[NL5] 55 open z CO, over pot-betting

• Zbyna86
      Zbyna86
      Bronz
      Registrace: 23.05.2011 Příspěvky: 236
      PokerStars - $0.02 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 342 BB (VPIP: 29.41, PFR: 29.41, 3Bet Preflop: 20.00, Hands: 17)
      SB: 130.5 BB (VPIP: 40.00, PFR: 20.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 5)
      BB: 69.5 BB (VPIP: 25.00, PFR: 16.67, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 13)
      UTG: 55 BB
      MP: 126 BB (VPIP: 100.00, PFR: 100.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 1)
      Hero (CO): 100 BB

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 5:spade: 5:diamond:

fold, fold, Hero raises to 3.5 BB, fold, fold, BB calls 2.5 BB
      Mám na CO PP a je ke mě foldnuto. Vsázím 3,5BB pro případnou krádež blinds, ale dostávám call od BB
      Flop: (7.5 BB, 2 players) A:spade: 3:heart: 5:heart:
      BB checks, Hero bets 8.5 BB, BB calls 8.5 BB
      Flop mě hituje na SET, ale celkem wet. :heart: FD a nízká SD, na kterou by mohl i callovat z BB. Případně nějakou :heart: kartu čekám že drží. Možná i nízké :Ax: Něco silnějšího jako TT+ bych čekal agresivněji preF... Villain jde ch, tak dávám vyšší sizing > pot, pro value ze :heart: případně :Ax: Na re-raise bych jen callovat s tím, že na T bych se RR, nepřišla by-li :heart:
      Turn: (24.5 BB, 2 players) J:club:
      BB checks, Hero bets 29 BB, BB calls 29 BB
      Pro mě docela safe card, pokračuji v agresi i vyšším sizingu.
      River: (82.5 BB, 2 players) A:heart:
      BB bets 28.5 BB and is all-in, Hero calls 28.5 BB
      Villain jde najednou donk-bet? Mám FH a porážíme jedině :Ax: FH. Villain moc za čarou už neměl, takže jednoduchý call. Dá se tu vůbec na nějaký sizing foldnout? Kdyby měl více za čarou a vsadil např. pot-bet?
  • 10 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      To byste museli být přes 100bb deep aby ještě zbýval pot na riveru. Ale stejně bych nefoldnul, jenom kdybych o něm něco věděl - třeba že nevsadí flush na spárovanym boardu, nebo že často hraje FD check/raisem.

Zaujal me tvuj docela vysokej size pre. Jako nic proti, ať si to každej betuje jak chce. Já jen že když hraješ třeba nějaký moderní open range (je jich tady hromada) a kombinuješ to se sizingem co se používal před x roky tak to nemusí jít dohromady.
    • xpravda
      xpravda
      Bronz
      Registrace: 12.06.2011 Příspěvky: 7,864
      ahoj
      neoverbetoval by som, ale sizingy blízko potu sú dobré. na river by ti ostalo menej ako POT behind a aj takým sizingom to dostaneš do hry všetko. na river určite nefoldujem. na žiaden sizing nefoldujem. porážaš veľmi veľa donkov s flashami alebo čistými trips AAA. 2P a lepšie sa v drvivej väčšine fastplayujú na flope alebo turne, takže na river nehrozí veľa full housov
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      Mam jen par poznatku.. 1) nvm proc otviras 3,5bb, je to imo zbytecny, bohate,ale bohate staci 3bb, na CO jeste min..
      2) co stoji za zvazeni je, je potreba to vubec otevrit? Vyhoda tehdle small pp je v chytani setu. kdyz se podivas, tady hrajes oop proti BU, a ip proti blind, ALE bb nema full stack, takze to neni tak vyhodny;)
      3) ten ovrbet cbt, mi pride spis jako chyba! mas defacto nutz,a overbetujes to do range, ktera nema moc hand na takovedle zaplaceni, urcite bych vsazel hodne,jak bylo napsano,skoro pot,ale overbet? ...ZBYTECNY! Muzes treba vyhnat 3x 5x nebo ja nvm 67 neco, co by cbt dalo..
      Ja vim, ze niceni micros ma byt skrz tahani value,ale todle uz mi pride prehnany.. myslim,ze spis vyzenes handy,co zaplati neco (castejc) nez ze ziskas o trochu vic value z hand,co jsou schopny zaplatit (tech neni tolik)
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Od CO dál hraju všechny páry. 55 otvíram už na MP.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Tak jasny, nekde je snad spocitany, ze krom utg tam bys nemel hrat 22 33 44 , pak uz muzes vsechny a "vyplati se" ...ALE ja tim chtel cilit prave na ten BB.. pary se vyplati,kdyz mas za sebou fullstacky prece, ne?! .... Kdyz nema fs, neni to urcite vyhodny, tudiz ten spot de easy vynechat...
      Spis me ale zarazi ta velikosr pf raisu.. (kdyby byla mensi, teoreticky by mohl jit i call 3betu od bU) ale to uz zachazim dal.. Spis de o to, ze otevrem 3,5bb dostanem 3 bet, tak zahazujem,,skoda tolika vyhozenejch penez.. Jako kazdej si muze otevirat jak chce obv, ale nejak mi pride nejrozsirenejsi/nejlepsi neco jako utg a mp 3bb,co 2,5, bu 2, sb 2,5... i mi to pride nejvyhodnejsi k nasledujicim hram pre/post..
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Tak můžeš stáhnout range kvůli shortu na bb. Ale neni to trochu přehnaný, jít menší open než máme na MP?
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      prehnany? ..dyt to je u vetsiny lidi standart ne? :D ... alespon ja se s tim setkavam, s mensim sajzingem na co a bu ;) ..je to dobry i vuci callovani 3betu ip... a nasledny hre ;) ...

Hlavne neresim tolik tu velikost, ikdyz 3,5 mi pride proste spatny, kdyz zahazujes na 3bet )tady bys mel) proc oteviras tolik, staci min = prohrajes min...
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Já bych River určitě nefoldnul.
      Ty OB jsou zbytečné

......Na re-raise bych jen callovat s tím, že na T bych se RR, nepřišla by-li :heart: .........
      Proč?? Ty to tam se setem chceš dostat už na flopu, ne?
    • karisek
      karisek
      Moderátor
      Moderátor
      Registrace: 31.05.2012 Příspěvky: 3,151
      mmorron původně napsal
      prehnany? ..dyt to je u vetsiny lidi standart ne? :D ... alespon ja se s tim setkavam, s mensim sajzingem na co a bu ;) ..je to dobry i vuci callovani 3betu ip... a nasledny hre ;) ...

Hlavne neresim tolik tu velikost, ikdyz 3,5 mi pride proste spatny, kdyz zahazujes na 3bet )tady bys mel) proc oteviras tolik, staci min = prohrajes min...
      Shamway asi myslel jestli není přehnaný zuzovaz range kvůli shortu na BB na tolik, ze budeme otevírat uzeji než standartne otevirame na MP. A já s nim souhlasim. Je to dost nity. Navíc ty to na CO oteviras i jako steal a někdy se da s 55 vyhrát i v SD...set mine urcite není jediný důvod openu a tak nejake drastické změny range kvůli par chybejicim BB bych nedělal.
    • Impersonal23
      Impersonal23
      Bronz
      Registrace: 05.04.2014 Příspěvky: 121
      Dle mě, jsi to zahrál naprosto OK.
      Prakticky nemůžeš foldnout ani na jedný streetě, natož preflop.
      WP