[SH][NL2-Zoom]AQs river

• winczik
      winczik
      Bronz
      Registrace: 08.11.2010 Příspěvky: 237
      Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 6 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $2.38
      SB: $2.02
      BB: $2.29
      Hero (UTG): $2.13
      MP: $1.78
      CO: $4.19

Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with Q:spade: A:spade:
      Hero raises to $0.08, 1 fold, CO calls $0.08, 3 folds

Celkem standartní otevření handy z UTG za 4BB

Flop: ($0.19) Q:diamond: 8:diamond: 3:heart: (2 players)
      Hero bets $0.12, CO calls $0.12

Jeden hráč se chytil a vzhledem k tomu, že jsem trefil TopPair, nechtěl jsem mu dát možnost bluffu nebo karty zadarmo.

Turn: ($0.43) 3:spade: (2 players)
      Hero bets $0.28, CO calls $0.28

Turn přinesl minimálně mě druhý pár :D Snažím se opět sázet zhruba 2/3 a získat nějaké value. Do soupeřovi range dávám s jeho callem něco jako JQ, možná KQ. Na set by reagoval agresivněji, na overpair nejspíš také.

River: ($0.99) J:club: (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.72, Hero calls $0.72

A tady je kámen úrazu. Checkuji kdyby měl vážně jeho JQ, abych snížil pokud možno co nejvíce ztráty a nenechal tam celý stack. Bohužel z jeho strany přišel reise a já nedokázal zahodit TopPair.

Final Pot: $2.43
      Hero mucks Qs As
      CO shows 3d Ad (three of a kind, Threes)
      CO wins $2.35
      (Rake: $0.08)

Je tato handa zahoditelná na riveru? Měl jsem trochu pochybnosti, že by hrál JJ, jelikož by se asi pustil u turnu (nejspíš).
  • 7 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Ahoj,

