[NL25] (FR) AKo jako PFC 3betu

• Marffi97
      Marffi97
      Bronz
      Registrace: 15.04.2015 Příspěvky: 676
      Možná by se tato handa hodila i na coaching, i když je to takový atypický spot jako PFC 3betu. Na druhou stranu mi přijde každá streeta zajímavá :)

UTG+1 - tight reg
      CO - LAG reg
      SB - fish

Party, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 9 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $35.86 (143.4 bb)
      BB: $27.06 (108.2 bb)
      UTG+1: $25 (100 bb)
      UTG+2: $25.35 (101.4 bb)
      MP1: $25.78 (103.1 bb)
      MP2: $17.38 (69.5 bb)
      MP3: $7.15 (28.6 bb)
      CO: $34.45 (137.8 bb)
      Hero (BTN): $25 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with A K
      UTG+1 folds, UTG+2 raises to $0.75, 3 folds, CO raises to $2.25, Hero calls $2.25, SB calls $2.15, 2 folds

Flop: ($7.75) 4 J J (3 players)
      SB checks, CO checks, Hero bets $2.50, SB folds, CO calls $2.50

Turn: ($12.75) A (2 players)
      CO checks, Hero checks

River: ($12.75) Q (2 players)
      CO bets $29.70 and is all-in, Hero folds

Results:
      $12.75 pot ($0.63 rake)
      Final Board: 4 J J A Q
      CO mucked and won $12.12 ($7.37 net)
      Hero mucked A K and lost (-$4.75 net)

PF - ???
      F - jdu malý bet se snahou vyfoldovat soupeře a když callnou, tak pořád celkem levně realizuji svou EQ
      T - noo tady jsem si říkal, že může mít nejčastěji QQ/KK, které mi stejně T a R necallnou a možná ani ten T, tak jsem chtěl počkat s případným betem až na river. Další výhoda by mohla být, že na tom R bude častěji bluffovat a bude chtít sebrat pot, když jsem zahrál pasivně na turnovém Esu. Je teda otázka, jestli se tam vůbec dostane s nějakými bluffy...
      R - vypadá na QQ nebo možná slowplaynuté JJ, ačkoliv někdo by taky takhle mohl bluffovat. Sám rád používám overbety jako bluff, když soupeř projeví slabost, ale tady myslím, že mám minimálně v rangi QQ, takže snad nebudu nějak overfoldovat a navíc pochybuji, že by na těchto stakes někdo hrál overbet shove na riveru jako bluff... (krom mě teda :f_biggrin: )
  • 2 odpovědí
    • lukasek09
      lukasek09
      Zlato
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      Ahoj i pokud je to LAGreg tak bych mu do range QQ/JJ určitě nedával. Bude tam mít AA/KK + hromadu bluffů. Ten cold call je dost face up. Máš super silnou range AA-QQ. Postflop se nabízí několik scénářů :f_biggrin:

1) Ahi board Lag tam má Ax bluff - máš max jednu streetu value / občas tě suckne. Celkově se ti na A/K boardu bude hrát dost špatně protože CO tam má KK/AA a pokud je UTG fakt tight tak si občas callne taky KK.
      2) Přijde nízký board. UTG má v rangi jenom pocket páry tj. jestli ten pot budeš chtít urvat tak to musí být multistreetový projekt s tím, že občas naletíš do setu.

Já to folduji preflop. Pokud mám na CO read, že je fakt LAG, tak AKo je asi good kandidát na to to otočit na bluff a min 4betnout ho což vypadá super super silně a lidi tomu dávají velký kredit.
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Marffi97,

já do 3betů vs UTG ne4betuji vůbec. Range jsou většinou hrozně polarizované, teda buď má nějakou monster ruku, nebo bluff. Teda imo callnout AK a nechat mu v rangi nějaké AQo apod., je celkem dobré řešení. Postflop checkuji beh, platí imo to stejné - buď má potcontrolled QQ+, nebo bluff, který často dost dominujeme. nechat ho jít na T s něčím jako AQo/KQo je určitě žádoucí, občas můžeme hitnout společný out. As played - tady by musel snad otáčet KK na bluff, aby mohl být call ok, podle mě dobrý fold.