale v některých spotech si koušu nehty, a to je pak nehezká věc, když chci jít na rendezvous.

Exploitování "regů" přes staty. - Na tomto limitu je to zbytečné. Tím, že hraju 6 stolů (více na 888 nejde), asi mám tendenci se nudit a hledat value i na místech, kde je jen velmi řídká. Je to sice trenink na hru výše, ale může mě zbytečně tiltovat a nemá kladný vliv na plynulost křivky.

Úkoly do příště:

Najít si náhradu za HM2. Za týden mi končí licence a trackovací software a HUD velice potřebuju! Pokud by měl někdo nápady čím se dá nahradit, moc to ocením! :f_love:

Žít zodpovědněji.

Prozatimní výsledky:

• Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Cíle pro září 2015:

a) 50 000 hand + -nesplněno (33340)
      b) získat safe BR na hraní NL 4 -splněno
      c) dokázat levně/zadarmo nahradit HM2 -splněno (Xeester)
      d) být nadále aktivní na pokerstrategy i přes případné neúspěchy -splněno

Kromě výše zmíněných fitness cílů přikládám i takový postranní cíl pro podporu mindsetu.

• Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      NL 2 POKOŘENA

Stojím na nádraží a má prázdninová láska odjíždí domů. Jmenuje se NL2 a doufám, že už se k ní nikdy nevrátím. Zábava byla, ale partnerka pro dlouhodobý pokerový život to není. Karavana jede dál. :s_love:

Zvládli jsme spolu 26 680 hand v plné parádě (full ring) a ze 7 dolarů jsme se dostali přes kilečko. :f_wink:
      Winrate se ustálila mezi 15-20bb/100 na 17,5, jen volume trochu zaostala kvůli státnicím, a tak nastupuju na vyšší limit až teď.
      A bude to shorthanded. Změna, která se snad vyplatí, ačkoliv mi FR šel. Musím se mrknout na nějaká videa, oživit si pokročilejší principy a opatrně to rozjet (při poklesu na 20BI vratka na NL2, chtě-nechtě...).

Pořídil jsem si Xeester, což je levnější (a pravda o něco horší) varianta k HM2 a PT4, ale HUD funguje krásně a už jsem si na něj zvyknul. Při 6-maxu bude celá situace rovněž přehlednější a lépe na to uvidím. - Rovněž si musím donastavit nějaké podstatné statistiky, abych měl perfektní přehled. HUD mi pomohl v překonání NL2 extrémně moc. Protihráči svou hru moc nemixovali a exploitování i těch "lepších" hráčů bylo extrémně snadné.

Na pokerstrategy ani na fitness moc aktivní nejsem, ale budu se snažit celou situaci v příštím týdnu napravit. Můj cíl 50k hands za měsíc je stále aktuální, ačkoliv budu muset hodně zabrat! :f_o:

Všem svým čtenářům přeju pevné točky do každé močky! :f_thumbsup: Whiskey se blíží.

Výsledky a Xeester

Lobby

Graf

• Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Tak a jsem zpátky...

první session na NL4 SH dopadla katastrofálně a naprosto mě otrávila. Jsem zpátky na 83,5 dolarech, což mi bude trvat zase šíleně času nahrát zpátky, ale rozhodl jsem se udělat opatření, aby se tato situace už nikdy neopakovala.

Pole neskutečně těžší než na NL2, ale pořád to nebude nic nehratelného. Jen ten mix - lepší hráči, SH, více peněz ve hře a cold deck způsobil naprostou blamáž. Rovněž jsem nedodržel stoploss 2BI a je mi ze sebe špatně.

Abych mohl splnit svoje cíle, je potřeba změnit několik věcí. Pro moji psychiku je 25BI málo, rozhodl jsem se zvýšit safe roll na 30-35BI, prostě abych mohl hrát komfortně i pod hranicí přechodu. To znamená, že přechod na vyšší limit bude na 125 dolarech, na vyšším limitu můžu prohrát 25 dolarů a až pak se teoreticky vrátím dolů, ačkoliv doufám, že to nejhorší už mám za sebou.

Dále jsem se rozhodl, že toho, co se při přechodu změnilo bylo až příliš, rovněž jsem neměl pevné kořeny ve své play. Musím si stanovit nějakou SH tabulku, mám v tom trochu zmatek a podívat se na nějaká videa, ačkoliv jsem tu pro tento limit nic nenašel...

Při přechodu na vyšší limit budu kombinovat stoly FR a stoly SH, přičemž SH stoly budou max. 1-2, podle tableselectu ty nejjednodušší.

Problémem je i nový software se kterým nejsem úplně sehraný a celkově jsem se cítil na stolech tak nepohodlně, že to takto prostě muselo dopadnout. Extrémní fish jsem bohužel za dobu hraní nepotkal žádnou a obávám se, aby to nebylo pravidlem.

Achjo, prostě mizerná nálada. Z euforie zase tvrdě na zem. Kolikrát to tady už bylo. Přiznám se, že takhle brzy je to pro mě překvapením...:/
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,706
      Ahoj
      na držku spadneš víckrát. Chce to klid, něco nastudovat, podívat se na opening range....ono to pude:f_thumbsup:
    • Parazzit69
      Parazzit69
      Bronz
      Registrace: 23.10.2014 Příspěvky: 116
      Určité nedoporučují mixovat SH a Fullring oba formáty se hrají úplně odlišné jak otevírání z určitých pozic tak 3bety a podobne...
    • Zeldyman
      Zeldyman
      Stříbro
      Registrace: 11.01.2010 Příspěvky: 1,018
      +1 Parazzit69

Rovněž přechod... buď NL 2 FR -> NL4(5) FR atd... a nebo, pokud chceš přejít na SH, tak NL 2 FR -> NL2 SH a jakmile se budeš cítit na sh dobře a budeš mít BR tak už pak pokračovat NL2 SH -> NL4(5) SH atd...
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Ahoj, díky všem za zastavení se a vinnimu za povzbudivá slova! :f_thumbsup:

Na 888poker se bohužel hrají NL2 SH stoly s 50bb max., tudíž jiný start než na NL4 SH nepřichází v úvahu.
      Díky za doporučení, on by v tom asi trochu galimatyáš byl, takže to kdyžtak zkusím pomalu, přidávat jeden stůl za druhým tak, abych si zvykl co nejpřirozeněji, v klidu si pooznačoval dost hráčů atp..
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Jak tomu taky někdy bývá, rozhodl jsem se jinak, než jsem tu původně psal. :pcuser:

NL2 FR jsem crushoval tolik, že už mi připadalo jako ztráta času se na tento limit vracet, ačkoliv by tomu tak BRM velilo ve chvíli, kdy jsem na NL4 SH swingnul téměř 10 BI dolů...:heart: :heart: :heart:

Rozhodl jsem se, že budu na limitu pokračovat a přinejhorším to pro mě bude zaplacená lekce. Při downswingu jsem se soustředil především na to, jestli má moje hra parametry regů na tomto limitu, což se mi v té největší krizi potvrdilo a získal jsem trochu jistotu ve své hře, ačkoliv do naprosté parády to má ještě rozhodně daleko. :transpire:

Momentálně se už nacházím v lehkém (2BI) plusu, hned obratem jsem swingnul nazpět, ačkoliv EV line hovoří spíš o štěstí (BE). Když k tomu příčtu jednu ohromnou minelu z nepozornosti (kterou samozřejmě počítám, ale neberu ji jako problém herní taktiky a strategie, ale spíše bych měl omezit délky ssns), cítím se na NL4 už docela pohodlně, vím více co očekávat (hrál jsem ji sice hodně na William Hillu, ale tam ta hra byla přecejen trochu jiná, zvláštní, kam se poker za 2 roky zase posunul), mám už na pár hráčů nahranou handhistory a tím pádem nezbývá než se soustředit na profit a nestat se rohlíkovým rakeback pro na druhém limitu odspoda. :s_cool:

NL4 stats:

Pazoury: 8580
      Posbíráno zlaťáků amerikáno: 9,56
      Přejeto slepců ve 100km/h: 2,78
      Celková roláda: 109,75

• Danicek639
      Danicek639
      Basic
      Registrace: 18.09.2015 Příspěvky: 2
      Hodně štěstí v těžkých začátkách chlape ! :)
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Spadl jsem zase na nějakých 88 dolárků po celkem 18k handách na limitu to vychází na nějaké 3BI dole, což je tragédie...:f_frown:

Procházím si těžkým pokerovým obdobím na jednoduchém limitu, a to je důležité. Člověk o své hře neustále přemýšlí, vidí chyby a časem se i ten hnusný downswing daří trochu omezovat. Je to zvláštní, ale jsem se svojí hrou spokojenej. Dělám chyby a snažím se je eliminovat, ale oproti ostatním regům sleduji, že se stackoff chyb v "coolerech" vyvaruji častěji - o to častěji však poslední dobou nastávají...:)

Nikoho nezajímá crying, a proto si beru to pozitivní. Práce s tiltem, rozpoznání a vypnutí hry co nejrychleji to jde. Učit se nesledovat BR, nebýt moneyscared (funny na tomhle limitu, ne? :-)) - ale hlavně graphscared a být zoufalý z toho, že zatím neporážím NL4, ať už si o tom proč můžu myslet cokoliv, začátek mě nepozvbudil. Jo a koupil jsem si Xeester

Čím si pomoci?

Vyrovnaný osobní život
      Mít rozplánované dny, přehled o tom co chci dělat v budoucnu, v poklidu dokončovat školu, neprožívat citové záchvěvy k dávno marným vztahům
      Sport
      Už setsakra začít něco dělat. Běhat, cvičit, nebát se, že to nebude dokonalé, stejně jako v pokeru i ve sportování se vyskytnou chyby, které bolí. Nebýt sicknesscared, srát na hypochondrismus, omezit chlastání piva.
      Sex
      Zase se pustit do sexuálního života, nehledat slečnu dokonalou, ale něco prožívat, probudit ego, posílit ego, zlepšit sebevědomí, mít na koho se obrátit v krizi.
      Dostatek peněz mimo hernu
      Nemít strach z toho, že nemůžu dobít peníze, když se nepovede překonat limit, nemít strach z toho, že budu muset jednou peníze z herny vybrat. Důležité si najít menší brigádu, poohlížet se po stálé práci, kterou bych i se závěrem školy zvládnul, nebýt závislý na dotacích od rodičů.
      Dostatečné volume, kterým překonám krizi
      Odehrát to, co jsem si slíbil, rozdělit to na více sessions, nehrát pod tlakem a v tiltu, v začátcích sessions hraju nejlepší poker, nevstávat tak pozdě dopoledne, přivstat si, být častěji večer doma, hraje nejvíce ryb, víkendy jsou nejvíce profitabilní, tím, že netrávím víkendy a večery hraním ztrácím edge.
      Tight is right, tighter is better
      Necallovat raisy na riveru bez nuts, nepouštět se do osobek proti regům, nesnažit se vyfoldovávat lepší handy, nebluffovat kromě cbetu a občas tcbetu v závislosti na statech, necheckraisovat často. Nikdy ne4-betovat light.
      Nebrat si neúspěchy tak osobně
      Věřit více své dokázané inteligenci, neobávat se výsměchu loserů, nenechat rozhodovat psychiku.
    • Silkwhi
      Silkwhi
      Bronz
      Cíle pro měsíc říjen:

a) 50 000 hand + volume - minulý měsíc se nepodařilo
      b) posunout se vpřed, makat na své hře, aby nebyla breakeven
      c) Gold status na psgy
    • nxonxo
      nxonxo
      Bronz
      Registrace: 16.12.2012 Příspěvky: 58
      super, to volume je pecka, skoda toho propadu ale NP, BR celkem loose ale taky NP, kazdopadne sleduju a drzim palce -> mrkni i na muj blog :f_love:
    • 1
    • 2