[NL25] FR AKo

• lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      PokerStars - $0.25 NL - Holdem - 8 players
      Hand converted by PokerTracker 4

SB: 104.28 BB (VPIP: 16.74, PFR: 14.23, 3Bet Preflop: 4.40, Hands: 242)
      BB: 106.72 BB (VPIP: 13.36, PFR: 10.66, 3Bet Preflop: 4.98, Hands: 2,095)
      UTG: 116.56 BB (VPIP: 20.96, PFR: 15.58, 3Bet Preflop: 6.04, Hands: 358)
      UTG+1: 115.58 BB (VPIP: 27.88, PFR: 13.46, 3Bet Preflop: 2.17, Hands: 105)
      MP: 77.24 BB (VPIP: 33.33, PFR: 8.33, 3Bet Preflop: 7.69, Hands: 49)
      Hero (MP+1): 101.5 BB
      CO: 107.32 BB (VPIP: 15.85, PFR: 13.81, 3Bet Preflop: 6.49, Hands: 6,521)
      BTN: 141.38 BB (VPIP: 17.80, PFR: 14.20, 3Bet Preflop: 4.81, Hands: 535)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has Q:spade: Q:club:

UTG raises to 3 BB, fold, fold, Hero calls 3 BB, fold, fold, fold, fold

Flop: (7.5 BB, 2 players) 5:club: J:diamond: 7:club:
      UTG checks, Hero bets 4.5 BB, UTG raises to 12.9 BB, Hero calls 8.4 BB

Turn: (33.3 BB, 2 players) 2:heart:
      UTG checks, Hero

Ahoj k této handě mne nezajimá moje play ale line soupeře. Přesněji začlenění do mojeho gameplanu.

Budu vycházet z několika domněnek.

Domněnky/Předpoklady:
      1) UTG regulár má dost tight range. Já tam mám AQo+,AQs+ a 77+. Pokud je fishy BB tak hrozně rozširuju ale to je nepodstatné.
      2) Lidé na této struktuře betujou vs miss cbet hrozně moc - podle mne i handy jako 66, protože čekají častý check fold.
      3) Calling range hráče na EP-CO by měla být hrozně PP heavy.
      4) Soupeř je "schopný" reg

To, že lidé moc betují vs miss cbet bych měl exploitovat check raisem. S ohledeme na tight range mne jako jediný vhodný kandidát napadá :Ac: :Qx: /:Ac: :Kx: . Dále by se tam daly dát ruce jako :Ax: :Kc: jelikož soupeř má v rangi hlavně AKs, AQs tam na EP-CO skoro nevidím.

Nevím ale čím to balancovat nebo jestli to je u explo play vůbec třeba.
      Top set hraji check calldown / raise někde na dalších streetách zase záleží co to je za rega.
      Overpáry/top páry hlavně one and done + check call a přehodnocení podle tendencí hráče. Nebo přímo check call OTF.
      Middle set cbetuji.
      Bottom set check call.
      Middle páry check call.

Teď když nad tím vlastně uvažuji tak mám dost nízký cbet. Takže to je další + k tomu zařadit check raise ne ?

Chci se zeptat jaká je ideální play na T :club: ? Lehký overbet ? Nechci aby si soupeř se setem/overpárem myslel že má odds na call. Nebo normální 3/4 bet ? + OTR shove.

Ještě bych se chtěl zeptat jak to hrát z pozice hera. Tj. já jsem cold caller preflop a dostanu cbet. OTF nemám raising range a OTT mám raising range top/middle set. Nemám tam žádné bluffy. FDs nechci raisovat OTT protože nemám tolik equity. Takže to celkově hraji špatně a měl bych mít raising range OTF a balancovat to FDs ? (AKo/AKs) ? :f_rolleyes:

Doufám, že nevadí takovýto formát handy.

Díky za komentáře
  • 6 odpovědí
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj lukasek09,

souhlasím s argumenty, proč mít c/r range a teď k té konstrukci - měl by sis to rozdělit na několik částí, pokud chceš být balanced - teda co budeš hrát c/r + give-up na T, co c/r + b + give-up na R a nakonec co c/r + b + shove.

