[NL10] AKs IP vs UTG

• Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Full Tilt Poker $10.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2764460
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP: $10.02 - VPIP: 20, PFR: 10, 3B: 7, AF: 2,5, Hands: 373
      Hero (CO): $11.35 - VPIP: 22, PFR: 18, 3B: 5, AF: 1,9, Hands: 28027
      BTN: $4.37 - VPIP: 26, PFR: 9, 3B: 5, AF: 2,1, Hands: 536
      SB: $24.24 - VPIP: 64, PFR: 7, 3B: 13, AF: 0,0, Hands: 14
      BB: $14.29 - VPIP: 24, PFR: 18, 3B: 8, AF: 2,5, Hands: 288
      UTG: $14.61 - VPIP: 23, PFR: 15, 3B: 0, AF: 0,7, Hands: 13

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with K :heart: A :heart:
      UTG raises to $0.30, 1 fold, Hero calls $0.30, 3 folds
      Možná první chyba, ale AK defaultně proti utg ne3betuji a navíc na SB je velká ryba + na BB je agresivní hráč. Jiný názor?
      Flop: ($0.75) 6 :spade: 2 :heart: 9 :heart: (2 players)
      UTG bets $0.70, Hero calls $0.70
      Tady opravdu nevím, v tu chvíli jsem si říkal že se nechci izolovat do lepší range, ale měl jsem hrát agresivněji. Můj největší problém v této handě, asi zbytečně pasivní hra.
      Turn: ($2.15) J :spade: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.30, UTG calls $1.30
      Sizing v pořádku?
      River: ($4.75) A :club: (2 players)
      UTG bets $2.40, Hero calls $2.40
      Tady mi to začalo opravdu smrdět, mám pocit že tu hráči prakticky neblafují, nevím jestli tu není správný disciplinovaný fold.
      Díky
  • 5 odpovědí
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      NOTES

Jak víš, že je SB velká ryba? Z těch 14 hand to nebude, stack <100bb, nebo <40bb nemá (jak známo ryby nedokupují), takže.. sis ho předtím proklepl, viděl jsi, že je na dalších pár stolech a tam má stack třeba 20bb? A ten BB, máš na něj, že squeezuje třeba 20+%? Jak by ses zachoval, kdyby to teda s nějakým větším sizingem 3betnul? A v případě, že by UTG fold/call/reraise?

PREFLOP

Myslím, že vzhledem k tomu, že na UTG sedí naprosto neznámý hráč, tak máš na výběr z call nebo 7-8bb reraise. Imho důvod pro reraise může být právě ten agresivní hráč pokud nemáš v plánu stackoff. On nepůjde 4bet do UTG raise CO reraise pokud nebude mít monster. Kdybys ale měl v plánu ho nechat squeeznout a pak to sám shovnout, pak je lepší call. Nicméně, call je tady snad OK

FLOP

Tady možná dělám dlouhodobě chybu, ale je to low nespárovanej flop, kde mám 2 best OC a nutsFD - snažím se dát prachy do potu a stacknout se. O to víc, když to protihráč takhle potbetne. Je velká pravděpodobnost, že protihráče vyfolduješ a když ne, tak máš pořád takových outů, že hraješ v podstatě coinflip. Plus se Ti do toho můžou spustit i low FD BDSD hráči s JTs. Když tohle callneš a nehitneš FD ani pár, pak jsi na tom totiž dost prabídně. Protihráč Ti tam nasolí znovu potbet a jsi v loji, protože na to už odds nemáš.

TURN

A turn nechápu. Když už ses rozhodl nebýt na flopu agresivní a snažit se hitnout nějaký ze svých outů, tak proč tady vsázet? Co bys dělal, kdyby protihráč reraisnul? Protože pokud je to neznámý hráč, pak to celkem hrozí, je to UTG raisor, tak spíš bude něco mít než kdyby to byla CO vs BB hra. Máš spoustu outů třeba na call kdyby vsadil 1/2potbet, ale když už checkne, tak za mě je to checkbehind, nechci se dostat do situace, kdy reraisne a já budu muset zahodit.

RIVER

Asi bych to nezahodil. Když už konečně hitneš jeden z těch outů a máš TPTK. Může mít pořád set nebo AJ, ale taky tam bude mít AQ/AK nebo úplný bluffy z nezkompletovaných draws. Potřebuješ vyhrát jednou ze tří.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Rasi4R,

PF se mi zdá ok, pokud není BTN dobrý loose/aggro hráč a nenutí mě mít úzký CC (a tedy 3betovat víc), tak mně call přijde ok, obzvlášť pokud je na blindech potenciální fish. Myslím si, že pokud za 14h vstoupil do hry tolikrát a skoro vždy pasivně, tak to bude fish velmi často. Postflop nemám raising range, máme tu dost málo z 2P+ a obzvlášť proti potbetu nemusí být ten stackoff bůhví jak ziskový. Máme pozici a velmi dobře se nám budou peníze dostávat do potu, když hitneme + teda máme i nějakou SDv.

Tím nechci říct, že raise musí být ztrátová hra, s takovou EQ v potu bude raise asi vždy +ev, ale to neznamená, že to musí být nejziskovější možnost(!).

T/R je velmi zvláštní - za Tebe ok bet (i když šel bych mnohem výš se sizingem, imo budeš mít neúměrně hodně bluffů ku value s tímto sizingem - i overbet je ok na tomto boardu), ale nerozumím moc hře soupeře. Na takto wet boardu bych skoro vyloučil 2p+ a tak mně dává smysl jen AJ. Asi bych nefoldnul.
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      A9s etc bych mu taky hodil do range
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Jop, A9s vypadá taky dost reálně.
    • bodycheck
      bodycheck
      Zlato
      Registrace: 09.09.2012 Příspěvky: 754
      Na tom riveru ať už nás poráží, nebo ne, tak je jistý, že to zahrál dost nestandardně. Tím pádem může mít v podstatě cokoliv, protože, jestli si tady může takto divně zahrát horší pro value, nebo bluff, tak takto může zahrát taky set od flopu, nebo jakýkoli jiný slowplay. Obecně si myslím, že horší pro value tady budou lidi málokdy sázet a bluffovat ani není moc s čím a když už by bylo, tak v této situaci bych na to také moc nesázel.

Abych to zkrátil, tak většinou z mé zkušenosti když soupeř zahraje takto zmateně a je to 23/15 byť na malym vzorku, tak nás prostě v >90% beatuje. Takže za mě nebýt zvědavý a disciplinovaně foldnout.