[BLOG] ~KEEP CALM AND BECOME A SHARK~

• assterix88
      assterix88
      Bronz
      Registrace: 21.06.2011 Příspěvky: 36
      Zdravím všechny PokerStrategisty,

na úvod bych se rád v krátkosti představil:
      - křestní jméno: Martin
      - věk: 27

Členem PSGY komunity jsem stal 21.června 2011 z čehož lze vidět, že mi to nějakou tu chvíli zabralo, než jsem se konečně rozhoupal a dokopal se k založení vlastního blogu. Hlavním důvodem je snaha od podlahy změnit svůj celkový přístup k životu jako takovému. Jedním z největsích protivníků v tomto dlouhém boji bude rozhodně má lenost a z ní pramenící neustálá prokrastrinace. Na druhou stranu mě strašně baví pročítat blogy sharků jako např.: TLN, matusko, opal99, mykl1812, JohnyC1337, Treizee, Cornie4ever, Duncan737, Havlisak, luciikk, horVeech atd. Přístup k hraní, skvělé výsledky a u řady z nich i životní styl jsou asi hlavní faktory, které do člověka doslova vlévají motivaci začít sám se sebou něco také dělat. Jak se říká "každý svého štěstí strůjce", člověk sice po očku úspěch trochu závidí, ale přitom vidí, že za všemi těmi vydělanými $$$ je opravdová dřina a spousta práce.

Disciplína, ve které chci rozvíjet své pokerové dovednosti, je cash game (NL SH). Po změnách ve VIP systému na Party Pokeru jsem byl nucen ze své domovské herny odejít. Do té doby jsem tam nahrál cca 216k hands (během 14 měsíců).

Graf je tvořený zhruba z 84% hraním NL4 FastForwardu, zbylých 10% NL10FF a 6% NL2 regular, vše ve formátu 6max. Avg. winrate 9.86 bb/100

Mou dosavadní snahu nahrát roll abych mohl zkoušet i vyšší limity pokaždé zhatila nutnost většinu BR jednou za čas cashoutnout a začít budovat od znova. To je samozřejmě věc, které bych se nyní velmi rád vyhnul. Aktuálně mám 50$ na Winner Pokeru. Z nějakého proma jsem tam dostal free 10$ a proklikal se k tomuto stavu hraním twister pokeru a NL2-4. Celkově se mi herna nijak zvlášť nezamlouvá. Traffic sice není úplně špatný (pokud samozřejmě nebudeme srovnávat s PS) a velmi špatných hráču tam není takové množství jako sem čekal. I když je asi hloupost to takhle hodnotit: jednak sám sebe považuju za semifish a navíc zde ani nemám odehraný moc velký vzorek. Nicméně budu časem uvažovat o přechodu na jinou hernu.

Teď ještě zbývá si stanovit cíle. Rozhodl jsem se přihlásit do Cornie challange. Do prosince tohoto roku bych se rád dostal a usadil na NL10, uvidíme jak to půjde. Vzhledem k předešlým zkušenostem s plánováním bude vhodnější pokud začnu s týdenními cíli.

Poker:

- každý den min. jedno coaching video

- odehrát 12 hod

- po každé session dát review

- prostudovat a začít postovat do HJ fóra

RL:

- každý den si zacvičit (min. 100kliků a 100 sedlehů)

- rozvhnout si den od probuzení do spánku, tento rozvh dodržovat

- omezit brouzdání na netu a hraní HearthStone (1,5 hod denně max)

grindu zdar!
  • 5 odpovědí
    • assterix88
      assterix88
      Bronz
      Je zde konec týdne, co se týká jeho rekapitulace, tak to vypadá následovně:
      Poker:
      :heart: každý den min. jedno coaching video - vůbec
      :heart: odehrát 12 hod - splněno z 98,6%
      :heart: po každé session dát review - v průběhu týdne jsem přenastavil na projetí 3 nejziskovějších a 3 nejztrátovějších, splněno cca tak z 20%
      :heart: prostudovat a začít postovat do HJ fóra - abosultně nic

