[NL10] AKo vs UTG.

• Rasi4R
      Rasi4R
      Stříbro
      Registrace: 13.11.2014 Příspěvky: 472
      Full Tilt Poker $10.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2770782
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (BTN): $10.00 - VPIP: 22, PFR: 18, 3B: 5, AF: 1,9, Hands: 43868
      SB: $16.96 - VPIP: 16, PFR: 13, 3B: 7, AF: 1,9, Hands: 506
      BB: $16.96 - VPIP: 17, PFR: 15, 3B: 8, AF: 4,2, Hands: 224
      UTG: $17.38 - VPIP: 43, PFR: 29, 3B: 0, AF: 5,0, Hands: 14
      MP: $4.74 - VPIP: 14, PFR: 8, 3B: 2, AF: 0,9, Hands: 197
      CO: $30.50 - VPIP: 53, PFR: 7, 3B: 6, AF: 2,1, Hands: 97

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with K :club: A :diamond:
      UTG raises to $0.30, 2 folds, Hero raises to $1, 2 folds, UTG calls $0.70
      Hráč mi připadá slabší, jdu 3bet pro value.
      Flop: ($2.15) 9 :club: 6 :diamond: 5 :diamond: (2 players)
      UTG checks, Hero checks

Turn: ($2.15) J :diamond: (2 players)
      UTG bets $1.10, Hero calls $1.10

River: ($4.35) 6 :spade: (2 players)
      UTG bets $2.70, Hero folds
      Je má hra standart, chci tu někdy blufovat river pokud by šel soupeř na riveru check?
  • 8 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Preflop - 3bet for value je ok proti slabšímu hráči, chceme se s ním izolovat.
      Flop - flop je dost drawy, ale protože máme dvě overkarty a držíme :Ad: tak máme možnost na BDFD, když zde zvolíš x/c, tak pokud na turnu nedojde :diamond: nebo :Kx: :Ax: tak na soupeřův raise bych šel fold. Jako lepší varianta mi zde přijde bet vzhledem k tomu, že máme dvě overkarty a BDFD. Betnul bych tak 2/3 - 3/4 potu.

Turn - došla :diamond: která spolu s další kartou v :diamond: na riveru nám může otevřít flush, když ses rozhodl pro x/c na flopu, tak bych i zde šel x/c. Opět mi přijde lepší cbetovat v případě, že jsme měli inciativu na flopu tak 1/2potu.
      edit: Ještě mě napadlo, že tu když jsi zvolil x/c tak místo toho, kdyby jsi zvolil x/r tak by to působilo, že jsi hitl set a že si jdeš pro value, tak po x/r na turnu by jsi teoreticky mohl shovnout river.

River - :6s: nic nemění, pouze páruje board, máme pouze dvě overkarty, zde bych šel x/f. Podle toho jak to zahrál soupeř, tak si myslím, že má nějaký PP, můžeme vyloučit že má monster handy, protože ty by 3betoval preflop a cbetoval na flopu ve většině případů, pokud se nerozhodl pro slowplay KK₊. Pokud zahraješ tak pasivně flop a turn a na riveru se board akorát spáruje = nic moc se nezmění, tak mi přijde jako hloupost bluffovat river. Pokud by přišla karta jako :7x: :Tx: :8x: nebo :diamond: tak se o bluffování dá uvažovat.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Registrace: 14.08.2015 Příspěvky: 413
      ja bych urco cbetnul ma bd fd a overs.

2 looon: todle si napsal :edit: Ještě mě napadlo, že tu když jsi zvolil x/c tak místo toho, kdyby jsi zvolil x/r tak by to působilo, že jsi hitl set a že si jdeš pro value, tak po x/r na turnu by jsi teoreticky mohl shovnout river.
      ...1) nikde nebyl x/c
      2) x/r jako predstirnai setu je blbost protoze 99 66 55 bysme do utg raise pravdepodobne NE3betovaly
    • HHHuBi
      HHHuBi
      Bronz
      Registrace: 12.12.2013 Příspěvky: 2,438
      čau, jestli ten adjust měl být jen kvůli těm 14 handám tak to je chyba imo
      moje staty poslední 2 měsíce jsou: 29/24 (hraju podle tabulek), psal jsem si jak moc mění ty staty variance, nebo typ stolu, většinou na samplu pod 100hand, ve případech kdy se to nejvíc odchylovalo jsem ti to zapsal, už jsem to dělal na FR, na SH jeste ne tak jsem to udělal znova, chtěl jsem to napsat do blogu ale napíšu to sem.

