MP2vsSB - nut flush draw

• Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Registrace: 30.11.2014 Příspěvky: 75
      Ahojte všetci,
      napadá vám prosím ako by som mohol zo súpera v tejto partii vytiahnuť ešte viac peňazí?
      Hlavne rozmýšľam, či bolo rozumné na turne ísť all-in, či som nemal raisnúť iba na $1, že by bola väčšia šanca, že by ma dorovnal, na 2. strane je možné, že je lepšie ísť all-in, lebo síce bude dorovnaný menej často, ale z dlhodobého hľadiska zarobím viac. Len si nie som 100 % istý, že sa na to správne pozerám. Čo myslíte?

Poker Stars $0.01/$0.02 No Limit Hold'em - 9 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

BTN: $0.76
      SB: $1.85
      BB: $4.47
      UTG: $0.95
      UTG+1: $3.51
      UTG+2: $2.54
      MP1: $2.55
      Hero (MP2): $2.00
      CO: $1.11

Pre Flop: ($0.03) Hero is MP2 with A :spade: 7 :spade:
      4 folds, Hero raises to $0.06, 2 folds, SB calls $0.05, 1 fold

Flop: ($0.14) J :spade: K :spade: T :spade: (2 players)
      SB bets $0.07, Hero calls $0.07

Turn: ($0.28) 2 :heart: (2 players)
      SB bets $0.10, Hero calls $0.10

River: ($0.48) 4 :heart: (2 players)
      SB bets $0.50, Hero raises to $1.77 all in, SB folds
  • 13 odpovědí
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Registrace: 06.09.2013 Příspěvky: 716
      Ahoj,

PF - jestliže máš A7s ve své default open range z MP2, tak mi přijde stnd
      F - stnd call z IP
      T - soupeř betuje strašně málo, ani ne 1/2 potu, což značí že nemá zrovna super kartu, takže je otázka zda-li call nebo re-raise. Jestliže má alespoň trochu schopnou kartu, tak bys jej měl zde re-raisovat, abys dostal maximum value. Myslím si, že by ti zde na re-raise zahodil, ale stnd pro maximum value je re-raise.
      R - Soupeř měl očividně air nebo fakt špatnou kartu, tak tě zkoušel dostat ze hry overbetem, tady nic moc vymýšlet nejde, jestliže měl třeba dva páry nebo TP, tak lze zde jít re-raise třeba na 80c-$1, na druhou stranu pokud je soupeř blázen a callne všechno, tak bys takhle ztrácel value, takže tvůj all-in je taky v pohodě.

As played ok. Pravděpodobně jsi z něho dostal maximální možnou value, jestliže měl air a na turnu by si jej re-raisoval, tak by ti to zahodil, takhle tě zkoušel vybluffovat alespoň na riveru a vytěžil jsi z toho $0,5
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahoj LooooN, ďakujem, že si si dal čas na taký podrobný rozbor, pri mojich skúsenostiach, je to pre mňa skutočne poučné.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,163
      Súper nemá fullstack a nemá nárok mať donking range na tomto boarde, takže bude slabší. Raise flop.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Je sice pravda, že soupeř nemá fullstack, což nám naznačuje, že hráč nebude moc dobrý, ale stále pokud má alespoň trochu rozumu(což kupodivu někteří i na NL2-5 mají), tak nám to zahodí, určitě tohle je taky jedna z možností, ale pak je otázka, zda-li nám to callne a pokud callne, jestli ho to nezmrazí na další streetách a neodradí od bluffování / hraní s TP atp.
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Z mojej skúsenosti random possible fish unknown je schopný viacstreetových bluffov až na NL50. Ak nebetuje bezequitovú ruku, tak neverím, že foldne na raise.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Mne sa väčšinou stáva, že ak súpera raisnem na viac ako 2-násobok jeho stávky na flope (vsadím viac ako min-raise), tak folduje (teda aspoň na NL2, kde hrám). Keď zvolím min-raise, tak ešte zvyknú dorovnať, ale nie je to pravidlo, preto väčšinou v takýchto situáciách radšej volím call na flope, obvykle získam value ešte aspoň na riveri (na turne mi to zvyknú cheknúť), zatiaľ čo raisom na flope by som tú value asi nedostal. Na druhej strane mi ešte napadlo, že by sa možno dalo zahrať raise na flope, na turne by mi to súper asi checkol, ale možno by vsadil na riveri, ale to by chcelo trochu viac počítania a je tam to "možno". Teda takto obvykle uvažujem.
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Pro každou situaci je vždy několik řešení, to řešení které může být v jedné situaci nejlepší, nemusí být až tak dobré v jiné situaci. Tu strašně záleží na soupeři, jestli je aggro, jestli je passive, nebo jestli je to maniac. Úplně jiná kategorie jsou fishky, u kterých si nemůžeš být jistý vůbec ničím. Dokonce na NL16/25 občas vídám lidi callovat 3 streets s middle párem a to volím sizing s value handou 3/4 potu(samozřejmě tohle nedělám proti všem, jen u hráčů u kterých si myslím, že mi to dorovnají). Ty naše rady ber spíš jako nápovědu ke své hře :-), než jako 'TAK MUSÍM HRÁT!" Postupem času přijdeš na to jak exploitovat jednotlivé lidi a když si nebudeš jistý, tak vždycky můžeš postnout handu na tohle fórum, kde se dozvíš návrhy od různých lidí z různých aspektů, možná i takových, které by tě normálně nenapadly. To co psal JohnDoe1313 se dá určitě aplikovat taky, nicméně mně se více osvědčilo hrát způsobem jaký jsem ti popsal výše, rozumný reg by ti to stejně zahodil na flopu, pokud by neměl např :Ks: eventuálně hitnutý set atp. a když to zahraješ mým, výše zmíněným způsobem můžeš z něj dostat navíc nějakou value.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ďakujem LooooN, určite (ako si napísal) dávam pozor na to, že aj keď mi radíte hrať nejakým spôsobom, snažím sa neaplikovať to na každú situáciu. V každom prípade, už sa mi vyplatilo využiť niektoré z rád, kt. som tu na fóre dostal. Ešte raz díky a (dúfam), že sa uvidíme pri ďalšej z analýz :-)
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Platina
      Taaryn: akú máš vzorku na tie raise flop situácie?