RL:
      :diamond: každý den si zacvičit (min. 100kliků a 100 sedlehů) - 1/7
      :diamond: rozvhnout si den od probuzení do spánku, tento rozvh dodržovat - cíl zrušěn
      :diamond: omezit brouzdání na netu a hraní HearthStone (1,5 hod denně max) - rozflákal se mi mobil, takže dokud se mi nevrátí z opravy, tak hraní Hearthstonu a Lumosity snižuji na minimum, jinak na net čumim denně furt x-hod, takže žádná změna

Celkově to tedy vypadá, že vše při starém a rozhodně jsem od své lenosti nijak zvlášť nevzdálil a cíle příliš neplnil. Průběh týdne poměrně ovlivnil kamarádovo pohřeb, který se konal v úterý. Den předním jsem hrál cca 6hod session, kdy jsem notně hazardoval s celým BR. Můj mindset nebyl absolutně nastavený na grind a přesto jsem u stolů proseděl čtvrt dne, kdy jsem střídal počet stolů od 1 do 12, a limity od NL 2 do NL10 a ztrátu nakonec vymazával na NL20speed :facepalm: Na konci tohohle bezmozkovitého hazardu, kdy jsem většinu času hrál na tiltu, ale neřešil to, mi bankroll hlásil 62$ z původních 50ti, ale věděl jsem, že příště tedy takhle rozhodně NE. Nejen smuteční obřad, ale i pracovní povinnosti (st,čt,pá), dále 2 návštěvy fotbalu doma v Plzni (čt, ne) a šílený spánkový režim (Po-Čt), mi notně rohodily průběh týdně, takže Poker Mindset přišel na řadu až k jeho konci. Co se týká pozitivnější stránky věci: - v pátek jsem se zamyslel, jak chci dále, aby to fungovalo, tzn. stanovil jsem věci, kterými bych se chtěl řídit v momentě, kdy se svém čase chci věnovat čistě pokeru:
      Před session:
      :spade: udělat si jeden ze silver kvízů v BSS sekci:
      http://www.pokerstrategy.com/strategy/weekly-no-limit/

:spade: připravit si pití (v mém případě ideálně voda s citronem) a naladit nějakou chill music
      :spade: na rozehřátí pár cviků pro tělo

Session:
      :spade: začít se 4 stoly (vyhledávat vyšší avg. pot kvůli rybám), postupně jít až na 12 (pokud stále stíhám racionálně uvažovat nad situací jako nad spotem, a nejenom co mam za karcle a kde zrovna sedím:)

Konec session:
      :spade: Whenever start feeling distracted - při větší zátěži, kdy člověk musí rychle a správně vyhodnocovat dané situace na stole, dochází u mě cca po 30-45min k určité formě otupení. Z té se buď snažím probrat opětovným soustředěním, popř. session pomalu ukončuji.

Po session:
      :spade: jak už bylo uvedeno výšše - zkouknout 3 nejziskovější a 3 nejztrátovější poty session. Je to myšleno zatím provizorně. Session review je 1 z věcí, do které bych se rád časem trochu zabředl a věnoval ji patřičnou pozornost, protože exploit svých a soupeřových chyb = profit.

Od pátku, kdy jsem si tato pravidla stanovil, jsem nasedl poctivě na NL2 SH a začal hrát:

Ač je to jen pár hand i přesto pociťuji trochu edge nad soupeři, proto se při BR 120$ stěhuji na NL4. Aktuálně mi tam svítí 80$, vip body zatím hodlam šetřit a neproměňovat. Jinak zavedl jsem si určitou formu deníku, je to spíše notes položený u ntbku pro případ, že si potřebuji ulevit s myšlenkou.