PF - stnd
      F - stnd cbet
      T - ta trojka která páruje board nic moc nemění, myslím si, že ve většině případů zde budeš ahead s TPTK UTGvsCO, na druhou stranu nemyslím si, že máš 3streets value, jelikož která horší handa by cc z late pozice vs UTG? Zde se dá určitě jak cbetovat(což jsi udělal) tak i x/c a poté zhodnotit river
      R - J nám opravdu moc nepomáhá, hráč mohl trefit QJ, J8s, s kartami jako 9T by měl v tuhle chvíli hotovou postupku. Začít checkem je zde nejlepší varianta a na bet, který je cca 3/4 potu bych zahodil, byť máme TPTK, tak v tuhle chvíli jsme dost behind. Kdyby soupeř betl 1/3 - 1/2 dalo by se uvažovat o callu, ale i tak si myslím, že jsme skoro vždy behind. Tu jsi měl zahodit, ve většině případů na micro limitech bety na riveru mezi 2/3 - 3/4 = silnou handu
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahoj winczik, ja tiež hrávam na NL2, takto by som to zahral ja:
      PF: AQs - z UTG fold :-) , ale dajme tomu, že je po tvojom :-)
      Flop - ok
      Turn - prišla druhá 3, asi by som tiež vsadil, ale čisto len pre prípad, aby som nedal súperovi kartu zadarmo, ale ak by mal súper silnejšiu handu, tak chcem minimalizovať straty, preto by som vsadil 1/2 až 2/3 potu (pravdepodobne iba o trochu viac ako 1/2 potu - na flush draw stačí).
      River - určite by som check-foldol. Mojím dôvodom je veľkosť potu. Pot je už relatívne veľký (obrovský) a hrať o taký veľký pot iba s TPTK (ok, máš 2 páry, ale ten druhý pár môže pomôcť aj súperovi - pre teba reverse implied odds) by som nechcel. Ak by mi súper na riveri vsadil 1/3 potu, myslím, že by som ho dorovnal, pri bete 1/2 potu - silno by som váhal, ale pri mojej hre (nižšej stávke na turne) by som ho asi dorovnal aj keď by sa pot tak zväčšil. Pri stávke viac ako 1/2 automaticky fold.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Ahoj
      @Taaryn, ty AQs z UTG folduješ? Myslím, že je to ok handa v SH na open. To by znamenalo, že otevřeš jen JJ+,AK a to je nějaké 3%. To je dost tight.
      AsPl: Pre,Flop,TUrn je ok
      Flop: cbet s TPTK i jako protek před FD, kterou nám nezahodí. S fiší jdu 3street value.
      Turn: bet
      River znovu bet okolo 40c a na RR fold
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahoj vinni48, prosím ťa, čo je to SH a AsPI?
      Predpokladám, že SH je short handed, ak je to tak, tak ja short handed stoly nehrám, ak by som ich hral, otváral by som aj s AQs. Hrávam NL2 Zoom alebo klasické FR stoly. A áno z EP1 mám veľmi tight open range, a to 99+, AK. Nie som ešte tak super dobrý hráč po flope, tak sa nechcem z EP1 dostávať do náročných situácií po flope.
    • vinni48
      vinni48
      Bronz
      Registrace: 17.09.2012 Příspěvky: 4,699
      Až v další handě jsem viděl, že hraješ FR. Zmátl mě počet hráčů. Potom to chápu. Myslím, že otvíráš dobře. Opatrnost je na začátku ok.
      SH je short handed a AsPl=As played=ke hře.....trošku jsem si to upravil:f_thumbsup:
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Hádam well played. Dvě streety value určitě máš, board neni dry tak bet flop a turn. Na riveru missnuly dvě draw tak nefoldnem TPTK. J na riveru neni skvělej, ale on by měl mít tak jedno combo QJs, prostě x/c river
    • msnek
      msnek
      Bronz
      Registrace: 01.10.2008 Příspěvky: 972
      Zahoditelnej top pair je na riveru urcite vzdycky ;) Zalezi hodne na souperovi. Nemas na nej nejaky statistiky? To by v rozhodovani na riveru hodne pomohlo. Jinak si myslim, ze preflop muzes otevrit s AQs klidne i tech 10 centu. Obecne tady nejvetsi crusher microlimitu v historii (BlackRain) doporucuje otevirat s AA, KK na klidne 14 centu, QQ + AKs na 12 centu a AQs + AKo + JJ + TT na 10 centu. Za prve si toho vsimne malokdo a za druhe i pokud si toho vsimne, tak se na to nijak zasadne neprizpusobi natolik, aby se ti to nevyplatilo = vzdycky budou lidi u stolu (fishky), ktery to neresej a ty cally ti davat budou, coz je super.

Na flopu bych vsadil klidne malinko vic, ale jako ok to je asi detail.

Na turnu bych teda vsadil rozhodne vic. Kdyz bude mit monster a uvidi silnej bet, tak te pretoci a ty budes hned vedet, ze si pozadu a zahodis. Jasne, zahodi nektery handy ze kterejch bys mensim betem mozna vytahnul thin value, ale v long runu bude lepsi, kdyz tady parkrat souper bude overcallovat s JJ nebo TT nebo flushdraw oproti tem situacim, kdy ti callne nizsi bet s QT napr. nebo s A8. Dale si myslim, ze vetsina hracu je na NL2 stale tak spatna, ze te bude callovat i s takovejhlema handama, prestoze das vetsi sizing. TAKZE TAHAT VALUE !

River bych betnul znova 2/3 mozna trosku min a foldoval bych na raise. Pokud by totiz souper mel napr. to QT nebo handu podobne sily, tak by nemusel vsadit. Za to ale rad callne malej bet. A kdyz nas raisne poradne, tak mame jasno a v klidu zahodime.

Jinak mala rada na zaver - nedavej spoilery s vysledkama. Psal jsem o tom uz v jinejch vlaknech a zminil jsem jeden zasadni duvod, proc to neni dobrej napad.