[NL25] Q3T monotone. Co raisovat na flopu?

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $60.68 (242.7 bb)
      BB: $9.65 (38.6 bb)
      UTG: $43.77 (175.1 bb)
      MP: $15.61 (62.4 bb)
      CO: $31.28 (125.1 bb)
      Hero (BTN): $27.71 (110.8 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q T
      2 folds, CO raises to $0.75, Hero calls $0.75, 2 folds

Flop: ($1.85) Q 3 T (2 players)
      CO bets $1.25, Hero calls $1.25...

Na flopu budu raisovat 8c pro value (TT, 5c6c-9c8c a 9c7c)
      Teoreticky bych tam měl mít i nějaké bluffy, které v praxi bohužel nemám. Kolik by to mělo být comb a které handy zvolit?
      Nějak takto by mohla vypadat moje CC range na BTN vs CO
      99-55, TdTh, TdTs, ThTs, KJs+, QJs, J9s, 97s+, 87s, 76s, 65s, AdJd, AhJh, AsJs, AdTd, AhTh, AsTs, KdTd, KhTh, KsTs, QdTd, QhTh, QsTs, JdTd, JhTh, JsTs, Ad9d, Ah9h, As9s, Td9d, Th9h, Ts9s, Td8d, Th8h, Ts8s, KJo+, AdQh, AdQs, AdQc, AhQd, AhQs, AhQc, AsQd, AsQh, AsQc, AdJh, AdJs, AdJc, AhJd, AhJs, AhJc, AsJd, AsJh, AsJc, AdTh, AdTs, AhTd, AhTs, AsTd, AsTh
  • 6 odpovědí
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Tak handy Acx Kcx, co nemaji pár?
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      jop to máš pravdu. Sice jsem si to analyzoval na A-high boardu (přesněji na :Ac: :Tc: :3c: ), ale i tam najdu dost Kcx a Qcx celkem v pohodě. Když už jsem sem dal tu handu, tak mě spíš zajímalo, jak vypočítám kolik těch comb bluffů bych měl přesně mít.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

v Applications of NL Hold'em od M.Jandy se používá jako optimální poměr value:bluffům na F okolo 40:60. Záleží na struktuře boardu, potažmo EQ, kterou naše handy mají, ale jako výchozí bod je to ok. Pro 8c teda bude ok mít okolo 12c bluffů. Jinak nemusíme vždy raisovat jen AXcx, protože toto budou typicky handy, které intuitivně budeme chtít hrát raise b-b-shove na clubech i blankách (blokují slowplay range, takže na tuto linii jsou nejlepší na mono boardu).

V teorii bychom ale neměli mít už tolik bluffů na T a už vůbec ne na R, teda měli bychom mít handy, se kterými chceme jít raise F + give-up T a raise F + bet T + give-up R, co už často není tak intuitivní. Na raise F + give-up T často použiji nejhorší PP s FD (můžeme občas vyhnat lepší přímo na F a když dostaneme call, můžeme jít xbeh T a velmi levně realizujeme EQ až do R + můžeme občas outdrawnout lepší handy opět). Na raise F + b + give-up R mě napadají nějaké OESD např.
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      :happy:

:f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup: :f_thumbsup:
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Můžu se ještě zeptat, jaký by měl být tedy poměr na T a R? A případně jestli náhodou neznáš na toto téma nějaký coaching? :)
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Uvádí se poměr ~1:1 na T na ten bet a případný bet/shove na R ~3:1-2:1 ve prospěch valuehand, podle sizingu. R je nejjednodušší na odvození, protože už vyplývá čistě z odds, teda pokud např.potneš, soupeř dostává 33% odds, teda přesně 1 ze 3 by měl být bluff.

Ad coaching - až doděláme PF, tak v budoucnu určitě plánuji probírat i postflop, kde na toto určitě přijde řeč.