Goals 24.-30.8.
      - 16h hry + 5 studia
      - shot nl4 (tzn. profit at least 40$) - vím, že je blbost dávat profit jako cíl, ale rád bych šel výše co nejdřív
      - pořešit délky session
      - cvičit !
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      Čauko, nice blog a nice effort :) ..

Ne, že bych ti do toho chtěla kefrat, ale napadlo mě pár věcí při pročítání :) .. nechci být za chytrolínku, nebo tak, ale tyhle věci níž mi teď celkem pomáhají a docela mi trvalo, než jsem si na ně přišla :D ...

Mně o hodně víc vyhovuje projíždět ty spoty/dělat review až další den ráno - s čistou hlavou, bez emocí, etc.. Navíc to funguje jako super warmup, když si něčím nejsem jistá, rozeberu handu s někým apod... po ssn se mi i někdy stávalo, že jsem to jen tak proklikala, jenom prostě abych si to mohla "odškrtnout".. :)

To upadání focusu u ssn se mi teď povedlo vyřešit tím (ještě to teda testuju :D ), že jakmile to na mě příjde, tak prostě no matter what kliknu na všech stolech sitout, ani nečekám na bb a jdu se projít, opláchnout, udělat pár dřepů, na terásku na čerstvý vzduch na chvíli apod.. stihnu se vrátit, než mě to sitoutne ze všech stolů, ušetřím čas s dalším rozjížděním stolů/warmupem.. a jsem rdy znova na stejnou dobu 100% fungovat :) .. na tom ff to je asi menší problém ale no :D

k tomu rozvržení dne předem - nandal sis toho teda celkově strašný dardy :D , méně je někdy více tady funguje dvojnásob - jak mi vždycky říká můj kamarád, který mi dává tak trochu "rl i mindset coaching" - nejde o to, aby ses týden hecla a se strašným úsilím všechno splnila, jde o to, abys postupně získala návyky, jaké chceš a aby ty návyky vydržely longtermovo.. anyway - mně o dost víc funguje si rozepsat dny na celý týden, co který den chci stihnout a udělat a pak to večer předem max jenom upravit, když je třeba, něco se tam naskytne apod... bere to míň energie, je to imo efektivnější a nemám problém s tím, to dodržovat, oproti tomu, když jsem si to psala každý den.. většinou jsem to pak stejně psala až další den ráno a ... :D

No, tak jsem se vykecala.. :D gl, ať to točí a brzo píšeš o shotu nl10 :) !!! keep it up
    • assterix88
      assterix88
      Bronz
      to luciikk: Ahoj Lucko, ani nevíš, jak moc jsem vděčný, že zrovna ty jsi přispěla cennými poznatky do tohoto vlákna. Opravdu si vážím příspěvků zvláště od člověka, jehož blog jsem doslova hltal, při jeho čtení jsem obdivoval tvůj přístup k pokeru i RL :) Ale dost už podlézání... Speciálně se mi moc zalíbila hned tvá první rada: dělat si krátkou rekapitulaci session bezprostředně po ní, jen aby si člověk mohl říci splněno, nemá zrovna extra value. Proto jsem se nechal inspirovat, tím, jak to popisuješ přímo ty.

Další radu na srdce si beru u druhého bodu, tzn. dát si krátký sitout break a vrátit se ke stolům např. po malé rozcvičce a plně soustředěn. Aktuálně se plácám na NL2 regular stolech a k fastforwardu zatím nevím jestli se chci vůbec vracet. Hlavním důvodem je, že na normal stolech mi HUD jede, kdežto na zoomu ne. Z toho se pak stává hodně guessing game, kdy třeba 85%+ pole je tvořeno prakticky unknown villainy a člověk najednou upadá k tomu hrát handu takříkajíc standardně, a přichází o možnost exploitu soupeře. U regular stolů mám tedy v plánu zatím zůstavát, jen to chce ještě pořešit počet stolů: u 4 - 6 mi přijde, že se trochu i nudím, 7 - 10 je tak akorát, 11- 13 se dá také zvládat, ale hrozí po chvíli riziko autopilota a občasného missu stěžejních informací o spotu. Tím, že budu tlačit na volume, dosáhnu dle mého názoru rychlejšího profitu, ale za cenu, že to bude hraním někde kolem B(C)-game. Takže to zkusím radši moc nepřehánět a plně focusovat každou handu a tíhnout k jejímu ideálnímu zahrání.