LooooN: ,,rozumný reg by ti to stejně zahodil na flopu, pokud by neměl např :Ks: eventuálně hitnutý set atp. a když to zahraješ mým, výše zmíněným způsobem můžeš z něj dostat navíc nějakou value."
      Rozumný reg tu nebude donkovať. Ak má set alebo nižší flush, tak sa uberáš o value a nepresvedčíš ma, že bude barrelovať, thinvaluebetovať alebo turnovať showdown value na bluff dostatočne často, aby ti nahradil missnutú value zo setupu.

NL2 by som sa nesnažil porážať slowplayovaním a bluffcatchovaním.
    • Shamway99
      Shamway99
      Bronz
      Registrace: 28.07.2012 Příspěvky: 2,309
      Taaryn původně napsal
      Mne sa väčšinou stáva, že ak súpera raisnem na viac ako 2-násobok jeho stávky na flope (vsadím viac ako min-raise), tak folduje (teda aspoň na NL2, kde hrám).
      Jestli to máš dobře ověřený tak to samozřejmě znamená že dál můžeš raisovat valuehandy na drawy flopu a přidáš k nim hodně blufů.
    • Phoenka
      Phoenka
      Stříbro
      Registrace: 15.02.2012 Příspěvky: 424
      Za mě je to WP. Na flopu máš nuts s minimálním rizikem na zhoršení. Soupeř může mít cokoliv od bluffu, co by na raise zahodil, přes :Qs: x nebo TP, co by mohl zahodit, až po 2p/set/straight, který by nejspíš nezahodil. Necháš tam celou jeho range a budeš doufat, že ho další karta hitne/nevyděsí. Tzn. kdyby přišel další :spade: , je možný, že bude mít taky flush a když přijde cokoliv jinýho, necháš ho při tom, že jsi nehitnul a on bude dál agresivně pokračovat s TP/2p/set/straight. Na turnu blank a soupeř 2/5 bet, takže bych ho dával na FD nebo set, kdy chce levnou kartu (buď do flushe, nebo do FH). Obojí by Ti na reraise zahodil plus může pořád zkoušet nějaký divný bluff. Další blank na riveru a soupeř tam háže potbet, takže má buď nízkou flush nebo je to bluff. Se setem, 2p, postupkou by šel x/c. Tvůj all-in je tady podle mě správná volba, protože bluff Ti zahodí ať raisneš kolik chceš a flush (někdo i straight, ale to by tu neměl mít) Ti stejně tak callne ať tam dáš kolik chceš, takže bys zbytečně ztrácel value.
    • Taaryn
      Taaryn
      Bronz
      Ahojte, ďakujem vám všetkým za dôkladnú analýzu.
      Phoenka - prosím ťa, čo je to skratka WP?
    • LooooN
      LooooN
      Bronz
      Taaryn původně napsal
      Phoenka - prosím ťa, čo je to skratka WP?
      Zkratka WP znamená well played, nebo-li dobře zahráno :-).