1stůl
      23hand 39/30
      30h 37/27
      40h 28/20 - až při 40h se to trochu blíží té hranici, ale je to furt málo

2stůl
      49hh 11/11
      50h 13/13 (Open raise, při 50 handách se to zvyšuje o 2)
      51h 12/12 (fold PF)
      60h 16/12
      71h 16/12
      85h 18/14

ostatní random vybrané stoly kde se to nejvíc lišilo, nebo si nepamatuju jestli to bylo v rámci toho samého stolu
      154h 31/26 - je ze mě LAG
      168h 21/16 - je ze mě TAG

36h 44/34
      40h 47/36
      54h 41/35
      62h 39/32
      70h 41/33
      77h 40/30
      92h 39/28
      123h 37/27
      25h 48/44

z toho vyplívá že 14hand vzorek má možná smysl sledovat jen v extrémních případech kdy má třeba 100/100, 100/0 apod. Pod 20hand jsem tu varianci ani nezapisoval. Často se mi i stává že si při 100hand samplu označím hráče jako nita, a pak je z něho TAG.

OTF bet je +EV imo, ale v podstatě nevyfolduješ lepší handu, spíš bych teda asi checkoval, a hrál to asi stejně, když by river checknul tak taky checkuju máš aspon nějakou SDv
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj Rasi4R,

PF - podle čeho připadal slabší? Kvůli stats? Jestli ano, chyba (moc malý sample, viz. HHHuBi), jestli jsi měl ještě nějaké další indície typu hra na mobilo, 1tabling, exotická země, nebo jestli už vysloveně limpnul etc., tak ok. Můj default je tu call PF BTNvsUTG.

Postflop - máš cbet range nebo ne? Ten board je relativně good pro callera (má tu víc setů), na druhou stranu my tu můžeme mít nějaké 65s/78s ruky, které můžeme 3betovat jako bluff, teda by default se mi zdá ok mít tu cbet range (horší jsou boardy typu 789s/89Ts/9TJs apod.) a AKdx je dost dobrá ruka na cbet. Můžeme barrelovat diamondy jako bluff, co je good. Asi málokterá ruka v naší rangi bude tak dobrá na bluff na těchto runnoutech. As played - fold R, nemám tu raising range. Důvod - nemám FH/quads a soupeř může mít všechny -> i kdybych takto hrál někdy FD, tak je imo overplay je teď tady shipovat. Teda nedokážu najít valuehandu, kterou bych hrál x-c-shove.
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      Katrisone původně napsal Můj default je tu call PF BTNvsUTG.
      ..tvuj def. je call pro Ak nebo celou range? ..to me docela zajma... protoze ani jendo mi nepride moc ok... Mylsim,ze je "potreba" tu mit raising range-proto me to zajma! ...
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      ..tvuj def. je call pro Ak nebo celou range?
      S Ak nemáme +ev stackoff vůči UTG a tak pokud nemáme jiné důvody 3betovat, jako přebrat iniciativu (co máme např.na MP nebo SB, kde nemáme často absolutní ani relativní pozici postlop a špatně se nám bude hrát bez iniciativy), tak calluji. Handy, které mají +ev 3b/shove (co bychom v těchto pozicích měli mít jen s KK+) můžeme stále 3betovat pro value a k tomu dát adekvátní množství bluffů (např. nějaké 65s/A2-A3s handy).

protoze ani jendo mi nepride moc ok... Mylsim,ze je "potreba" tu mit raising range-proto me to zajma! ...
      Tak zkus napsat proč :) .
    • mmorron
      mmorron
      Bronz
      ok. psal sem to, protoze casto je "dobry" se prizpusobit hraci, ne? ... Kor teda na micros coz beru treba do nl50..
      Kdyz vis o nekom,ze je trochu vic loose,a je schopnej se stackoffnout z utg treba TT+ AQ+ urcite bych proti nim 3betoval..
      Nebo jako mas AK, a pride AQxxx.. tak budes callovat 3 barely a zahazovat river? ..protoze od nej to proste vypada supr silne (ikdyz tady casto prehraje Ax) ...
      To samy QQ, budes callovat 3x Jh board? ... Vim, ze uvadim konkretni priklady,ale chci tim jen neco naznacit... Jenze vetsina hracu jede bbb svoe TP, a jsou tak schopny te dostat z lepsi handy!!!!

Obecne problematika AK/QQ vs EP je hodne sick,ale podle me to zalezi dost na hraci, nevim jestli je dobry to skatulkovat a delat neco defaultne ;) (treba se pletu)

Jen mi pride , ze co vidim,tak 95% hracu svoe QQ a AK 3b vs any position... a pride mi to lepsi, protoze sice je utg dneska novej button,ale my tu handu tak casto netrefime.. co vlastne chcem s Ak trefit? ... Ah nebo Kh board? ... a odbareluje nas tam souper? nebo zkusi cbt,a my to seberem "floatem" ?
      Vem si, ze treba EP otevre ja nvm 55+,67+ JT+ QT+... a skoro dycky cbetne.. co budes delat na boardech ktery netrefis (a ze jich je vetsina) pride J89 Q53 429 atd.. floatnes jednu streetu a zahazujes turn?
      Kdyz pride Axx Kxx my blokujem cast tech TP´s,takze on vetsinou da cbt a konec.. neni lepsi zkusit tam dostat trochu vic pre?