Ohledně poslední rady týkající se plánování, tak mě velmi zaujala citace
      nejde o to, aby ses týden hecla a se strašným úsilím všechno splnila, jde o to, abys postupně získala návyky, jaké chceš a aby ty návyky vydržely longtermovo.
      Rozhodně mám v plánu se time managmentu ještě věnovat a začlenit ho postupně do svého života.

Na závěr Ti ještě jednou moc děkuji za skvělé rady, a samožřejmě GL za stoly i v RL :)
    • luciikk
      luciikk
      Bronz
      Registrace: 17.05.2011 Příspěvky: 1,046
      ... Sakra, teď se červenám a ani tady není vhodný smajlík na to :coolface: ...

"Další radu na srdce si beru u druhého bodu, tzn. dát si krátký sitout break a vrátit se ke stolům např. po malé rozcvičce a plně soustředěn. Aktuálně se plácám na NL2 regular stolech a k fastforwardu zatím nevím jestli se chci vůbec vracet. Hlavním důvodem je, že na normal stolech mi HUD jede, kdežto na zoomu ne. Z toho se pak stává hodně guessing game, kdy třeba 85%+ pole je tvořeno prakticky unknown villainy a člověk najednou upadá k tomu hrát handu takříkajíc standardně, a přichází o možnost exploitu soupeře. U regular stolů mám tedy v plánu zatím zůstavát, jen to chce ještě pořešit počet stolů: u 4 - 6 mi přijde, že se trochu i nudím, 7 - 10 je tak akorát, 11- 13 se dá také zvládat, ale hrozí po chvíli riziko autopilota a občasného missu stěžejních informací o spotu. Tím, že budu tlačit na volume, dosáhnu dle mého názoru rychlejšího profitu, ale za cenu, že to bude hraním někde kolem B(C)-game. Takže to zkusím radši moc nepřehánět a plně focusovat každou handu a tíhnout k jejímu ideálnímu zahrání. "

Tady mě ještě napadlo pár věcí, na který musím reagovat :) ).. Vím, že kluci tohle vyřešili tak, že si ty staty a věci z hudu přepisovali přímo do notes u hráčů na stole, trochu pracnější, ale řeší to celkem problém.. No a k tomu počtu stolů na regulárech... Vždycky mi na to někdo říkal, že když se u méně stolů nudím, tak málo přemýšlím :D ... Čím míň stolů, tím míň sklouzáváš do autopilota a hlavně - zvyšuješ skill... Dá se parádně sledovat dynamika na stole, koukat, jak lidi hrají různé spoty, psát si poznámky co, kdo a jak a proč udělal etc.. Mně nejideálnější po těch letech (:coolface:) příjde 6 stolů no.. A hlavně dobrá flexibilita a sebereflexe - někdy nestíhám ani 6, jindy při míň agro ssns mám full focus i při 8.. chce to zkoušet, experimentovat a nebýt na nic fixnutej :) ))...