Když to vezmu z toho posledního, tak tady jsou naprosto nejlepší kandidáti handy jako 87dd apod. Nevím, jak vypadá range z UTG, ale zkrátka cokoliv, co blokuje soupeři jeho sety. Na c/r + give-up se celkem hodí něco jako 66cx, co může taktéž často improvenout na EQ a může občas vyfoldovat lepší (pokud soupeř stabne něco jako 88, co v praxi určitě občas někdo udělá) nebo nějakou backdoor ruku typu 89dd. A na c/r + b + give-up se hodí Tebou zmíněné handy, které mají club, nebo mají přímo FD, které blokují část range soupeře, se kterou callne F i T a foldne R. určitě bych ale velkou část AK šel spíš c/c (pokud soupeř semtam stabne handu jako AQ/KQs, tak je fajn realizovat EQ a nechat ho hitnout společný out).

Pro value určitě sety, alespoň teda JJ a 77. U 44 může být problém, že jestliže půjdeme c/r + b + shove, můžeme se klidně izolovat do lepšího.
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Jako open raiser na UTG -MP2 otevírám 66/77-AA a AQo+, AQs+. Dostanu cold call na MP od rega.

c/r + b + shove -Na žádném boardu nemám nic kromě A/K/Q (což má dost SD value) co bych mohl točit na bluff s ohledem na to, že to blokuje soupeřovy jeho sety. Tj. asi mám špatně postavená range. Měl bych tam asi přidat T9s a 98s. Tyto handy by měly být méně dominované než TJs protože občas někoho napadne v late callnout něco jako AJs. Ta hratelnost postflop by měla být v pohodě + dost regů mi to nedá do range takže bych mohl coolerovat jejich sety. Jinak handy jako KQo atd. necalluje skoro nikdo ani z big blindů když je k němu procheckováno a open raiser je UTG.

c/r + give up - to 6c6x je hodně dobrý point to mne nikdy nenapadlo :f_thumbsup:

Takže když to shrnu:

Na boardu

:Jd: :7c: :5c:

Cbet + check call OTT: QQ-AA . 18 kombinací

Cbet F + Cbet T: 98:club: T9:club:

Cbet celkem: 20 kombinací. Když použiju 1:75:1 bluff:value poměr OTF tak bluff cbet má mít 35 (OOP mám horší realizaci equity takže by ten poměr měl být nižší že ?)

Cbet jako bluff: AQ:diamond: AK:diamond: , AQ:heart: , AK:heart: ,AK:spade: ,AK:heart: , Všechny AQo. Všechny AKo bez :Ac: :Kh: . Tj jako bluff cbet mám 32 kombinací

Cbet jako bluff bude pokračovat na vhodné broadway kartě.

Check call: 88-TT (Na jiných boardech hromada TP takže check call range mám dobře protektovanou).
      Check fold: Všechny ostatní 98s a T9s - Nechci je barrelovat s tím gutshotem, protože blokují folding range od soupeře + AQ/AK má často živé overkarty.

c/r + b + shove jako value: Asi teda 77 - 3 kombinace. (Top setem si chci protektovat check call).
      c/r + b + shove jako bluff: 89:diamond: a T9:diamond: tj. OTR to bude overbluffovat ale to asi nevadí.

c/r + give up 6:club: 6x 3 kombinace
      c/r + bet + give up :Ac: :Kh:

Tj. Bluff:Value OTF mám 6:3 což je sice 2:1 ale nevadí.

Takže opět se ukázalo že když je špatný preflop game plan tak nemůže být dobrý postflop plán :fouet:
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Omlouvám se, ale toto už je teda trochu nad rámec HJ fóra, přece jen mělo by tu jít o okomentování zahrání a ne o detailní sestavování celého postflop plánu, snad se nebudeš zlobit :) . Na to tady jsou strategické sekce. Dal jsem Ti návod, jak zhruba na to, takže věřím, že jsi to podle toho sestavil dobře :) .
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Jasně chápu díky :f_pleased:
    • Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      ahoj luky,
      Zajímalo by mě, proč máš OTF v check rangy bottom set? Myslíš, že vs raise jsi na tom špatně a čekáš ve villianovo rangi spíš top/mid set? Pokud je tomu tak, nemusíš si protektovat checknig range top setem a mohl by jsi ho hrát cbet/raise když tam máš bottom set ne?
      Jinak jsem rád, že se zajímáš o toto téma. Taky právě makám na sestavování rangí (hlavně teda c/x rangí, protože soupeři na mém limitu overstabují)
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Přesně jak píšeš je to podle mne hrozně izolační. Reg tady nestackne top pár/over pár. Asi jo bottom set by tam mohl stačit na protekci :f_thumbsup: