Tato stránka používá pro vylepšení služeb soubory cookies. Prohlížením stránky souhlasíte s používáním cookies. Pro více informací a změnu nastavení čtěte naši politiku cookies a soukromí. Zavřít

[NL25] FR AA

• lukasek09
      lukasek09
      Platina
      Registrace: 29.12.2010 Příspěvky: 831
      PokerStars - $0.25 NL - Holdem - 7 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 136.96 BB (VPIP: 19.47, PFR: 12.39, 3Bet Preflop: 1.09, Hands: 230)
      SB: 52.2 BB (VPIP: 76.47, PFR: 17.65, 3Bet Preflop: 20.00, Hands: 17)
      Hero (BB): 109.08 BB
      UTG: 40 BB (VPIP: 18.86, PFR: 14.81, 3Bet Preflop: 5.87, Hands: 3,389)
      UTG+1: 66.64 BB (VPIP: 42.86, PFR: 22.86, 3Bet Preflop: 7.69, Hands: 35)
      MP: 105.84 BB (VPIP: 17.51, PFR: 13.08, 3Bet Preflop: 6.42, Hands: 476)
      CO: 100 BB (VPIP: 17.99, PFR: 13.12, 3Bet Preflop: 6.78, Hands: 2,759)

SB posts SB 0.4 BB, Hero posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.4 BB) Hero has A:spade: A:club:

fold, fold, fold, CO raises to 2.48 BB, fold, fold, Hero raises to 8 BB, CO calls 5.52 BB

Flop: (16.4 BB, 2 players) 7:diamond: 3:diamond: 5:diamond:
      Hero bets 9.2 BB, CO calls 9.2 BB

Turn: (34.8 BB, 2 players) 4:heart:
      Hero bets 18.8 BB, CO calls 18.8 BB

River 1

River: (72.4 BB, 2 players) 2:heart:
      Hero checks, CO bets 64 BB and is all-in, Hero

River 2

River: (72.4 BB, 2 players) T:spade:
      Hero checks, CO bets 64 BB and is all-in, Hero

Preflop: Soupeř má fold to 3bet 33% (10/30) + 70% fold to cbet in 3bet spot. CO open zatím 29% a 4bet after raise 9%.

Flop a Turn asi není o čem. Nebo dáváte vyšší sizingy ? Já se ne MB snažím sizovat docela nízko protože OTF betuju skoro 100% range.

River 1:
      Na této kartě je asi nejlepší play check fold. Uvažuji takto:
      - Většinu nižších flushí bude fastplayovat OTT - pro protektci a pro value z overpárů s :diamond:
      - Nuts flush bude asi často slowplayovat
      - :Ad: které je jeho bluff kandidát raději checkne back a nebude se snažit vyfoldovat AA

River 2:
      - Odds na call mám 32%. Tj. je cca. třeba aby měl na 1 kombo value 0,5 kombinací bluffů.
      - Value kombinace: A2d-AQd když uvážím nějaký 4bet tak to bude cca 10 kombinací.
      - Bluff kombinace: AdQh, AdQs, AdQc, AdJh, AdJs, AdJc - 6 kombinací.

Pokud bych mu do range přidal i AKs/AKo které si myslím, že né uplně všichni z CO/BB 4betují tak by ten poměr vyšel 11 value : 9 bluff což už by byl snap call.

Chtěl bych se zeptat jestli podle Tebe budou lidi nižší FD raisovat po cestě a nebo je budou shovovat až vs můj miss cbet OTR ? - jestli jo tak to tam dost bluffů nenajdu nikdy. (Logicky bych řekl že budou protože je stejně asi nezahodí a shovem OTT občas dostanou value z overpárů s :diamond: ale třeba se pletu).
      Jaká je optimální play s něčím co má :Kd: ? (To už asi není moc dobrý kandidát na shove OTR ne ? Nebo část by se ještě dala zařadit do bluffů OTR ?)

Díky za komentář
  • 2 odpovědí
    • JohnDoe1313
      JohnDoe1313
      Bronz
      Registrace: 04.01.2011 Příspěvky: 5,196
      Preflop hráš linear? Ak nie, väčší sizing.

Na flope 1/3 by mal fungovať tiež na týchto štruktúrach.

Neviem, aké wide ranges sú na FR, ale intuitívne mi príde thin betovať turn. Handy ako A2s, 66, 76s by mohol mať v range. Na riveri sme odkázaní na x/f veľmi často a neviem či sa oplatí betovať iba pre protekciu. Môže mať slowplayované flushe a je ťažké mu nájsť bluffing range. Príde mi to, že veľa hráčov bude práve thinvaluebetovať turn a potom skoro nemajú x/f range na riveri (lebo misslo fd), takže A high by som checkoval back na mieste villaina a dúfal by som, že beatujem nejaký give up (v praxi sa imo A high obecne neturnujú na bluff alebo áno?). Villain by musel callovať KxQd etc. na turne, aby mal s čím bluffovať v tom prípade (KdQx mi príde reálne, ale to je asi všetko).
    • Katrisone
      Katrisone
      Bronz
      Registrace: 15.07.2011 Příspěvky: 13,029
      Ahoj lukasek09,

na F dává rangově smysl betovat s malým sizingem, protože často budeme chtít betovat i nějaké středně silné ruky pro protekci, např. A3s/65s etc., nebo cokoliv tohoto typu, co 3betuješ jako bluff. Exploitativně to taky dává smysl, protože to na soupeře dělá poměrně velký tlak a většinu silných ruk začne raisovat -> můžeme využít toho, že by mohl mít separovanější range a bluffovat často T/R. Matusko doporučoval na těch monoboardech používat 1/3p sizing a celkem se mi to osvědčilo.

Na T - x/c vypadá good, teoreticky by měl mít i víc straights skrz to, že má vždy všechny 66 a tak by ten T mohl hrát celkem agresivně -> měli bychom častěji checkovat a nechat ho i bluffnout jeho floaty. Zároveň můžeme dostávat pod tlak jeho středně silné ruky overbety na R, pokud T půjde x/x a pro value tak přesně můžeme hrát různé handy jako AA, které po jeho checku budou skoro vždy ahead.

Asp R - celkem easy x/f imo, mimochodem i snowie hodnotí x/c na obou runnoutech jako výrazně -ev a už samotný bet na T hodnotí jako mnohem méně +ev, než check na T. Takže určitě x/c T v první řadě.