ok, tak ať se všechno dařííí :) ! GL
    • assterix88
      assterix88
      Bronz
      Uběhlo více jak 14 dní od posledního updatu a tak nějak rozmýšlím, co sem vlastně napsat. První týden se nesl v celkem dobrém duchu. Ačkoliv jsem se občas potýkal s otázkou špatného mindsetu, tak mě čas věnovaný hraní a studování pokeru převážně bavil. Velmi mne zaujal níže uvedený článek, popisující obtíže spojené s hraním microstakes.
      http://cs.pokerstrategy.com/news/world-of-poker/Jsou-micro-stakes-p%C5%99%C3%ADli%C5%A1-mal%C3%A9-na-nau%C4%8Den%C3%AD-pokeru-_92920/
      Mohou být ale micro stakes pro seriózní poker příliš nízké? Může být snazší být v plusu, ale mnoho lidí bude mít problém s disciplínou. Ať se snažíme nebýt results oriented sebevíc, vždy je mnohem jednodušší se namotivovat ke hře a ke studiu, pokud peníze něco znamenají. Za výhru musí stát za to bojovat a prohry musí trošku bolet, abychom si udrželi energii hrát. Nikdo nechce hrát 12 stolů šest hodin denně s vidinou $4,28.

Nevím, jak to přesně popsat, ale v podstatě jsem se sám již párkrát přistihl, že hraním nejnižšího možného limitu po čase dochází k ústupu herní disciplíny a ve hře se začne projevovat lidské ego. V hlavě se vytváří myšlenky typu: pokeru jsem už přece věnoval tolik času, mám nahráno a nastudováno, tak co by mne tady měli teď cvičit nějaký nl2fishe, vymyslíme nějakou superkreativní blbost a oni mi ty prachy odevzdají. Ve výsledku začne člověk více tíhnout k dělaní spews a od session neodchází o pár BIs bohatší, ale naopak.

Abych si trochu od NL2 odpočinul a zároveň se trochu namotivoval k vyšší výzvě, rozhodl jsem se regnout přes psgy na novou hernu. Už na začátku blogu jsem si pohrával s myšlenkou, že se vrátím k hraní zoom/fastforward/speed/.. pokeru. Vybral jsem si NetBet poker, depositnul $25, k tomu přišlo free 20€ (10 hned+ 10 po týdnu) a 200%FDB na clearování.
      Od začátku jsem chytl na NL5 celkem solidní heater. Náhled pro grafomily zde:

Zároveň i potešilo získání Skokana týdne v probíhající BRC. Nicméně to byl můj vůbec první report do výzvy, takže zase nic, za co bych se měl plácat po zádech. Držím palce všem zúčastněným , především pak Pinnymu, který si získal mé sympatie za publikování jeho překladu Mental game of poker, který jsem s chutí přečetl a odnesl si cenné informace. Právě problematika spojená s psychickou stránkou hraní pokeru u mě za ty poslední 2 týdny hrála zřejmě největší roli. V průběhu toho minulého mi bohužel odešel můj 9-ti letý zvířecí kamarád :s_cry:
      .

V tu dobu jsem již dost zápasil právě s mindsetem, kdy: 1) se mi hrát příliš nechtělo 2) když jsem hrál, tak jsem hrál špatně 3) studium=0. Pokud k tomu přičtu trochu nervy v práci, dále neplnění RL goals (cvičení - bída, strava - nicmoc, spánek - :facepalm: ) a žádný posun ve slibovaném budování time managmentu, nelze tak zhodnotit předchozí týden jinak než negativně. Otázka je, zda se někdy konečně dokážu posunout někam dál a nebo budu dál bojovat s každodenním dilematem:

Přijde mi, že jakákoliv nepohoda v RL se u mě strašně odráží i v pokeru. Tento nesoulad poté pramení k tomu, že i přesto, že si vytyčuji konkrétní cíle, kterých bych chtěl za dané období dosáhnout, tak jejich neplnění si stejně vždy zdůvodním nějakou výmluvou, proč tomu tak bylo a navíc mě stejně nečeká nějaká forma okamžitého punishmentu, takže whatever.. Tenhle "problém v hlavě" se zkusím v nadcházejícím období odstranit a začít konečně naplno makat. Trochu ironií je, že si již delší dobu chci pořídit knihu Konec prokrastinace, ale doposud jsem byl moc líný si ji zajít koupit.

Loučím se se všemi, kdo mé myšlenkové zvratky dočetli až sem.
      GL&HF