Nebo resim to a ptam se proto, protoze bych rad vedel tvuj postup na trefenejch netrefenejch boardech.. proste me to fakt zajma:) abych porovnal co mi pride lepsi ;)
      Urcite to asi hrat muzes, tak me zajma,proc sis vybral todle... me to pride proste strasne "slaby" zahrani,a kdyz sem koukal u sebe, rozhodne viiic mnohem viiic penez vydelavam 3betama nez flatama..
    • Katrisone
      Katrisone
      Coach
      Coach
      ok. psal sem to, protoze casto je "dobry" se prizpusobit hraci, ne? ... Kor teda na micros coz beru treba do nl50..
      Kdyz vis o nekom,ze je trochu vic loose,a je schopnej se stackoffnout z utg treba TT+ AQ+ urcite bych proti nim 3betoval..
      To ano, ale tady jsme vs unknown, takže se nemůžu nijak odchylovat od mého game planu.

Nebo jako mas AK, a pride AQxxx.. tak budes callovat 3 barely a zahazovat river? ..protoze od nej to proste vypada supr silne (ikdyz tady casto prehraje Ax) ...
      To je celkem tricky otázka - defaultně bych chtěl callovat R, ale tyto boardy jsou ve všeobecnosti málo bluffované a overplay od AJ- nečekám, takže buď splitneme, nebo prohrajeme. Podle sizingu bychom se potom mohli rozhodnout, jestli callnou nebo foldnout R.

To samy QQ, budes callovat 3x Jh board? ... Vim, ze uvadim konkretni priklady,ale chci tim jen neco naznacit... Jenze vetsina hracu jede bbb svoe TP, a jsou tak schopny te dostat z lepsi handy!!!!
      QQ na Jxx je už super-easy call, tady může určitě přehrát AJ a těch komb.je dostatečně. Jinak nerozumím úplně tomu, že pokud jde b-b-b se svým TP, tak by mě mohl vyfoldovat z lepší handy? Pokud máme AK, tak máme horší handu a pokud QQ, tak vs 3barrel určitě nefolduju, takže to se mi určitě stát nemůže. Navíc tyto limity jsou tak pasivní, že obava z toho, že nás někdo bude exploitovat 3barrelem, je velmi přehnaná.

Obecne problematika AK/QQ vs EP je hodne sick,ale podle me to zalezi dost na hraci, nevim jestli je dobry to skatulkovat a delat neco defaultne ;) (treba se pletu)
      Jenom bych se opakoval. Musíme mít game plan a vědět, jak se odchylovat. To, že nebudu hrát AK vs EP stejně vůči 80/20 a 19/16 hráčům, je jasné.

Jen mi pride , ze co vidim,tak 95% hracu svoe QQ a AK 3b vs any position... a pride mi to lepsi, protoze sice je utg dneska novej button,ale my tu handu tak casto netrefime.. co vlastne chcem s Ak trefit? ... Ah nebo Kh board? ... a odbareluje nas tam souper? nebo zkusi cbt,a my to seberem "floatem" ?
      Ne, určitě se nesnažím hitnout Axx/Kxx. Ale ano, na těchto strukturách (které jsou mimochodem velmi frekventované), budeme dominovat celou range, co je určitě velmi výhodné (3betem bychom ho z části hand jako A9s/AJo etc.vyfoldovali). Na většině strukturách můžeme profitabilně callovat i Ahigh s TK. Na A/K runnoutech budeme opět dominovat většinu range a tím pádem nebudeme lost, pokud budeme mít např.nějaký underpair, co bude většinou majorita range. Často budeme mít navíc nejlepší ruku a určitě se stane dostatečně často, že souepř zahraje nějaký bluff one and done a na Ahigh vyhrajeme.

Vem si, ze treba EP otevre ja nvm 55+,67+ JT+ QT+... a skoro dycky cbetne.. co budes delat na boardech ktery netrefis (a ze jich je vetsina) pride J89 Q53 429 atd.. floatnes jednu streetu a zahazujes turn?
      Kdyz pride Axx Kxx my blokujem cast tech TP´s,takze on vetsinou da cbt a konec.. neni lepsi zkusit tam dostat trochu vic pre?
      Ty to vidíš hrozně katastrofálně. Takto bys nemohl hrát imo žádnou handu, protože by ses vždy bál nejhoršího scénáře. jakože nehitneme a dostaneme 3barrely automaticky a hitneme a nedostaneme value...fakt to nesmíš viděť tak černě. Na většině boardech, co jsi zmínil (kromě J89s, který hituje velkou část range), velmi easy call vs cbet.

Nebo resim to a ptam se proto, protoze bych rad vedel tvuj postup na trefenejch netrefenejch boardech.. proste me to fakt zajma:) abych porovnal co mi pride lepsi ;)
      Urcite to asi hrat muzes, tak me zajma,proc sis vybral todle... me to pride proste strasne "slaby" zahrani,a kdyz sem koukal u sebe, rozhodne viiic mnohem viiic penez vydelavam 3betama nez flatama..
      Jestli je to BTN vs UTG, tak to tak hrej. Je hlavní, abys víc vydělával na svém limitu, to je jasné. Já to defaultně calluji PF a určitě se mi to zdá jako nejlepší zahrání vs unknown.